Pirmo reizi Latvijā aicina ģimenes izstrādāt viedierīču lietošanas noteikumus

Pirmo reizi Latvijā aicina ģimenes izstrādāt viedierīču lietošanas noteikumus

09. Oct 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

-     Skolēna Digitālais IQ” 2019 projekta ietvaros aicina ģimenes radīt un noslēgt digitālās veselības vienošanos.

-     Portālā www.skolanakotnei.lv pieejami bezmaksas izglītojoši materiāli par ģimenes  digitālo veselību.

Lai veicinātu vecāku un bērnu savstarpējo komunikāciju par digitālajām aktivitātēm, Samsung skola nākotnei projekta “Skolēna Digitālais IQ” ietvaros izsludināts konkurss “Ģimenes digitālās veselības vienošanās”. Ģimenes tiek aicinātas izrunāt un vienoties par viedierīču lietošanas noteikumiem, tā veicinot tehnoloģiju izmantošanu pozitīvā un veselīgā veidā.

Tikai puse Latvijas jauniešu atzīst, ka viņu ģimenē bijusi panākta vienošanās par interneta un viedtālruņa lietošanas noteikumiem, liecina Samsung skola nākotnei aptauja*. Projekta vēstneši - TV un radio raidījumu vadītājas Baibas Sipenieces-Gavares, ārstes Katrīnas Puriņas-Libertes un mūziķa Anša Klintsona ģimenes - piedalās izaicinājumā, kurā mēneša garumā cenšas ieviest veselīgus viedierīču lietošanas noteikumus un ar savu piemēru apliecināt, ka, izrunājot un vienojoties, iespējams uzlabot ģimenes digitālo veselību.

"Piedalīties šajā izaicinājumā likās pašsaprotami, jo gan mūsu, gan daudzās citās ģimenēs šī ir aktuāla problēma - kā ģimenē ar pusaugu bērniem ieviest veselīgus viedierīču lietošanas paradumus, lai tehnoloģijas nestātos ceļā saskanīgām ģimenes attiecībām un darbotos mūsu visu labā," saka projekta vēstnese B. Sipeniece-Gavare.

Lai palīdzētu runāt par digitālo ierīču kultūru ģimenē, portālā www.skolanakotnei.lv pieejami ekspertu izstrādāti bezmaksas izglītojošie materiāli - vadlīnijas vecākiem, tests “Ģimenes digitālās veselības termometrs” un īsi padomu video par veselīgu digitālo paradumu ieviešanu ikdienā, kurus ierunājuši jauniešu iemīļoti influenceri – Emīlija Sama, Armands Jaunzems un Natālija Knipše.

Ikviena Latvijas ģimene vismaz viena pieaugušā un viena bērna sastāvā, kas izstrādājusi savus digitālās veselības noteikumus un parakstījusi vienošanos, var piedalīties konkursā. Plašāka informācija un noteikumi pieejami portālā www.skolanakotnei.lv konkursa sadaļā. Konkurss norisinās līdz pat 2020. gada 10. janvārim, un tā balvu fondā ir kopīgs ģimenes ceļojums uz Britu muzeju un Samsung Discovery Centre Londonā, kā arī citas vērtīgas balvas.