6 pasākumi lieliskam skolas gaitu sākumam

6 pasākumi lieliskam skolas gaitu sākumam

30. Aug 2019, 00:51 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Būsim godīgi, kuram gan gribas pamest vasaru un doties uz skolu? Taču ir viens līdzeklis, kā paildzināt vasarīgo sajūtu un padarīt skolas sākumu par kārtīgu piedzīvojumu – apmeklēt kādu aizraujošu pasākumu! Gatavojoties 1. septembrim (šogad gan otrajam), dažādi tirdziņi, teātri, muzeji, parki un citas iestādes ir nākuši klajā ar īpašu piedāvājumu mazajiem ķipariem, tāpēc Kurp.es komanda ir izvēlējusies 5 spilgtākos pasākumus, ar ko bērna priekam noteikti nevar aizšaut garām. Ieskaties!

 

Piena paku laivu regate un Vislatvijas Piena, Maizes un Medus svētki

31. augustā | 9:00 | Jelgavā

“Baltais piena paku laivu regate” ir vienīgās šāda veida sacensības Eiropā. Komandas ne vien sacenšas ātrumā, bet arī demonstrē savu radošumu un saliedētību. Vērojot regati, ģimenes ir aicinātas arī izbaudīt Piena, Maizes un Medus svētkus, kas tradicionāli Hercoga Jēkaba laukumā pulcē meistarus no visiem Latvijas novadiem. Būs iespēja ne tikai iegādāties produkciju, bet arī piedalīties degustācijās un atraktīvos kulinārijas konkursos.

https://kurpes.lv/pasakums/piena-paku-laivu-regate-un-vislatvijas-piena-maizes-un-medus-svetki

 

B U R T U tirgus Kalnciema kvartālā

31. augustā | 10:00 | Kalnciema kvartālā

31. augustā Kalnciema kvartāla Burtu tirgū varēs atrast visus rīkus gan skolas gaitām, gan arī iepriecināt sevi ar košu plānotāju, galda dekoru vai atrast oriģinālas dāvanas. Iepazīt burtus aicinās arī izdevniecība „Liels un mazs”. Visas dienas garumā notiks vairākas bezmaksas nodarbes – atstarotāju un māla podu taisīšana, rožu stādīšana, rotaļāšanās ar ciparu tablo, slēpšanās spēļu kubā, mūzikas apgūšana un pagalma spēļu spēlēšana.

https://kurpes.lv/pasakums/b-u-r-t-u-tirgus-kalnciema-kvartala

 

Jāņa Znotiņa izrāde "Tētis"

31. augustā | 12:00 | Ēbeļmuižas parkā

Režisors Jānis Znotiņš kopā ar Istabas teātra radošo komandu, izmantojot Kārļa Vērdiņa dzeju, uzvedis izrādi, kurā stāsta par dažādiem tētiem no bērnu skatupunkta. Izrādē “Tētis” jautrā un aizraujošā veidā runā ar savu skatītāju par nopietnām lietām, rosinot uz pārdomām un sarunu starp vecākiem un bērniem. Izrādē tiek parādīts, ka tētis var būt aizņemts, dusmīgs, noguris, priecīgs, atpūties, aizrautīgs, bet, lai arī kāds viņš būtu, bērnam viņš ir pats labākais un mīļākais.

https://kurpes.lv/pasakums/jana-znotina-izrade-tetis-pec-karla-verdina-dzejas-motiviem

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svētki

31. augustā un 1. septembrī | Gaismas pilī

LNB simtgade tiks sagaidīta ar īstu vērienu. Arī mazajiem lasītājiem būs ko darīt. Ziedoņa zālē 31. augustā notiks RIGA IFF ģimenes filmu bezmaksas seansi – filmas “Los Bando” un “Zaglēni”. Tikmēr bibliotēkas 7. stāvā 16:00 simtgades svinību ietvaros lieli un mazi bibliotēkas un grāmatu draugi aicināti uz pilnveidotās LNB Bērnu literatūras centra lasītavas atklāšanu "Viss jauns 7. stāvā". Savukārt no svētdienas, 1. septembra, bibliotēkā būs pieejama Latvijas kultūras kanona orientēšanās spēle, kas būs it īpaši aizraujoša bērniem.

https://kurpes.lv/pasakums/riga-iff-gimenes-filmu-bezmaksas-seansi-lnb-simtgade

https://kurpes.lv/pasakums/viss-jauns-7-stava-pilnveidotas-bernu-lasitavas-atklasana-1

https://kurpes.lv/pasakums/orientesanas-spele-gaismas-pili-1

 

Amatu diena. Spēļu un rotaļu diena

1. septembrī | Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus uz "Amatu dienu. Spēļu un rotaļu dienu". Pasākuma viesiem būs iespēja satikt seno amatu meistarus, izmēģināt spēkus ar senajiem darba rīkiem, iepazīt Latvijas aitkopības tradīcijas, kā arī apmeklēt “Latviskos pirts svētkus”. Dienu pirms atgriešanās skolas solā paši mazākie tiek aicināti jestri nosvinēt vasaru ar iemīļotām un piemirstām spēlēm, piedalīties radošās darbnīcās un doties skanīgās rotaļās ar folkloras kopām.

https://kurpes.lv/pasakums/amatu-diena-spelu-un-rotalu-diena-3

 

Ar Karlsonu uz skolu!

2. septembrī | 18:00 | VEF Kultūras pilī

Iesāksim jauno mācību gadu kopā ar operetes teātri un aizraujošiem piedzīvojumiem. “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” ir aizraujošs stāsts par pieaugušo un bērnības pasauli. Par daudzveidīgo, krāsaino fantāzijas pasauli, kurā mēs visi dzīvojam. Izrāde domāta tiem, kuri nav aizmirsuši savu bērnību, savus sapņus. Tātad - mums visiem. Plkst. 16:00 paredzēti arī pārsteigumi, dažādas izklaidējošas un izzinošas radošās darbnīcas un atrakcijas bērniem.

https://kurpes.lv/pasakums/ar-karlsonu-uz-skolu-1

 

Visus bērnu pasākumus meklē šeit: https://kurpes.lv/pasakumi/gimenem,berniem