6 paņēmieni, kā iemācīt alfabētu pirmsskolniekam

6 paņēmieni, kā iemācīt alfabētu pirmsskolniekam

23. Aug 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pienāk brīdis, kad mazais zinātkārais pirmsskolnieks sāk apgūt alfabētu un burtiņus. Kā iemācīt mazajam alfabētu?

Dziediet kopīgi alfabēta dziesmiņu

Lai gan latviski nav tik daudz iespēju kā angļu valodā, bet varat izdomāt arī savu dziesmiņu! Un lai nepaliktu garlaicīgi, dziediet, čukstiet to dažādā ātrumā, skaļumā! Bērnam tā būs interesanta spēle, kas iespiedīsies atmiņā!

Izveidojiet savu alfabēta grāmatu

Ja mājās vairs nav ābece, kur katram burtiņam blakus bija uzzīmēts kāda konkrēta lieta, laiks ķerties pašiem pie savas grāmatas izveides! Piemēram, ābols burtiņam "Ā", kaķis burtiņam "K", māja burtiņam "M". Tev noteikti mājās ir kaudze ar žurnāliem, kurus noteikti vari izgriezt un likt lietā!

Spēlējiet spēli!

Ja mājās ir tāfelīte, izmantojiet to, bet ja nav, lieciet lietā papīra lapu, kas ir piestiprināta pie sienas. Uzraksti bērna vārda burtus, tad lūdz, lai viņš skrien un pieskaras pie burta, kuru Tu nosauc! Palielini grūtību pakāpi uzdevumam, uzrakstot arī uzvārdu.

Ieņemiet pozas! 

Vai Tavs bērns ir mēģinājis burtus izveidot ar savu ķermeni? Piemēram, "I", kad bērns stāv, "T", kad rokas ir izstieptas. Tas ir lielisks veids, kā kopīgi mācīties burtiņus! Vēlams, lai jūs stāvat pie spoguļa, lai mazais redzētu, ko jūs darāt!

Burtiņu diena!

Vēl kāda aizraujoša spēle ir kādu konkrētu nedēļas dienu pasludināt par burtiņu dienu. Piemēram, "K" diena, kad cepam Kūku, lasāt grāmatas par Kaķiem, ejat laukā pētīt Kokus.

Spēlējiet spēles ar ēdienu!

Pāris siera šķēlītes, izvārīti spageti vai ābola šķēlīte var pārvērsties par burtiņu alfabētā! Un kas zina, varbūt Tavs izlepušais ēdājs vairs tāds nemaz nebūs!

Bet kā Tu savam mazajam māci alfabētu? Kurus burtiņus viņš jau prot?