Bēbīša nedēļas. 15. -16. nedēļa

Bēbīša nedēļas. 15. -16. nedēļa

20. Jan 2013, 10:25 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kas jauns mazuļa attīstībā? Kādas viņa prasmes esi jau pamanījusi? Šoreiz pastāstīsim par 15.-16. mazuļa dzīves nedēļu.

Skaties, kā es augu

Tu šūpo krāsainu grabulīti bēbīša priekšā un mazās rociņas sniedzas, lai to sasniegtu, bet nekas neizdodas. Ak, nabaga bēbītis! Šajā vecumā sniedzoties pēc mantiņām, nereti bēbīšiem neizdodas paņemt grabulīti, jo joprojām notiek acu – roku koordinācija.

Tomēr Tu vari palīdzēt – kad nākamreiz bēbītis sniegsies pēc mantiņas, pagaidi, kamēr viņš tai pieskaras un iedot rociņās. Ja Tu būsi pacietīga, turēsi mantiņu mierīgi un ļausi mazajam to aizsniegt, tas būs labs treniņš, lai vienlaicīgi attīstītu gan rokas, gan acis.

Mazuļa aprūpe

Piena krevele – ar brūniem vai dzeltenām krevelītēm pārklāta galva šajā vecumā nav nekas neparasts un par to nav jāuztraucas. Tomēr sirdsmieram vari izmēģināt šādu recepti, lai veicinātu krevelītes ātrāku nokrišanu. Ņem bērnu eļļu vai speciālu eļļiņu, kas paredzēta matu kopšanai un ļauj tai iesūkties 15 minūtes. Tad ar ķemmi vai mīkstu suku viegli izķemmē matus un izmazgā tos ar bērnu šampūnu. Parastie šampūni var vēl vairāk sausināt ādu, kas veicina lielāku piena kreveli. Ja nu tomēr neizdodas tikt galā ar pašas spēkiem, nākamajā ārsta vizītē pajautā padomu un ieteikumus medicīniskam šampūnam.

Tu un Tava ģimene

Tagad, kad Tev ir mazulis, droši vien visiem apkārtējiem ir viedoklis, kā Tev vajadzētu viņu audzināt. Bez šaubām Tu droši vien esi atklājusi, ka cilvēki uzspiež savu padomu, neskatoties uz to, vai Tu to gribi vai nē. Tātad kas būtu jādara vecākiem? Ja kāda cilvēka sacītajam ir jēga, pamēģini to, pirms noraidi! Sevišķi pirmajos mēnešos vecāki šaubās par savām spējām, jo viss ir jauns.

Tomēr neļauj negribētiem padomiem ietekmēt Tavu pašapziņu par vecāku spējām. Atceries – tikai Tu zini, kas Tavam bēbītim ir labākais! Pēc kāda laika Tu atklāsi, ka dažu uzticamo cilvēku viedoklis un padomi var palīdzēt Tev ikdienas audzināšanā. Taču pašreiz, kamēr uzticies tikai saviem spēkiem, uz negribētu padomu atbildi ar smaidu, pasaki „Paldies!” un dodies prom. Ja nu padomu devis kāds, no kura nevari aiziet, piemēram, svaine, mēģini pateikt kaut ko citu, piemēram, „Es novērtēju Tavu padomu, bet mēs zinām, ka tas, ko darām, ir pareizi!”

Sargi mazuli no saules!

Vai Tu zināji, ka mazuļa jutīgā āda ir vārīga pret saules apdegumiem?

Tavam bēbītim ir vajadzīga aizsardzība pret sauli. Nopietni saules apdegumi bērnībā dubulto ādas vēža risku. Par nelaimi krēmi un losjoni pret saules apdegumiem nav ieteicami zīdaiņiem līdz 6 mēnešu vecumam, jo nav pierādīts, vai ķīmiskās sastāvdaļas, kas ir krēmu sastāvā, nav kaitīgas bēbītim. Tāpēc pasargā mazo no spēcīgas saules gaismas un lieto drēbes, cepuri un pārsegu ratiņiem.

Māmiņu Klubs