Vecāku skola

Adrese Vīlandes 1-2 (ieeja no Elizabetes ielas), Rīga | Tālrunis 67350750
Ar 3+ Ģimenes karti saņem 15% atlaidi grupu nodarbībām

Runas attīstība mazuļiem no dzimšanas līdz 1 gadam. Audiologopēdes Evijas Ekures lekcija zoom.us

Kad domājam par mazuļa runas attīstību, iedomājamies par bērniņa pirmajiem vārdiem un frāzēm, taču, patiesībā, runas aizmetņi meklējami vēl pirms tam – jau no brīža, kad tiek sadzirdēti apkārtējie trokšņi un balsis.

“Pirmās runas kustības ne vienmēr izklausās pēc skaņām, ko uzskatām par cilvēka runātu valodu,” stāsta sertificēta audiologopēde, miofunkcionālā terapeite Evija Ekure, piebilstot, ka pirmās skaņas, ko bērns lieto ar nolūku veidot saziņu un komunikāciju, ir raudāšana.

Sasniedzot sešu mēnešu vecumu, bērna runā sāk parādīties aizvien vairāk skaņu, kas ir līdzīgas pieaugušo runā lietotajām skaņām. Šo prasmju burvība slēpjas sistemātiskā treniņā un pareizā mēles kustību transformācijā, ko nodrošina uztura apstrādes jeb ēšanas prasmju pilnveidošanās. Jā, pārsteidzoši, taču košļāšanai un runas prasmēm kopīgā ir daudz vairāk nekā atšķirīgā!

Runas traucējumi var izpausties gan kā nepareiza skaņu izruna, gan skaņu izlaišana vārdā, gan arī nerunāšana.

Māmiņu Kluba Vecāku skolā aicinām uz lekciju zoom.us platformā pie sertificētas audiologopēdes, miofunkcionālās terapeites un Latvijas audiologopēdu asociācijas vadītājas Evijas Ekures, kurā speciāliste skaidros:

  • Kādas ir runas attīstības pēctecības;
  • Kādas kustības bērns apgūst pirms runas posmā;
  • Kāpēc pirmo kustību attīstība ir tik nozīmīga.

Lekciju  gan ģimenēm, kurās drīzumā ienāks mazulis, gan arī vecākiem, kuru bērni ir vecumā līdz 1 gadam. 

Lekciju vada Evija Ekure, sertificēta audiologopēde, miofunkcionālā terapeite, Latvijas audiologopēdu asociācijas vadītāja

Par sevi Evija saka: “Es mīlu to, ko es daru, un tas ir mans stabils motivācijas avots. Tas mani mudina darīt visu iespējamo, lai šo ticību iegūtu ikviens mūsu pacients. Šī profesionālā aizraušanās liek man ik dienu izaicināt sevi un pilnveidot savas profesionālās iemaņas.” Strādājot klīnikā un apzinoties mūsu laikmeta straujo tempu, viņa guvusi pārliecību, ka arī funkcionālai terapijai ir jāmainās no nesamērīga ikdienas vingrinājumu apjoma uz mērķtiecīgām, rezultatīvām aktivitātēm. 

Kā notiks lekcija?

  1. Lai piedalītos tiešraides lekcijā, aizpildi pieteikumu un veic apmaksu ar norēķinu karti.
  2. Pirms lekcijas e-pastā tiks izsūtīta saite uz lekciju.
  3. Lekcijas ieraksts būs pieejams 7 dienas

Kur notiks?

zoom.us

Cik maksā?

€ 15 par lekciju

 

 

Apskatīt pilnu nodarbību sarakstu
Norises vieta Nosaukums cena