GPS pulkstenis vai telefons? Kuru pirkt skolēnam?

GPS pulkstenis vai telefons? Kuru pirkt skolēnam?

09. Jan 2020, 15:00 SkolēnaMamma SkolēnaMamma

Vēl pirms skolas gaitu uzsākšanas, sāku interesēties par citu ģimeņu pieredzi - pirkt pirmklasniekam telefonu, GPS pulksteni, vai arī iztikt bez šīm palīgierīcēm?

Ja periodā, kad bērnam pēc stundām pakaļ dodas vecāks, šis jautājums nav tik aktuāls, tad brīdī, kad izlemts, ka pirmklasnieks turpmāk mājās ies viens pats, tomēr gribās papildu drošību. Lai varētu zināt, ka ir ceļā uz mājām, ka nokļuvis mājās, lai varētu sazvanīties nepieciešamības gadījumā.

Dēls ar visām četrām ir PAR telefonu, jo tāds ir lielākajai daļai klasesbiedru, taču ir viens BET. Bērni tā ieurbušies telefonos, ka viens ar otru vairs pat normāli nesarunājas. Ne velti dēls man vairākkārt ir teicis-  man pirms stundām skolā ir garlaicīgi, jo visi spēlē spēlītes telefonos un neviens negrib runāties. Ja arī mēs viņam nopirktu telefonu, loģiski, ka arī viņš iegrimtu spēļu pasaulē. Tas - pirmkārt. Otrkārt, redzot, kā bērni aizraujas ar spēlītēm un zinot, cik daudz enerģijas tās patērē, man nav īstas pārliecības, ka līdz stundu beigām telefonam vēl būs pietiekami daudz uzlādēta baterija, lai es varētu savu bērnu sazvanīt. Ir, protams, arī trešais arguments - redzot, cik "saudzīgi" viņš izturas pret savām mantām, nedomāju, ka telefonam būtu ilgs mūžs.

Tāpēc ar vīru pieņēmām lēmumu iegādāties GPS pulksteni. Izsvērām vairākus argumentus, pēc kuriem vadījāmies tā iegādes laikā:

 • lai pulkstenis būtu latviešu valodā;
 • lai tam būtu parocīga uzlāde. Secinājām, ka ir ļoti daudzi pulksteņi, kuriem lādētājs jāpieslēdz, no telefona izraujot tādu kā gumijas ļipiņu. Ļoti neparocīgi. Visticamāk, ātri vien tā būtu noplēsta. Bija arī varianti, kuriem uzlādes vieta ir tik atklāta, ka nebija pārliecības, cik labi tā draudzēsies ar putekļiem, mitrumu.
 • ja būtu iespēja, izvēlētos zināmāku ražotāju.

Pulksteņu klāsts tirgū ir gana plašs, visplašāk pārstāvēts gan ELARI. Tad nu arī vienu no šī ražotāja pulksteņiem iegādājāmies dēlam. Tajā ir iekļautas tādas opcijas:

 • iespēja zvanīt;
 • ar aplikācijas starpniecību varam uzstādīt, kuri numuri drīkst mūsu dēlam zvanīt. Tas nozīmē, ka tie cilvēki, kuri nav iekļauti šajā sarakstā, viņu nevar sazvanīt. Forši no drošības aspekta - vismaz nekādi dīvainīši nezvanās.
 • aplikācijā ir karte, kurā var redzēt bērna atrašanās vietu.
 • ir iespēja ar aplikācijas starpniecību bērna telefonam likt piezvanīt vecākam, lai vecāks dzirdētu, kas notiek bērna tuvumā.
 • ar pulksteni var fotografēt un bildes nosūtīt sarakstā iekļautajām personām.
 • ir arī spēlītes - saskaitīšanas un atņemšanas treniņam;
 • SOS poga - uz tās uzspiežot, uzreiz vecāki saņem signālu, ka vajag steidzami piezvanīt bērnam;
 • bērns var ierunāt tekstu un nosūtīt to kā balss ziņu. Vecāki uz to var atbildēt caur aplikāciju.

Šīs ir mūsu biežāk izmantotās pulksteņa opcijas, taču pēc pāris mēnešu lietošanas esam piefiksējuši arī dažādas problēmas, kas tā lietošanu mēdz apgrūtināt:

 • dažkārt, zvanot uz pulksteni, tas rāda "aizņemts" signālu, lai gan dēls tajā brīdī ne ar vienu nesarunājas;
 • vajag pamatīgi sasprindzināt dzirdi, jo sarunu kvalitāte ir sliktāka, nekā zvanot no telefona uz telefonu;
 • pulkstenim ir samērā nekvalitatīva siksniņa. Pērkot to nevarēja piefiksēt, taču lietošanas laikā tā vairākkārt ir nokritusi no pulksteņa;
 • karte biežāk mulsina nekā rāda patiesību. Ir bijuši gadījumi, kad pamanu, ka stundu laikā dēls atrodas pavisam citā Rīgas mikrorajonā. Protams, ka mammas sirds tajos momentos pamirst. Šādās reizēs ir noderējusi funkcija, ka varu "paklausīties", kas notiek dēla apkārtnē. Vienmēr ir secināts, ka bērns atrodas klasē, stundās. Tātad, karte dzīvo savu dzīvi.
 • ne vienmēr pienāk dēla sūtītās ziņas un bildes.
 • ieteicams pulksteni reizi dienā uzlādēt, pat ja tas netiek intensīvi lietots.

Saliekot plusiņus un mīnusiņus, kuri, no pirmā momenta šķiet vairāk nekā plusu, tomēr pulksteni turpinām lietot, jo tas ir praktisks saziņas veids, kā varam ar dēlu sazināties, vienlaikus nedaudz attālinot brīdi, kad viņš pieplaks telefona spēlītēm.

 

SkolēnaMamma SkolēnaMamma 09. Jan 2020, 17:12

Par izmēriem piekrītu. Visi kā viens tie ir ļoti masīvi.

lauvinja lauvinja 09. Jan 2020, 15:17

Šiem pulksteņiem, vismaz pagaidām tiem, kurus esmu redzējusi dzīvē, ir viens liels mīnuss, tie ir salīdzinoši smagi un neērti mazajām roķelēm.
Bet ikvienai ierīcei ir savi plusi un mīnusi.