Bērnu veselības aprūpe – tā ir vesela pasaule

Bērnu veselības aprūpe – tā ir vesela pasaule

14. Jun 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Parasti jaunai idejai veido jaunu platformu un tā tās platformas rodas viena aiz otras lielā skaitā, bet neveido vienotu sistēmu, ir grūti saprotams, kur ko var atrast. Līdz ar Veselas pasaules atklāšanu ir izveidots pamats digitālai bērnu veselības ekosistēmai, kas aptver visas bērnu un jauniešu veselības aprūpes komponentes.

Veselapasaule.lv pirmajā atklāšanas posmā piedāvājam uzticamas informācijas bāzi par bērnu un jauniešu veselību, kas apkopota Veselības akadēmijā, lai izglītotu sabiedrību, vecākus, jauniešus un samazinātu potenciālo pacientu skaitu, sniegtu uzticamu informāciju un lielāku skaidrību un mieru vecākiem.

Veselības akadēmijas tapšanā piedalījušies teju 200 Bērnu slimnīcas speciālisti kā autori un koordinatori, kopā radot vairāk nekā 900 satura vienību, apkopojot plašu izglītojošu saturu par veselīgu dzīvesveidu, sezonālām, akūtām un hroniskām saslimšanām, profilaksi, diagnostiku un ārstniecību digitālā ekosistēmā veselapasaule.lv.

Portāla veselapasaule.lv Enciklopēdijas sadaļā var meklēt un iepazīties ar diagnožu aprakstiem, ārstniecības metodēm, uzzināt, kā un kādi izmeklējumi tiks veikti. Pieejami arī dažādi video par izmeklējumu veikšanu, uzskatāmi vizuālie materiāli, kā arī Lasītavas sadaļā plaša informācija par bērnu aprūpi, drošību, sadzīvošanu ar dažādām diagnozēm, profilaksi, rekomendācijām un veselīgu dzīvesveidu.

Īpaši padomāts arī par pusaudžiem un jauniešiem, kuriem izveidota sava – jauniešu sadaļa, piedāvājot rakstus par pubertātes, seksualitātes, mentālās un fiziskās veselības jautājumiem, miegu, ēšanas paradumiem, kā arī iespēja veikt dažādus paštestus, vienlaikus gan pārbaudot savas zināšanas, gan gūstot vērtīgas zināšanas.

Tas, ko Veselapasaule.lv redzam šodien, ir tikai pirmais asns, kas izdīdzis bērnu veselības digitālās ekosistēmas veidošanā. Tāpat kā Rīga - tas nekad nebūs gatavs un tiks papildināts nepārtraukti.