Tikai 38% skolēnu regulāri ēd siltas pusdienas skolā

Tikai 38% skolēnu regulāri ēd siltas pusdienas skolā

20. Mar 2010, 11:24 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pēc universālveikala Stockmann pasūtījuma veiktajā aptaujā par skolēnu pusdienošanas paradumiem, kas tika īstenots Stockmann iniciatīvas No Latvijas laukiem ietvaros, atklājies, ka puse no aptaujātajiem vecākiem (50%) zina, ka viņu atvases skolā paēd siltas pusdienas. Tikmēr tikai 38% skolas vecuma jauniešu norāda, ka skolā vienmēr ēd siltas pusdienas, savukārt 17% skolēnu atzīst, ka visai bieži iztiek ar našķiem un uzkodām.

 

Universālveikala Stockmann veiktās aptaujas mērķis bija noskaidrot skolas vecuma jauniešu pusdienu paradumus un vecāku informētību par tiem. Aptauju pēc Stockmann pasūtījuma veica mediju aģentūra OMD. 

 

Ja puse no vecākiem ir pārliecināti par savas atvases pusdienošanu dienas laikā, tad 26% aptaujāto piebilst, ka nezina, cik regulāri pusdienas tiek ēstas. Tāpat ir ģimenes, kuru bērni pusdieno tikai pārnākot mājās no skolas (tā atzinuši 15% aptaujāto).

 

Arī paši skolēni savās atbildēs nav tik noteikti, un var secināt, ka mazāk nekā pusei respondentu (38%) siltas pusdienas ir noturīga tradīcija. Pārējie izlīdzas ar našķiem vai arī paēd atkarībā no situācijas – nereti mājās, nereti tuvējā kafejnīcā, citu reizi iztiek ar līdzi paņemto ēdienu no mājām.

 

Mudinot pārskatīt sava skolnieka pusdienošanas paradumus, Stockmann ar iniciatīvu No Latvijas laukiem, kura ideja ir mudināt ikdienas ēdienkartē iekļaut pēc iespējas vairāk pašmāju ražojumus, aicina skolēnu pusdienu kārbas pagatavošanai pieiet radoši un ar izdomu, lai gala rezultāts būtu patīkams pārsteigums pašam skolniekam.

27. Aug 2009, 22:18

es arī ļoti reti ēdu skolas ēdnīcā..gāju uz kafejnīcu kad to varēju atļauties😀

rita123 rita123 27. Aug 2009, 16:47

Es arī bieži neēdu pusdienas skolā vienkārši neisnāca laika😀

28. Aug 2009, 10:04

pamatskolā ēdu pusdienas, bet ļooti negaršoja, tapēc vairāk sanāca, ka vecāki maksāja, bet reāli apēdu kādu sausu kartupeli ar maizi. Vidusskolā bija kafejnīca, tad nu kaut ko ēdu, atkarīgs, kas bija un vai garšoja, bet bieži vien tās bija bulciņas ar tēju, salāti. Bet tas tomēr labāk nekā čipsi un kola, kas tagad ir ļoti daudzu bērnu pusdienu vietā. Vecāki iedod naudu pusdienām, bet bērns nopērk kaut ko neveselīgu.

27. Aug 2009, 22:18

es arī ļoti reti ēdu skolas ēdnīcā..gāju uz kafejnīcu kad to varēju atļauties😀

rita123 rita123 27. Aug 2009, 16:47

Es arī bieži neēdu pusdienas skolā vienkārši neisnāca laika😀