Vecāku skola

Adrese Vīlandes 1-2 (ieeja no Elizabetes ielas), Rīga | Tālrunis 67350750
Ar 3+ Ģimenes karti saņem 15% atlaidi grupu nodarbībām

Grūtnieču diena

Māmiņu Kluba Grūtnieču dienas jau kļuvušas par jauku tradīciju, kurā ikmēneša tikšanās laikā pārrunājam dažādas tēmas, iepazīstamies ar citām topošajām mammām un uzzināt atbildes uz saviem interesējošiem jautājumiem.

20160601153825-79811.jpg

Grūtnieču dienas programma :

Grūtnieču dienas programma: 

Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana. IVF Cilmes šūnu banka.

12.45-13.15

Cilmes šūnu centrs sniedz iespēju ģimenēm, kuras gaida bērniņa piedzimšanu, saglabāt jaundzimušā nabassaites cilmes šūnas.
Nabassaites asins un audu cilmes šūnas ir jaunas, aktīvas un dzīvotspējīgas šūnas, kuras spēj dalīties un pārvērsties par orgānu un audu šūnām. Nabassaites asins cilmes šūnas ir spējīgas pārvērsties dažādās asins šūnās. Dažu slimību gadījumos, nabassaites asins cilmes šūnu transplantācija ir standarta ārstēšanas metode. Standarta ārstēšanas metode - tā ir ārstēšanas metode, kurā hematopoētisko šūnu transplantācija ir standarta, vispārēji atpazīstama terapijas metode. Dažu saslimšanu gadījumos tā ir vienīgā ārstēšanas metode.

Citkārt, nabassaites asins cilmes šūnas var tikt izmantotas, kad pirmās līnijas terapija nav devusi vēlamos rezultātus vai slimības gaita ir izrādījusies pārlieku agresīva. Tomēr pašreiz ir vēl gana daudz dažādu mītu un pieņēmumu, kas sabiedrībā valda par cilmes šūnu bankām. Grūtnieču dienā uzzināsiet atbildes uz saviem jautājumiem un varēsiet saņemt īpašo piedāvājumu cilmes šūnu saglabāšanai.

Mazuļa pūriņa sarūpēšana. Dr. Irēna Putniņa

13.30-14.30

Mazulīša gaidību laikā mammai ir bezgala daudz rūpju ar kurām jātiek galā. Sākot jau ar savu labsajūtu un veselību, beidzot ar satraukumiem, kas saistīti ar mazuļa pūriņa gatavošanu.

Kad emocijas ņem virsroku, bieži mēdzam sarūpēt vairāk nekā vajadzīgs. Mazuļa pūriņa sagādāšana prasa arī pamatīgus finansiālos ieguldījumus, sevišķi tad, ja mazulītis ģimenē ir pirmais un nav mantojumā no ģimenes draugiem un paziņām mantojumā iegūtas bērnu lietas, kuras vecāki nolēmuši iegādāties veikalā, jaunas. Grūtnieču dienas ietvaros ārste Irēna Putniņa dalīsies ieteikumos, ko likt bēbīša pūriņā. 

Sievietes emocionalitāte pēc dzemdībām. Rūpes par emocionālo veselību. Vecmāte, dūla Līga Giniborga

14.45-15.45

Garastāvokļa izmaiņas pēc dzemdībām mēdz piemeklēt ikvienu jauno māmiņu. Neatkarīgi no līdzšinējās pieredzes un izaudzināto bērnu skaita, pēcdzemdību sajūtas un nomāktība atnāk negaidot, ir grūti paredzama, bet jebkura no sajūtam ir jāņem vērā, jo iespējams, to ignorēšana var novest pie nopietnākas saslimšanas.

Visbiežāk sastopama un ar to saskaras lielākā daļa jauno māmiņu un šāda nomāktība tiek uzskatīta par normālu parādību, kas lielākoties ir raksturojama ar pēkšņām garastāvokļa pārmaiņām, kad ļoti spēcīgas pozitīvās sajūtas, mijas ar pēkšņām bēdām.  Jaunās māmiņas emocijas ir ļoti mainīgas. 

Parasti šis emocionālais stāvoklis neprasa speciālista iesaisti un medikamentozu ārstēšanu, tomēr emocionāls atbalsts ir nepieciešams un palīdzība no kādas atbalsta grupas, citām māmiņām vai ģimenes locekļiem ir ļoti būtiska, lai esošais stāvoklis nepasliktinātos.  

Grūtnieču dienā dūla Līga Giniborga topošajām mammām sarunas veidā tiks atklāti biežākie biedi, sajūtas, kuras pēcdzemdību periodā nevajadzētu ignorēt, bet ņemt vērā un ļauties sajūtām, paturot prātā, kad būtu nepieciešamība vērsties pie speciālista.

Dzemdību fāzes- soli pa solim. Dūla Katrīna Puriņa Liberte

16.00-17.00 

Katrs mazulis pasaulē ierodas unikālā veidā. Tieši šī iemesla dēļ nākas dzirdēt tik daudz un dažādu dzemdību stāstu. Bet kā pateikt, kā varētu norisināties gaidāmās dzemdības? Dūla Katrīna Puriņa Liberte Grūtnieču dienas laikā atklās topošajām māmiņām visu par dzemdību procesu- sākot ar latento fāzi un beidzot ar izstumšanas periodu, kurā bērniņš ienāk šajā pasaulē. Bet vai ar to brīdi beidzas dzemdības, kas seko pēc tam un kad sākas pēcdzemdību periods, par to šajā lekcijā.

Kad notiks?

26. februārī plkst. 12.45-17.00

Kur notiks?

Māmiņu Klubā, Vīlandes ielā 1-2, ieeja no Elizabetes ielas

Cik maksā?

€ 25

Uz tikšanos Grūtnieču dienā! Būs kafija/tēja, uzkodiņas un foršas dāvaniņas no mūsu atbalstītājiem!

Apskatīt pilnu nodarbību sarakstu
Norises vieta Nosaukums cena
26.02 12:45-17:00

Grūtnieču diena

Eksperts: ārste Irēna Putniņa dūla starptautisā apmacībā, sertificēta zīdīšanas konsultante, divu meitu mamma Katrīna Puriņa- Liberte Vecmāte, praktizējoša dūla Līga Giniborga
Brīvo vietu skaits: 4
€ 25

Vecāku skola