5 svarīgi faktori, kam pievērst uzmanību, izvēloties knupīti

5 svarīgi faktori, kam pievērst uzmanību, izvēloties knupīti

26. Mar 2022, 06:53 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Izvēlēties māneklīti jeb knupīti savam mazulim nebūt nav viegli, jo mūsdienās ir plaša dažādu formu un krāsu izvēle, tāpēc jaunajiem vecākiem ir viegli apjukt.

Tāpēc mēs esam apkopojuši piecus svarīgus nosacījumus, kurus jāņem vērā, lai izvēlētos savam mazulim labāko un drošāko knupīti.

Māneklīša forma

Tirdzniecības vietās galvenokārt pieejami trīs formu māneklīši – ar apaļu, šķeltu un ortodontisku galu. Ja uztraucies, ka māneklītis varētu ietekmēt mazuļa sakodienu, tad labākā izvēle ir knupītis ar ortodontisko galu, jo tas netraucēs aukslēju attīstībai un bērna zobu augšanai.

Māneklīša materiāls

Mūsdienās knupīšus visbiežāk izgatavo no silikona vai lateksa. Lakteksa gadījumā māneklīša materiāls arī ir elastīgs un mīksts, taču mazulim tas var nepatikt specifiskās garšas un smaržas dēļ. Atšķirībā no silikona māneklīšiem, no lateksa ražoto mūžs ir daudz īsāks, tie ir nestabili pret temperatūras svārstībām sterilizācijas laikā, kā arī var bērnam izraisīt alerģisku reakciju. Ja mazulis ir iemīļojis lateksa māneklīti, pamanīsi, ka no biežas lietošanas tas zaudē formu, tāpat arī tajā veidojas mikroplaisas, kurās var uzkrāties netīrumi un mikroorganismi.

Atšķirībā no lateksa māneklīšiem, silikona knupīši ir bērnam daudz piemērotāki un drošāki, jo neizraisa alerģiskas reakcijas, ir bez garšas un smaržas. Silikona māneklīši ir daudzkārt izturīgāki un tos var bez bažām sterilizēt un mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, tāpēc arī Philips Avent visus savus knupīšus izgatavo tikai no silikona, nodrošinot bērniem visaugstāko kvalitāti.

Piemērota māneklīša pamatne

Knupīša vairogam jeb pamatnei jābūt tāda izmēra, lai mazulis to nevarētu iebāzt mutē, vienlaikus tas nedrīkst būt arī pārāk liels, jo var berzt bērniņa ādu zem deguna un radīt diskomfortu.

Philips Avent māneklīšu vairogs veidots tā, lai tas pielāgotos mazuļa sejas dabiskajam izliekumam, nodrošinot maksimālu komfortu, izvairoties no ādas kairinājuma un neatstājot nepatīkamus nospiedumus uz mazuļa ādas.

Izvēlies bērna vecumam atbilstošu māneklīti

Jo lielāks aug mazulītis, jo lielākam jābūt arī māneklītim, tāpēc ir svarīgi izvēlēties bērna vecumam atbilstoša izmēra knupīti.

Philips Avent ir padomājis, lai vecākiem būtu viegli orientēties māneklīšu izmēros, tāpēc izvēlēties starp trīs dažādiem izmēriem piemērotāko:

Māneklīša drošums

Būtisks aspekts, izvēloties preces mazulim, ir to drošība, izņēmums nav arī māneklīši. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties zināmu un uzticamu ražotāju, kas garantē preces drošību. 

Philips Avent ražotie māneklīši nesatur BPA, ir izgatavoti no kvalitatīviem materiāliem un nesatur liekas detaļas, kas varētu veicināt bērna aizrīšanās risku. Piemēram, Philips Avent Soothie knupītis, kas paredzēts vismazākajiem, ir viengabalaina konstrukcija, kas izgatavoja no 100% medicīniskā silikona. Svarīgi, ka Philips Avent māneklīši ir karstumizturīgi, tāpēc tos var atkārtoti sterilizēt, kas ir svarīgi no higiēnas apsvērumu viedokļa.