Premjers: Mācības klātienē varētu atsākties ar prasību valkāt sejas maskas

Premjers: Mācības klātienē varētu atsākties ar prasību valkāt sejas maskas

16. Aug 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Otrdien, 17. augustā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valdībā piedāvās algoritmu, kas paredzēs, kādā veidā no 1. septembra visās Latvijas skolās varēs atsākt mācības klātienē. Tostarp paredzēta regulāra pret Covid-19 nevakcinēto skolēnu testēšana, kā arī paredzams, ka “klātienes mācības saistītos ar sejas masku valkāšanu”, to preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes atklāja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), tomēr noteikumus valdība vēl precizēs otrdien. 

Kariņš akcentēja, ka no 1. septembra visās Latvijas skolās sāksies mācības klātienē. Līdz ar to paredzēta rutīnas testēšana bērniem, kuri nav vakcinēti pret Covid-19 vai vīrusu pārslimojuši. 

“Rīt skatīsim algoritmu, kādā veidā, apstākļiem mainoties, katrā skolā notiktu klātienes mācības. Katras skolas atbildība būtu pielāgoties konkrētajiem apstākļiem. Paredzams, ka klātienes mācības saistītos ar masku valkāšanu, bet detalizēti precizēsim rīt,” norādīja premjers. 

Viņš atzīmēja, ka katrā skolā ir savi apstākļi, tādēļ valdība neplāno pieņemt vienu algoritmu, kas jāievēro visām valsts skolām, bet gan IZM un Veselības ministrijas epidemiologu vadlīnijas, kas ļautu skolām pašām pieņemt lēmumus par mācību procesa organizēšanu.

Kariņš skaidroja: “Tas būtu katras skolas atbildībā – pielāgot Veselības ministrijas vadlīnijas saviem konkrētajiem apstākļiem. Mēs zinām, ka ir tādas skolas, kuras ir ļoti blīvas, visas klases ir pilnas. Ir skolas, kur klases ir mazāk blīvas, un skolām ir iespējas variēt.”

KONTEKSTS:

Viens no valdības mērķiem kopš aizvadītā mācību gada, kad skolas darbojās pēc "reģionu principa", ir iespēja jaunajā mācību gadā atsākt skološanos klātienē, ko iespējams īstenot ar iespējami plašas vakcinācijas palīdzību.

Valdība 10. augustā atbalstīja ieceri, ka septembrī mācības klātienē pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs varēs uzsākt tikai tie skolēni, kuri būs ieguvuši sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai tie, kuri varēs uzrādīt negatīvu Covid-19 testu. Šī iecere vēl jāapstiprina Saeimai.

avots: lsm.lv