Bēbīša nedēļas. 43.-44. nedēļa

Bēbīša nedēļas. 43.-44. nedēļa

20. Jan 2013, 10:43 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tavam mazulim ir jau 43- 44 nedēļas, viņam patīk rotaļāties, patīk daudz kas tāds, kas mammām nepatīk, jo - māja aizvien biežāk ir bardakā. Bet mēs tevi gribam nomierināt - tas tā būs vēl ilgi, tāpēc - ļauj mazulim turpināt pasaules iepazīšanas proceu un palīdzi viņam tajā! 

Skaties, kā augu

Spēle „izgāzt un izliet” šajā vecumā, iespējams, mazulim ir vissaistošākā, jo mājās tiek iztukšots viss – zeķu atvilktne, ūdenskrūze, mantu kaste, smilšu kaste. Spēlējot šo pieaugušajiem ne vienmēr tīkamo spēli, Tavs bēbītis iemācās cēloņu un seku sakarību un to, kā viņš pats var ietekmēt lietu kārtība. Piemēram, viņš apgāž augļu trauku un skat’- visi augļi izripo uz grīdas. Ja mazulis ir īpaši apdāvināts un pacietīgs, viņš tos saliks arī atpakaļ. Šādi bērns iemācās, ka viņam ir vara ietekmēt lietu norisi. Lieliska iespēja šo spēju attīstīšanai ir arī dažādi aktivitāšu paneļi, kur ir neskaitāmas pogas un sviras, kuras piespiežot vai paraujot kaut kas notiek.

Mazuļa aprūpe

Ja Tavs bēbītis pamostas ar „rejošu” klepu, kas izklausās pēc maza roņa, tad, iespējams, viņam ir krups. Krups ir akūta infekcijas slimība, kam raksturīgs balsenes un trahejas iekaisums, kas liek balsenei un balss saitēm uztūkt. Uztūkšana samazina elpošanas ceļus, kas piedod šādu „rejošu” klepu un rada grūtības elpot.

Nereti krups ir raksturīgs pie saaukstēšanās gadījumiem. Ja Tavam bēbītim attīstās rejošs klepus, bet viņš paliek smaidīgs, dzīvespriecīgs un gulēšana nesagādā problēmas, šī saslimšana nav nopietna. Tomēr, ja ir problēmas ar elpošanu, zvani savam ārstam un lūdz medicīnisko palīdzību!

Tu un Tava ģimene

Tuvojoties bēbīša gada jubilejai, arvien vairāk māmiņu domā par atgriešanos darbā, jo, kā zināms, bērna kopšanas jeb vecāku pabalsts, kas ir atkarīgs no sociālajām iemaksām tiek izmaksāts līdz gada vecumam. Nav viegli atstāt savu lolojumu ar auklīti vai kādu radinieku, jo, ja vien apstākļi nav bijuši citādi, Tu visus iepriekšējos mēnešus esi pavadījusi kopā ar savu bēbīti!

Saikne starp Tevi un bēbīti ir tik cieša, ka Tu nemitīgi ilgojies un uztraucies, vai mazulis saņem visu nepieciešamo un ir apmierināts. Ir tik dabiski justies noskumušai un ilgoties, kad esi darbā un bēbītis nav blakus. Ja Tu tā nejustos, Tu nebūtu tik laba mamma kā esi pašreiz!

TV vai īsta dzīve?

Vai Tu zināji, ka bēbītis šajā vecumā neapzinās TV nozīmi?

Mazuļi redz krāsainas bildes, dzird skaņas TV, tomēr viņi patiesībā nesaprot, kas notiek uz ekrāna. Izvairies no TV skatīšanās, jo Tavs lolojums vairāk priecāsies un iemācīsies no īstās dzīves nekā no TV!

Veiksmi audzināšanas darbos!

Māmiņu Klubs