Fizioterapeits iesaka: Ar kādiem vingrojumiem koriģēt stājas traucējumus

03. Jun 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Superbēbītes lielā māsa Anna ir ļoti aktīva sportiste, taču skolniecei ir novērotas problēmas ar stāju. Tāpēc dodamies uz Protezēšanas un ortopēdijas centru vizītē pie fizioterapeita.

Skolas bērnam savlaicīgi konstatēti un koriģēti stājas traucējumi ļaus izvairīties no nopietnu problēmu attīstības vēlākā vecumā, tāpēc labāk neatlikt vizīti pie speciālista, ja ir bažas par skolēna stājas attīstību.

Protezēšanas un ortopēdijas centra sertificēts fizioterapeits Daniels Kuzņecovs uzsver, ka obligāti būtu jāpievērš uzmanība bērna stājai un plecu novietojumam. To var novērot, piemēram, bērnam pie galda pildot mājas darbus. Tāpēc speciālists atgādina, ka ļoti svarīga ir pareizi iekārtota darba vide – abiem elkoņiem jābūt uz galda, bet kājām uz grīdas. Tāpat arī nepieciešams sekot līdzi mugursomas saturam un vienmērīgi sadalīt somas svaru.

Pareizai stājai svarīgi trenēt visas fiziskās īpašības, tostarp koordināciju un dziļo muskuļu spēku.

Noskaties video un veiciet arī mājās vingrinājumus bērna stājai!

Vēl viens sāpīgs skolēnu vecāku jautājums, kas būtiski ietekmē bērna stāju, ir telefonu un citu ierīču nekontrolēta izmantošana, kas visbiežāk iet kopā ar nepareizu ķermeņa pozu un apaļu muguru.

Protezēšanas un ortopēdijas centra sertificēts fizioterapeits Daniels Kuzņecovs: “Sēžot ar apaļu muguru, viss spiediens aiziet uz locītavām un veidojas kupris.” Tāpēc ir ļoti svarīgi uzraudzīt, lai bērns viedierīces lietotu pareizi.

Stājas traucējumu profilakse un ārstēšana ir ilgtermiņa darbs, kurā jāiesaistās vecākiem, skolotājiem, medicīnas darbiniekiem un, galvenais, pašiem bērniem. Stāja uzlabosies tikai tad, ja bērns pats aktīvi piedalīsies stājas uzlabošanas procesā.