Noskaties video – bērnus aicina kļūt par “Supervaroņiem internetā”!

Noskaties video – bērnus aicina kļūt par “Supervaroņiem internetā”!

28. Sep 2018, 11:51 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Internets ir kļuvis par neatņemu sastāvdaļu mūsu ikdienas dzīvē, un tā patēriņš aug kā pieaugušo, tā arī bērnu vidū. Salīdzinot ar pieaugušiem, bērniem nav tik lielu zināšanu, dzīves pieredzes un kritiskās domāšanas, lai internetā rīkotos droši un spētu sevi pasargāt. Lai informētu un izglītotu bērnus un viņu vecākus par iespējām un riskiem, kas sastopami internetā, vakar, 27. septembrī, tika atklāta sociālā kampaņa “Supervaroņi internetā”. 

Medijpratības un bērnu drošības internetā kampaņa “Supervaroņi internetā” ir Valsts policijas 2017. gadā aizsāktās kampaņas "Supervaronim nepazust!" turpinājums, kurš veidots, spēkus apvienojot vairākiem partneriem – Valsts policijai, Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Drošāka interneta centram, mazumtirdzniecības veikalu tīklam „Rimi Latvia”, apdrošināšanas akciju sabiedrībai „Balta” un komunikācijas vadības aģentūra „Deep White”.

Šogad cīņā par bērnu drošību internetā sociālās kampaņas galvenie tēli – supervaroņi SuperAnna un SuperToms –  piesaka jaunu misiju un piecas jaunas superspējas, ko apgūt katram Latvijas bērnam. Piecas jaunās superspējas skaidro vienkāršus drošības un medijpratības pamatnoteikumus, kas jāpatur prātā, kļūstot par interneta lietotājiem: Ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam? Kad saukt palīgā pieaugušo, kam uzticies? Kas internetā var būt mānīgs? Kā uzvesties internetā? Kā internets var palīdzēt?. Lai drošības un medijpratības pamatnoteikumus būtu vieglāk apgūt, tie attēloti multiplikācijas filmiņu sērijā, kur katram no drošības aspektiem veltīts viegli iegaumējams un ar supervaroņu tēliem ilustrēts dzejolis. Turklāt superspēju iegūšanai bērniem talkā nāks arī citi sociālās kampaņas materiāli – darba lapas, rokasgrāmata, supervaroņa diploms, vairogi, brilles un plakāti.

“Rimi Bērniem” eksperts un skolēns Klāvs Smildziņš ir viens no pirmajiem bērniem, kas ieguvis visas piecas superspējas un iemācījies piecus drošībai veltītos dzejoļus, un viņš aicina to darīt arī citiem. “Internets ir ļoti aizraujošs, un mēs visi to lietojam, taču svarīgi saprast, kā mēs to izmantojam. Internets var daudz palīdzēt, piemēram, skolā, es bieži izmantoju interneta enciklopēdijas, lasu ziņu portālus, sevišķi par sportu. Vienīgais, ir jāskatās līdzi, kādas lapas ir droši apmeklēt, bet par to es bieži runāju ar vecākiem. Ja es nezinu, vai kāda lapa ir droša, labāk viņiem pajautāt. Mēs vispār mājās daudz pārrunājam, ko drīkst un nedrīkst darīt internetā, kādu informāciju drīkst likt, kurus cilvēkus var filmēt un fotografēt. Lai mēs visi internetā darbotos droši, iesaku ikvienam bērnam – ja kaut ko nezini, pats svarīgākais ir jautāt palīdzību vecākiem,“ apgalvo Klāvs Smildziņš. 

Klāvs Smildziņš ir sagatavojis arī īpašu videoklipu no medijpratības un bērnu drošības internetā kampaņas “Supervaroņi internetā” atklāšanas, lai aicinātu arī citus bērnus pievienoties un izpildīt supervaroņu misiju. 

Klāvs Smildziņš Supervaroņi internetā from Māmiņu Klubs on Vimeo.