Sākoties vasaras brīvlaikam, Valsts policija aicina vecākus atgādināt bērniem par drošību!

Sākoties vasaras brīvlaikam, Valsts policija aicina vecākus atgādināt bērniem par drošību!

31. May 20:20 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vasaras brīvlaiks ir klāt, tāpēc ir īstais laiks, lai atjaunotu zināšanas par drošību!

Aicinām vecākus ar atvasēm pārrunāt dažādus drošības jautājumus, lai baudot vasaru nebūtu jāsaskaras ar nepatīkamām situācijām. Kā jau ik gadu Valsts policija dalās par drošības padomiem.

  • Aicinām vecākus pārrunāt ar atvasēm, ka nepieciešams informēt par saviem nodomiem, kurp vēlas doties, uz cik ilgu laiku un kādā kompānijā. Būtiski atgādināt bērniem, ka svešām personām, kuras mēģina pievērst uzmanību, nevajag uzticēties, jo nav iespējams paredzēt svešinieka nodomus. Tāpat piekodināt bērnus nestāstīt citiem, ka mājās atrodas viens, un atgādināt, ka mājoklī nedrīkst ielaist svešiniekus.
  • Lai gan drošība ceļu satiksmē ir būtiska visa gada garumā, atgādinām, ka iela jāšķērso pa gājēju pāreju vai pie zaļā luksofora gaismas signāla, iepriekš pārliecinoties, ka transportlīdzekļi ir apstājušies. Tāpat brauktuvi nedrīkst šķērsot vietā, kur uzstādīts nožogojums vai barjera. Ja bērns brauc ar velosipēdu, jāatceras, ka galvā obligāti jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Nevajag steigties! Tāpat jāpārliecinās, vai velosipēdam ir gaismas atstarotāji un bremzes ir darba kārtībā.
  • Mobilā telefona lietošana vai mūzikas klausīšanās austiņās var novērst uzmanību ne tikai no apkārt notiekošā, bet novest arī pie traģēdijas. Lai izvairītos no iespējamas nelaimes dzelzceļa vai brauktuves tuvumā, kā arī šķērsojot brauktuvi, svarīgi visu uzmanību pievērst apkārt notiekošajam, tādēļ jāatgādina bērniem, ka dzelzceļa un brauktuves tuvumā vai to šķērsojot jāpārtrauc lietot mobilais telefons.
  • Sākoties vasarai, bērni aizvien biežāk laiku pavada ārpus mājām, tādēļ būtiski atgādināt par savu personīgo mantu drošību – neatstāt bez uzraudzības somas un citas vērtīgas lietas. Būtiski arī parūpēties par sava velosipēda drošību. Ir jāievēro vairāki drošības ieteikumi: velosipēds jāpieslēdz ar kvalitatīvu drošības saslēgu, ja iespējams, tas jānovieto videonovērošanas kameru tuvumā, uz velosipēda vai tā groziņā nedrīkst atstāt vērtīgas mantas un velosipēds jāpieslēdz pie droša statīva.
  • Siltajās vasaras dienās daudzi izvēlas pavadīt laiku pie ūdens vai atpūsties dabā, tāpēc ir svarīgi arī bērniem atgādināt par drošību. Bērnam nekādā gadījumā nevajadzētu vienam pašam bez pieaugušo uzraudzības doties peldēties vai atrasties ūdens tuvumā. Bērni arī vieni paši bez pieaugušo klātbūtnes nedrīkst iet mežā, jo pastāv apmaldīšanās risks.
  • Bērnu drošība interneta vidē ir aktuāla tēma ik dienu, tomēr vasarā, kad daudziem bērniem ir brīvlaiks, šie drošības jautājumi jāpārrunā atkārtoti. Arī internetā ir jābūt uzmanīgam un jāciena citus. Vecākiem ir jāpaskaidro, ka dažkārt internetā izteiktie vārdi ir vēl sāpīgāki nekā reālajā dzīvē. Nepazīstamam cilvēkam internetā, tāpat kā reālajā dzīvē, nedrīkst uzticēties. Nekad nevar zināt, kas atrodas ekrāna otrā pusē, tādēļ nedrīkst atklāt personīgu informāciju ne par sevi, ne savu ģimeni vai tuviniekiem.
  • Kā arī būtiski ir pārrunāt ar bērniem svarīgos tālruņa numurus! Ja draud briesmas un nepieciešama palīdzība jāzvana 112! Kā arī pārrunāt, kādu informāciju sniegt zvanot operatīvajiem dienestiem. 

Valsts policija aicina vecākus regulāri pārrunāt un ik pa laikam bērniem atgādināt drošības padomus.

Plašākus drošības padomus varat skatīt Valsts policijas mājaslapā.

Toties vizuālos materiālus varat iegūt: https://www.manadrosiba.lv/