5 avoti zināšanu papildināšanai attālināti

5 avoti zināšanu papildināšanai attālināti

19. Mar 2020, 10:42 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ņemot vērā, ka mācības visā Latvijā līdz pat 14. aprīlim tiks organizētas attālināti, skolēni daudz vairāk laika pavadīs mājās, un, iespējams, pie viedierīču ekrāniem.

Tomēr, lai šo laiku izmantotu lietderīgi, kā arī, atsaucoties uz vecāku interesi par vietnēm un aplikācijām, kas skolēnu laiku var aizpildīt saturīgi, mobilo sakaru operators BITE apkopojis piecus avotus, kas noderēs dažāda vecuma bērniem un viņu vecākiem.

Nav noslēpums, ka viedierīces ir lielisks laika kavēklis, kas gan spēj sniegt atslodzi, gan arī būt lietderīgs jaunu prasmju apgūšanā. Ņemot vērā vispārējo situāciju valstī, vairāki vecāki sociālajos tīklos interesējušies par mācību materiāliem, kas atvasēm palīdzēs sniegt zināšanas. BITE vienkopus apkopojis nozīmīgākos šīs nišas portālus un mobilās aplikācijas.

# VISC izstrādātas darba lapas

VISC piedāvātie metodiskie materiāli, kas izmantojami praktiskā darbā gan pirmsskolas, gan pamatskolas, gan vidusskolas klasēs pieejami vietnē pedagogs.lv . Šeit apkopoti uzdevumi un darba lapas plašā tematikā – sākot no bioloģijas un beidzot ar civilo aizsardzību. Tāpat vietnē pieejami uzdevumi ne vien sākumskolas skolēniem, bet arī pamatskolu un vidusskolu audzēkņiem.

# Soma.lv – materiāli sākot no pirmsskolas līdz vidusskolai

Ikviens Latvijas skolotājs, skolēns un vecāks bez maksas ar E-klase vai MyKoob pasi līdz 14. aprīlim ( izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā) var piekļūt visiem digitālā mācību satura platformas https://soma.lv resursiem bez maksas. Šī platforma piedāvā daudzveidīgu saturu matemātikā, latviešu valodā, dabaszinībās, bioloģijā, fizikā, ķīmijā un ģeogrāfijā, katru tēmu pasniedzot saistošā formātā.

# Māconis – digitāli mācību rīki līdz visu klašu skolēniem

Vietnē maconis.zvaigzne.lv pieejami Zvaigznes ABC izdotie mācību materiāli sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas posmu skolēniem. Šobrīd platforma piedāvā reģistrēties un izmantot tajā atrodamo saturu līdz pat 30. jūnijam bez maksas. Digitālos mācību materiālus iespējams izmantot gan uz viedtālruņa, gan datorā, gan planšetdatorā. Platformā pieejami mācību materiāli teju visiem skolas mācību priekšmetiem.

# Duolingo – laiks papildināt valodu zināšanas

“Duolingo” ir mobilā aplikācija, kuru ikviens, kas apguvis angļu valodu pamata līmenī, var mācīties kādu citu valodu – kopumā “Duolingo” piedāvā iemācīties 15 valodas – vācu, spāņu, ķīniešu, korejiešu, japāņu, franču un citas. Mācīšanās notiek ar spēles elementiem, līdz ar to pavadīt laiku “Duolingo” nešķiet kā mācīšanās, bet gan kā spēles spēlēšana, kur ar savu zināšanu papildināšanu iespējams iekļūt nākamajā līmenī. Šī aplikācija pieejama gan “iOS” gan “Android” operētājsistēmu lietotājiem.

# Uzdevumi.lv – patstāvīga mācīšanās padarīta saprotama

Vietnē uzdevumi.lv iespējams iepazīties ar dažādu mācību priekšmetu teoriju, pildīt uzdevumus, un, lai pārbaudītu savas zināšanas, aizpildītu arī testus. Katrs uzdevums veidots tā, lai skolēnam būtu iespēja apskatīt pareizo atrisinājuma gaitu, tādā veidā izskaidrojot konkrēto piemēru. Vietnē pieejami mācību materiāli 13 mācību priekšmetiem kā arī eksāmeni un diagnosticējošie darbi.