IERAKSTS: 20.jūnija Pusaudžu Veselības diena. Izglītojošs vebinārs vecākiem

20. Jun 2022, 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Klubs sadarbībā ar kustību “P Faktors” 20.jūnijā, Facebook platformā, rīko tiešsaistes izglītojošu vebināru par pusaudžiem! Vecākiem ir daudz jautājumu par saviem nu jau lielajiem bērniem - par psihoemocionālo veselību, attīstību un nobriešanu, motivāciju saņemties jauniem dzīves izaicinājumiem, ēšanas traucējumiem, seksualitāti un daudzām citām tēmām, kas skar sarežģīto pusaudžu vecumu.

20.jūnijā, tiešraidē plkst.12, no Māmiņu Kluba TV studijas, tiksies pusaudžu veselības eksperti, lai izgaismotu vecāku jautājumus un iedrošinātu būt atbalstošiem un saprotošiem pret saviem bērniem pārejas vecumā. Pusaudžu Veselības Dienas būs regulāri vebināri un vecākiem pieejami bez maksas!

COVID-19 pandēmijas laikā psihoterapijas eksperti un pētnieki visā pasaulē, arī Latvijā īpašu uzmanību pievērsa bērnu un pusaudžu psiholoģiskajai veselībai. Dati un pētījumi no visas pasaules apliecina – tieši skolas vecuma bērni dažādo ierobežojumu un ar mācībām saistīto pārmaiņu dēļ ir piedzīvojuši vislielāko psihoemocionālo satricinājumu. Arī karadarbība Ukrainā ir būtiski ietekmējusi pusaudžu stresa līmeni. Līdztekus ārējiem stresoriem, bērni piedzīvo arī krasas izmaiņas, iestājoties pusaudžu vecumam. 

Tiešsaistes vebināra programmā no plkst.12:00 - 15:30, Facebook platformā:

12:00 - 13:00
Lielā diskusija par pusaudžu mentālo veselību - “P Faktors” - Nils Konstantinovs, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs un Aiga Gavare, geštaltterapeite atbildēs uz jautājumiem - kāda ir pusaudžu psihoemocionālā veselība? Kāpēc pusaudži piedzīvo pazeminātu motivāciju - mācībās, hobijos? Kāpēc grūti veidot attiecības pēc-covida laikmetā? Kā veidojas atkarības un uzvedības traucējumi? Kā stiprināt pusaudzi?

13:05 - 13:40
“Pinnes pusaudžiem - norma vai slimība?” - dermatologs Dr.Aleksejs Zavorins (Veselības centrs 4) Ko darīt ar pusaudžiem raksturīgām pumpām? Kā kopt aknes skartu ādu? Kā kopt ādu ikdienā?

13:45 - 14:15
“Pusaudžu miegs un režīms. Tā nav tikai telefonu vaina!” - pediatre, miega speciāliste Marta Celmiņa (BKUS). Kāpēc pusaudžiem tik grūti noregulēt stabilu miega režīmu? Pārgurums, neizgulēšanās u.c. miega un režīma problēmas, kas atstāj iespaidu uz veselību.

14:25 - 14:55
“Ēšanas traucējumi un pusaudžu jūtīgais vecums” - ēšanas traucējumu koučs Anna Balode par anoreksiju un bulīmiju. Ēšanas traucējumi pusaudžu vecumā skar gan meitenes, gan zēnus. Kā atpazīt un kur meklēt palīdzību?

15:00 - 15:30
“Drošība vasarā: ērces” - pediatre Sanita Mitenberga īpašu uzmanību pievērsīs ērcēm, kā bērns pats var atbrīvoties no ērcēm?

Tiešraides laikā vecākiem būs iespēja uzdot savus jautājumus un saņemt vērtīgas balvas, ar ko iepriecināt savus pusaudžus.

20.jūnijā balvas aktīvākajiem jautātājiem un tiešsaistes dalībniekiem no saldējuma “Ekselence", “Dzintars”, Gunsnlasers un franču dermoskomētikas zīmola SVR! 

Pieteikties vebināram var atzīmējot pie pasākuma “Apmeklēšu” vai skatīties 20.jūnijā Māmiņu Kluba Facebook lapā. Būs pieejams arī ieraksts.