Tallinas ielas kvartālā notiks pusaudžu mentālās veselības festivāls “Don’t Go Mental Fest”

Tallinas ielas kvartālā notiks pusaudžu mentālās veselības festivāls “Don’t Go Mental Fest”

26. Apr 19:38 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau 8. maijā Tallinas ielas kvartāla “Angārā” Bērnu un pusaudžu resursu centrs (PRC) atzīmēs savu piecu gadu pastāvēšanas dzimšanas dienu, rīkojot jauniešu mentālās veselības festivālu “Don’t Go Mental Fest”. Izglītojošā un interaktīvā festivālā pulcēsies valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji un nozares speciālisti, pusaudži un viņu vecāki, lai iepazītos klātienē ar PRC speciālistiem un uzzinātu vairāk par PRC palīdzības iespējām, kā arī lai diskutētu par vienmēr aktuālo tēmu – pusaudžu mentālā veselība. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi diskusijām, piedalīties dažādās nodarbībās, saņemt speciālistu konsultācijas, kā arī izbaudīt grupas Bel Tempo koncertu un DJ Magnusa Eriņa mūzikas ritmus.

Pusaudžu resursu centrs savos piecos darbības gados ir palīdzējis vairāk nekā 10 000 pusaudžu un viņu vecāku, iegūstot lielu pieredzi par grūtībām, ar kādām Latvijas jaunieši visbiežāk saskaras. Festivāls tiek veltīts jauniešiem un viņu vecākiem, un tā mērķis ir sniegt gan tūlītēju atbalstu pasākuma laikā caur speciālistu konsultācijām un dažādām nodarbībām, gan ilgtermiņā veidot labāku palīdzības sistēmu valsts līmenī, diskutējot politikas veidotājiem un nozares ekspertiem.  

Pirmajā daļā PRC dalīsies ar paveikto piecos gados, informējot par PRC 2022.gada pētījuma rezultātiem, par psihiskās veselības pakalpojumu kvalitātes un efektivitātes mērīšanu un ieskicēs būtiskāko par PRC jauno atbalsta programmu pusaudžiem ar izteiktām emociju regulācijas grūtībām. Par aktualitātēm pusaudžu mentālās veselības jautājumos stāstīs PRC dibinātāja un valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa, PRC vadītāja dr. Anete Masaļska, sadarbības projektu vadītāja un mentors Romija Krēziņa, kā arī Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas vadītājs, PRC dibinātājs, bērnu psihiatrs dr. Ņikita Bezborodovs. 

 

“Piecu gadu laikā Pusaudžu resursu centrs ir izaudzis no viena kabineta Bērnu slimnīcas Vecāku mājā līdz 9 reģionālajiem centriem visā Latvijā un 8555 pusaudžiem, kuri pērn pie mums saņēma palīdzību. Jubilejas festivālā gribam dalīties ar zināšanām, kuras esam uzkrājuši, un kopā ar nozares ekspertiem un politikas veidotājiem domāt par nākotni. Vienlaikus vēlamies, lai festivāls kļūst par resursu pusaudžiem un vecākiem, tamdēļ festivālā laikā mūsu speciālisti sniegs gan privātas konsultācijas, gan vadīs nodarbības, kas ļaus labāk iepazīt dažādas terapijas metodes. Tāpēc aicinām uz festivālu dažāda vecuma jauniešus, vecākus, speciālistus un ikvienu, kuram rūp un interesē pusaudžu mentālā veselība,” stāsta Bērnu un pusaudžu resursu centra valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

 

Pirmās daļas centrālais notikums būs paneļdiskusija “Pusaudžu mentālās veselības temperatūra Latvijā: vai un kā to mērīt”, kurā tiks aktualizēti jautājumi par pakalpojumu kvalitāti, jaunu metožu ieviešanu, valsts finansējumu un daudziem citiem. Atbildes uz šiem jautājumiem centīsies rast diskusijas dalībnieki – DBT asociācijas valdes priekšsēdētāja LU profesore Ieva Bite, bērnu psihiatre un PRC vadītāja dr. Anete Masaļska, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu psihiatre Karīna Beinerte. Diskusijā aicināti piedalīties arī Valsts probācijas dienesta, Labklājības, Izglītības un zinātnes un Veselības ministriju pārstāvji. Diskusijas moderatore būs Autisma biedrības un Uzvedība.lv vadītāja Līga Bērziņa.

Festivāla otrajā daļā norisināsies dažādas praktiskas mentālās veselības nodarbības (“ātrie randiņi” ar speciālistiem, mākslas terapijas, vecāku grupas u.c.) gan pusaudžiem, gan vecākiemiem, kuras vadīs PRC, PreVenture un citu organizāciju speciālisti. Jauniešu īpaši gaidīta ir diskusija ar pašmāju influenceriem par viņu pieredzi mentālās veselības jomā un festivāla ballīte, par kuru parūpēsies DJ Magnuss Eriņš un grupa “Bel Tempo”.

Ieeja pasākumā ir bez maksas un uz festivālu tiks gaidīts ikviens, kurš vēlas satikt mentālās veselības speciālistu, iepazīt dažādas metodes, ar kādām strādā PRC speciālisti, kā arī gūt informāciju, kas veicinās izpratni par jauniešu mentālo veselību un palīdzēs kļūt par vērtīgu atbalstu kādam citam.
 

“Don’t Go Mental Fest” programma:

10.00 – 10.25 ­– atklāšana, PRC paveiktais piecos gados

10.30 – 11.35 – paneļdiskusija “Pusaudžu mentālās veselības temperatūra Latvijā: vai un kā to mērīt?”

16.00 – 20.00 – mentālās veselības nodarbības ar PRC un citu organizāciju speciālistiem, muzikālās performances.

 

Pasākuma diskusijas daļa no plkst. 10.00 līdz 11.35 būs skatāma arī tiešraidē PRC kanālos un citviet internetā.