8 klases ekskursijas aukstajā sezonā

8 klases ekskursijas aukstajā sezonā

26. Feb 08:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Foto: freepik.com

 

Tā kā ziemas ir garas un āra aktivitātes ir ierobežotas, drīz vien pietrūkst ideju, kurp doties atpūsties kopā ar skolēniem gada aukstajā sezonā - no vēla rudens līdz agram pavasarim. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, ko vislabāk darīt klases ekskursijas ietvaros neatkarīgi no aukstuma un ne tik labvēlīgiem laikapstākļiem!

 

“GUNSnLASERS” izklaides parki

Tiek plānota klases ekskursija? Dodieties ārpus klases un izbaudiet aizraujošu, piedzīvojumiem un nebeidzamas jautrības pilnu skolas ekskursiju! Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties adrenalīna pilnu lāzertagu vai aizraujošu braucienu ar elektriskajiem kartingiem, “GUNSnLASERS” ir parūpējies par visu. Uzziniet vairāk par “GUNSnLASERS” izklaides parkiem un izvēlieties piemērotāko klases ekskursijas aktivitāti!

 

Elektrokartingi

Ielūkojieties kartingu pasaulē, kur ātrums un adrenalīns saduras aizraujošā piedzīvojumā. Vienlaikus šī ir arī pamācoša nodarbe, kuras laikā bērni apgūs pirmās braukšanas iemaņas, kā arī drošību uz ceļa, kurā atrodas vēl citi braucēji.

 

Klases ekskursija uz elektrokartingu halli noteikti būs jautra pieredze, taču ir arī daudz citu priekšrocību. Ir pierādīts, ka tas uzlabo un paaugstina:

 • koncentrēšanās spējas;
 • labsajūtas faktoru;
 • stiprina refleksus;
 • uzlabo prasmi strādāt komandā.

Apmeklējot kartingu trasi klases ekskursijas ietvaros, skolēniem būs iespēja iemācīties vadīt elektrisko kartingu, būt atbildīgiem un pieņemt ātrus un efektīvus lēmumus par sevi un notiekošo trasē.

 

Šī arī nebūs dārga klases ekskursija, jo katrs var izvēlēties vēlamo brauciena ilgumu. Tikai no tā ir atkarīgas gala izmaksas, jo kartings, ķivere, drošības instruktāža un trases noma ir iekļauta cenā. Iekštelpu elektrokartingu trase atrodas Rīgā, Mārkalnes ielā 10 (Juglas mikrorajons).

 

Piesakiet ekskursiju, rakstot e-pasta vēstuli uz info@gunsnlasers.lv! Ziņā lūgums norādīt vēlamo datumu, laiku, kā arī aptuveno apmeklētāju skaitu.

 

Foto: gunsnlasers.lv

 

VR room

Ciemojoties pie “GUNSnLASERS”, varat apvienot vairākas aktivitātes un pavadīt šajos atrakciju parkos pat veselu dienu. Šī noteikti būs skolēnu iecienīta klases ekskursija. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kāpēc VR room jeb virtuālās realitātes istaba būs lieliska aktivitāte nākamajai klases ekskursijai!

 

Foto: gunsnlasers.lv

 

Virtuālā realitāte ir fenomens, kas izmanto jaunākās tehnoloģijas, lai ikvienam liktu justies kā kaut kur pavisam citur, varbūt pat ne uz šīs planētas. Šis imersīvās multivides jeb virtuālās realitātes veids ir paredzēts cilvēku mijiedarbībai ļoti īpaša iemesla dēļ - lai radītu pieredzi, kas citādi nav iespējama.

 

Virtuālā realitāte ir ne tikai jauns izklaides veids, bet arī jauna koncepcija izglītības tehnoloģiju jomā. Klases ekskursija uz VR telpu var sniegt lielisku iespēju paplašināt skolēnu redzesloku, iesaistot viņus šajā izklaidē.

 

Pētījumi liecina, ka virtuālā realitāte ir vērtīga bērniem. Lūk, daži piemēri:

 • bērniem, kuri spēlē VR spēles, ir labākas smalkās motorikas un līdzsvara prasmes;
 • VR spēļu spēlēšana, kas bieži vien atgādina reālās dzīves pieredzi, palīdz bērniem šajās izglītojošajās VR vidēs apgūtās prasmes pārnest uz reālo pasauli;
 • bērniem, kuri spēlē VR spēles, ir uzlabotas redzes spējas. Zinātnieki ir atklājuši, ka ātras spēles palielina adrenalīna un dopamīna daudzumu smadzenēs, kas palīdz uzturēt un uzlabot smadzeņu veselību;
 • VR spēles uzlabo bērna spēju ātri pārslēgties no viena uzdevuma uz citu;
 • VR spēles ir lielisks veids, kā mazināt stresu un depresiju bērniem. Iegremdēšanās VR spēlē var radīt īstermiņa un ilgtermiņa garastāvokļa uzlabošanos, kas palīdz viņiem atslābināties un relaksēties.

Protams, pārāk bieža datorspēļu spēlēšana var radīt arī draudus veselībai, bet jāpatur prātā, ka virtuālās realitātes aprīkojums vismaz pagaidām lielākoties ir pieejams tikai izklaides parkos nevis teju katrā mājsaimniecībā.

 

Lāzertags

Nāciet spēlēt lāzertagu kopā ar savu klasi un lieliski pavadiet laiku, cenšoties sasniegt labāko komandas rezultātu! Klases ekskursija, spēlējot lāzertagu, ir ne tikai lielisks fizisks vingrinājums, bet arī attīsta prātu, jo komandas savstarpēji cīnās, lai uzvarētu. Labs veids, kā saliedēt kolektīvu!

Foto: gunsnlasers.lv

 

Esam apkopojuši divus iemeslus, kāpēc lāzertags ir jautra un uzmundrinoša aktivitāte visu vecumu spēlētājiem un īpaši lieliska izvēle, ja tiek plānota klases ekskursija:

 1. attiecību veidošana un savstarpējās saiknes stiprināšana. Ir svarīgi izkopt sasvstarpējās attiecības, jo bērni lielāko daļu laika pavada tieši skolā ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem. Tāpēc klases ekskursija ir tik nozīmīga. Sakot, ka lāzertags veido saikni, tas nav tikai mārketinga izteikums. Tas ir zinātnisks apgalvojums. Pētījumi liecina, ka kopīga jaunu lietu izmēģināšana palīdz cilvēkiem stiprināt saikni un justies vienotākiem. Jūsu smadzenēs izdalās ķīmiskās vielas, kas jaunu pieredzi padara jautrāku un sniedz lielāku gandarījumu, un tas var palīdzēt arī skolēniem justies tuvākiem vienam ar otru;
 2. veselīga izklaide. Bērniem lielākoties vienmēr ir vēlme būt fiziski aktīviem un izlādēt savu enerģiju, tāpēc šāda veida veselīga izklaide ir tieši tas, kas vajadzīgs. Lāzertags uzlabos garastāvokli neatkarīgi no tā, kas notiek aiz loga.

 

Lāzerpeintbols būs piemērots gan pirmo klašu skolēniem, gan vidusskolēniem. Ja pretinieks ir trāpījis, tas nav sāpīgi un nepaliek zilumi. Trāpījumu jūt ar vibrāciju un skaņas signālu aprīkojumā.

 

Reball

Ja meklējat veidu, lai klases ekskursija pārvērstos jautrā pieredzē, nāciet un spēlējiet reball - peintbolu ar gumijas bumbiņām! Reball jeb peintbols ar gumijas bumbiņām ir lieliska ideja, ja klases ekskursijas mērķis ir gūt pozitīvas emocijas, vienlaikus trenējot skolēnu komandas garu veidošanas prasmes. Tā ir interesanta un aizraujoša aktivitāte ar azarta devu, kas patiks gan meitenēm, gan puišiem. Reball būs laba klases ekskursija nedaudz lielākiem bērniem, kuriem patīk azarts un sportiska izkustēšanās.

 

Foto: gunsnlasers.lv

 

“GUNSnLASERS” aktīvās atpūtas parki atrodas vairākās lokācijās Rīgā:

 1. Šampētera ielā 1, Šampēterī pie Zasulauka dzelzceļa stacijas;
 2. Viestura prospektā 2, Mežaparkā;
 3. Mārkalnes ielā 10, Juglā netālu no tirdzniecības centra “Akropole Alfa”.

Visos parkos ir pieejamas bezmaksas autostāvvietas, kā arī pēc aktīvās daļas var ieturēt maltīti atpūtas zonās vai piknika vietās, ņemot līdzi savus ēdienus un dzērienus. Bērni ar prieku pārrunās, kāda ir bijusi klases ekskursija.

 

Lai pieteiktu ekskursiju sev izdevīgā laikā, zvaniet pa tālr. 27274646 vai apmeklējiet mājaslapu www.gunsnlasers.lv un uzziniet par visu plašāk!

 

Dzīvnieku patversme

Lielākā daļa bērnu mīl dzīvniekus, tāpēc brauciens uz dzīvnieku patversmi ir lieliska pieredze. Pat tie bērni, kuri nav dzīvnieku mīļotāji, noteikti daudz ko uzzinās un kādu dienu varbūt pat padomās par dzīvnieka adopciju. Brauciens uz dzīvnieku patversmi iemācīs jaunajai paaudzei, kāpēc ir tik svarīgi adoptēt dzīvniekus nevis pirkt dzīvniekus no dzīvnieku pavairotājiem.

 

“Laimas” šokolādes muzejs

Ir vairāki veidi, kā Jūs varat mācīt savai klasei par pārtikas nozari. "Laimas” šokolādes muzejā šokolādi var izbaudīt ar visām maņām - redzēt, nogaršot, dzirdēt un sajust! Viesi tiek aicināti ne tikai nobaudīt izsmalcinātos “Laimas” šokolādes šedevrus, bet arī ielūkoties brīnumainā šokolādes tapšanas procesa aizkulisēs.

 

Ekskursijas laikā viesiem ir iespēja:

 • baudīt karsto šokolādes dzērienu, klausoties, kā top šokolāde;
 • apskatīt pagājušā gadsimta produktu iepakojumus un plakātus;
 • uzzināt par šokolādes sastāvdaļām un atšķirībām starp tās veidiem;
 • aplūkot muzeja vecāko eksponātu un vecās kakao pupiņu dzirnaviņas;
 • uzzināt par šokolādes pozitīvo ietekmi uz cilvēka organismu.

 

Šokolādes darbnīcā skolēni var pagatavot savu īpašo šokolādi un aizvest to mājās iesaiņotu skaistā kastītē kā suvenīru no klases ekskursijas.

 

Botāniskais dārzs

Krāsaini ziedi, augi un āra teritorija padara botānisko dārzu par maņu pieredzi katram skolēnam un tāpēc kalpo kā lielisks galamērķis, kad mācību gada plānos ir klases ekskursija.

 

Latvijas lielākie botāniskie dārzi:

 • Kristapa un Augustes Morbergu vasarnīca un botāniskā dārza ansamblis;
 • Latvijas Universitātes botāniskais dārzs;
 • Nacionālais botāniskais dārzs.

 

 

Foto: unsplash.com

 

Botāniskais dārzs ir laba ekskursija vairāku iemeslu dēļ:

 

 • Tas māca bērnus vērot. Botāniskais dārzs liek mums apstāties un brīnīties par skaistumu un sarežģītību, ko mēs parasti uzskatām par pašsaprotamu.
 • Bērni mācās salīdzināt - ar ko šis augs atšķiras no šī? Kas ir vienāds? Ko nozīmē šīs atšķirības?
 • Botāniskais dārzs māca bērniem par dzīvi - tāpat kā augiem, arī mums ir dzīves cikli. Gluži tāpat kā augiem, arī mums ir pielietojums. Līdzīgi kā augiem, arī mums ir vajadzīga kopšana. Dzīve pastāv ārpus tehnoloģijām. Lai gan mēs varam izmantot tehnoloģijas, lai uzzinātu par augiem un to audzēšanu, lai tie labāk kalpotu cilvēkiem, ja mēs par tiem nerūpēsimies, mēs ierobežosim pārtikas un skābekļa krājumus.

 

Ugunsdzēsēju depo

Daudziem bērniem ugunsdzēsēju ikdiena var šķist mistiska. Šī iemesla dēļ klases ekskursija uz vietējo ugunsdzēsēju depo var būt gan aizraujoša, gan izglītojoša. Klases ekskursijas laikā bērni var uzzināt par dažādiem ugunsdzēsēju automašīnu veidiem. Ugunsdzēsējs paskaidros, kā ugunsgrēku dzēšanā tiek izmantoti instrumenti, kas glabājas automašīnās. Ekskursijas laikā bērni var apskatīt arī īpašo apģērbu, ko valkā ugunsdzēsēji, tostarp viņu smagās jakas, ķiveres un zābakus.

 

Dažos ugunsdzēsēju depo ir stabs, kas ļauj ugunsdzēsējiem avārijas gadījumā steigties no augšējā līmeņa uz pirmo stāvu. Dažās ekskursijās bērni varēs izmēģināt šo stabu, lai gan ne visās stacijās drošības apsvērumu dēļ tas ir atļauts. Tāpat dažos depo bērni var izmēģināt izsmidzināt ūdeni ar ugunsdzēsēju šļūteni. Protams, klases ekskursijas pieteikšanas laikā ir noderīgi noskaidrot, kādas aktivitātes piedāvā konkrētā stacija. Sazinieties ar tuvāko depo, lai uzzinātu sīkāku informāciju un pieteiktu apmeklējumu!

 

Klases ekskursija palīdz veicināt skolēna entuziasmu un zinātkāri, tāpēc ņemiet vērā šos ieteikumus, lai saplānotu neaizmirstamu izbraukumu arī gada vēsākajā sezonā!