Menstruācijas. Kā par šo tēmu runāt ar savu meitu?

09. Feb 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērns katru dienu aug un attīstās, un drīz vien pienāk brīdis, kad mazā meitenīte ir jau izaugusi. Kā runāt ar meitu par menstruācijām? Vaicājām ginekoloģei, dzemdību speciālistei Alisei Vigulei.

Visbiežāk menstruācijas meitenēm sākas 10-12 gadu vecumā, taču var būt arī situācijas, kad tas notiek vēlāk, tomēr sarunu par šo jautājumu vajadzētu ar meitu uzsākt jau ātrāk, lai viņa tam būtu gatava un netiktu pārsteigta nesagatavota.

“Es ieteiktu sākt runāt aptuveni 7-8 gadu vecumā, kas bērns ir sākumskolnieks un jau saprot higiēnas, pašaprūpes nozīmi,” iesaka ginekoloģe Alise Vigule. Lai šo jautājumu pārrunātu, viņa rekomendē izmantot dažādus uzskates materiālus, kā arī smelties idejas no speciāli tam domātām filmām par to, kā par šo jautājumu ar bērnu runāt. “Noteikti nevajadzētu kautrēties! Jo zinošāks bērns, jo mazāk viņš apmulsīs situācijā, kad tas pa īstam notiks,” uzsver A. Vigule, piebilstot, ka, biežāk par šo tēmu runājot, arī mazāk neērti jutīsimies.

“Mūsdienās tā noteikti vairs nav tabu tēma, tāpēc būtu jāizstāsta meitenei, ka ir dažādi aizsarglīdzekļi, kurus lietot menstruāciju laikā. Tās ir higiēniskās paketes, tamponi, arī menstruālās piltuves, mazgājamās paketes un tamponi, kā arī menstruāciju biksītes,” saka ārste, norādot, ka mūsdienīgie līdzekļi ir ne tikai efektīvi, bet, kas ir ne mazāk svarīgi, arī dabai draudzīgāki.