Valdība rod papildu finansējumu 1.–4. klašu skolēnu brīvpusdienām

Valdība rod papildu finansējumu 1.–4. klašu skolēnu brīvpusdienām

30. Aug 2022, 16:27 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Valdība sēdē otrdien, 30. augustā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu par finansējuma palielināšanu 1.– 4. klašu skolēnu brīvpusdienām. Tādējādi no 1. septembra finansējums viena  bērna ēdināšanai dienā sasniegs 2,15 eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā. Pusi no šīs summas sedz valsts, pusi – pašvaldība, informē IZM.

Tam no valsts budžeta 2022. gadam papildus nepieciešams 2,1 miljons eiro. Daļa finansējuma – 486 477 eiro – tiks rasta no dotācijām pašvaldībām paredzētā finanšu līdzekļu atlikuma. Atlikušo papildu nepieciešamo finansējumu 1,6 miljonu eiro apmērā IZM pieprasīs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jautājums par papildu finansējumu 2023. gadam un turpmāk skatāms valdībā valsts budžeta izstrādes procesā kopā ar visu ministriju iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem, ņemot vērā valsts budžeta finansiālās iespējas, norādīja nozares ministrijā.

IZM norādīja, ka noteikumu grozījumos netiek vērtēta citu klašu grupu ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšana no valsts budžeta līdzekļiem. 

Katra pašvaldība, izvērtējot savas budžeta iespējas, var lemt par iespējām nodrošināt brīvpusdienas arī vecāko klašu skolēniem  vai atsevišķām iedzīvotāju grupām.

IZM ir dots uzdevums sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā arī grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, paredzot finansējuma pieaugumu arī nepilngadīgajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem. Plānots noteikt, ka to bērnu ēdināšanai, kuri izglītības iestādēs klātienē apgūst pamatizglītības programmas 1., 2., 3. un 4. klasē, valsts budžeta finansējums brīvpusdienām ir 2,15 eiro dienā, norādīja IZM.