Mudina vecākus necelt paniku ar viltus ziņas izplatīšanu

Mudina vecākus necelt paniku ar viltus ziņas izplatīšanu

16. Sep 2019, 16:13 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sociālajos tīklos izplatītie anonīma satura ziņojumi par risku saslimt ar zarnu infekciju Latvijā, uzturā lietojot ievestos citrusaugļus un arbūzus, ir nepatiesi, norāda Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Šodien sociālajos medijos izplatījušies ieraksti ar aicinājumu nepirkt Latvijā ievestos citrusaugļus un arbūzus, kuros esot atklāti zarnu infekciju izraisītāji, un to vietā ēst tikai Latvijā audzētus augļus, dārzeņus un ābolus.

PVD pārstāve Ilze Meistere norāda, ka informācija par pastāvošu risku saslimt ar zarnu infekciju, ēdot ievestos citrusaugļus un arbūzus, neatbilst patiesībai. "PVD aicina Latvijas iedzīvotājus kritiski attiekties pret informāciju sociālajos medijos, kur patlaban tiek tiražētas viltus ziņas, un sekot līdzi aktuālajai informācijai PVD mājaslapā," uzsver dienestā.

Vienlaikus Meistere skaidro, ka konkrētais zarnu nūjiņas tips, par kuru sociālajos tīklos tiek diskutēts, nav nekas neparasts. Tas ir sastopams mājlopu zarnu traktā, kā arī ārējā vidē un, tas ir bīstams vien tad, ja netiek ievērotas elementāras higiēnas prasības.

PVD atgādina, lai sevi pasargātu no dažādām pārtikas izraisītām saslimšanām ir jāmazgā rokas, jāmazgā augļi un dārzeņi, kā arī rūpīgi termiski jāapstrādā dzīvnieku izcelsmes pārtikas produkti un gatavo produktu un jēlproduktu apstrādei jāizmanto atsevišķs inventārs.

Arī SPKC lūdz sabiedrību kritiski izvērtēt internetā atrodamo informāciju par iespējamo zarnu infekcijas slimības izplatību visā Latvijā.