Ventspils zinātnes centrs VIZIUM – lielisks galamērķis   izzinošām un aizraujošām brīvdienām visai ģimenei

Ventspils zinātnes centrs VIZIUM – lielisks galamērķis izzinošām un aizraujošām brīvdienām visai ģimenei

10. Sep 2023, 19:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau vairāk nekā gadu Ventspils zinātnes centrs VIZIUM priecē visus interesentus ar savu plašo ekspozīcijas zāli, zinātnes šoviem un radošajām darbnīcām. Līdz šim zinātnes centrā viesojušies vairāk kā 200 000 zinātkāro viesu no visas Latvijas un ārvalstīm, kļūstot par vienu no pieprasītākajiem brīvdienu galamērķiem Latvijā.

VIZIUM – nākotnes pilsēta ar interaktīviem eksponātiem, zinātnes šoviem un radošajām darbnīcām

VIZIUM apmeklētājus sagaida vairāk nekā 80 ekspozīcijas elementu, tai skaitā izglītojoši un interaktīvi eksponāti, tematiskas radošās darbnīcas un zinātnes šovi, kur ikvienam ir iespēja ne tikai atmodināt savu zinātkāri un izzināt STEM pasauli, bet arī izklaidēties un jautri pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem. Zinātnes centra apmeklētāji var izjust vēl iepriekš nepieredzētas sajūtas un ar simulatora palīdzību piedzīvot zemestrīces spēku, iejusties futbolista un hokejista ādā, izkļūt no virtuāla labirinta, iepazīt sevi no iekšpuses, izbraukt pa amerikāņu kalniņiem un ne tikai! 

VIZIUM nodarbi sev atradīs ikviens – gan bērni, gan vecāki, gan arī vecmāmiņas un vectētiņi! Zinātnes centrā ikviens var izmēģināt savu spēku un veiklību Veselīgā dzīvesveida galerijā, kur neatkarīgi no gadalaika var iesaistīties dažādas aktivitātēs, piemēram, tie, kas nevar sagaidīt sniegu, jau laicīgi var sākt trenēties ziemas priekiem, izmēģinot snovborda dēļa simulatoru. Savukārt tiem, kas dod priekšroku vasaras aktivitātēm, ir iespēja piedalīties velo sacensībās vai airēšanā, kā arī mēģināt trāpīt vārtos bumbu!

Pašus mazākos apmeklētājus sagaidīs Mazo pētnieku galerija, kas ir kā neliela pilsētiņa ar savu veikalu, degvielas uzpildes staciju, būvniecības laukumiņu, kā arī mazo ūdens pasaulīti.

Papildus ekspozīciju zāles apmeklējumam ikvienam ir iespēja vērot krāšņus un izglītojošus zinātnes šovus, kā arī jautri pavadīt laiku, piedaloties tehniski radošajās darbnīcās. Zinātnes centrs regulāri piedāvā jaunas darbnīcu un šovu tēmas, lai katrā apmeklējuma reizē pārsteigtu viesus ar nebijušām aktivitātēm. 

Šobrīd apmeklētājiem tiek piedāvāts zinātnes šovs “Svētki laboratorijā”, kurā tiek eksperimentēts gan ar baloniem un sprādzieniem, gan ar svecītēm, kuras tiek nopūstas ar pašu darinātu ogļskābo gāzi, tiek organizēta degošu putu ballīte, kā arī ir iespēja vērot, kā dejo zilās liesmas, un šovs “Atpakaļ skolā!”, kurā   apmeklētāji var iesaistīties eksperimentu veikšanā, dzirdēt pērkona dārdus un apgūt fiziku praksē.

Zinātnes šovus un radošās darbnīcas ir iespējams apmeklēt neatkarīgi no ekspozīcijas zāles!

VIZIUM - lieliska vieta dažādiem pasākumiem un svētkiem

Tuvojoties gada tumšajiem mēnešiem, kad laikapstākļi tik ļoti vairs nelutina, aktuāla paliek dažādu svētku svinēšanas vieta iekštelpās. Ventspils zinātnes centrs VIZIUM ir oriģināla vieta, kur organizēt visdažādākos pasākumus, piemēram, dzimšanas dienas ballītes, korporatīvos pasākumus, konferences un seminārus.

Kas var būt labāks par jautru, aktīvu un svinīgu kopā būšanu, piedzīvojot spilgtas emocijas un izzinot jaunas lietas tuvāko draugu un ģimenes lokā? Zinātnes centrs VIZIUM piedāvā plašas iespējas dzimšanas dienas svinībām ar dažādām atraktīvām aktivitātēm un darbnīcām.

VIZIUM ir ideāla vieta arī korporatīvajiem pasākumiem, sniedzot iespēju aizraujošā veidā saliedēt kolektīvu un pateikt “paldies” par darbinieku ieguldījumu uzņēmuma darbībā. Kolektīviem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes zinātnes centra ekspozīcijas zālē ar uzdevumiem un uzvarētāju apbalvošanu.

Zinātnes centrā VIZIUM ir pieejamas jaunas, plašas un modernas konferenču zāles, kurās iespējams organizēt dažādus pasākumus līdz pat 120 personām. Konferenču zāle ir aprīkota ar ekrānu un apskaņošanas sistēmu.

 

Pārsteidzoša arhitektūra 

Skaistā zinātnes centra ēka neatstāj vienaldzīgu nevienu, tāpēc VIZIUM ir piemērots galamērķis arī modernās arhitektūras cienītājiem! Savukārt foajē pārsteigs apmeklētājus ar unikālu grīdas segumu – no vairāk kā 600000 Murano stikla flīžu gabaliņiem veidota pasaules karte 365m2 platībā, kuras centrā ir izvietota Latvijas karte. Flīzes ir 100% roku darbs - tās Itālijā veidoja pasaules labākie mozaīkas speciālisti, izmantojot tradicionālas tehnikas. 

Ikvienam apmeklētājam bez maksas ir pieejama arī 30 m augstā skatu platforma, no kuras paveras skats uz Ventspils pilsētu, kas īpaši patiks mirkļu un skaisto bilžu tvērējiem!

Uz tikšanos Ventspils zinātnes centrā VIZIUM!

Uzzini vairāk par zinātnes centra piedāvājumu un iepazīsties ar iekšējās kārtības noteikumiem VIZIUM mājas lapā www.vizium.lv!

Seko zinātnes centram sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok @viziumventspils.