Svešvalodas jau no pirmās klases?

Svešvalodas jau no pirmās klases?

30. Apr 2011, 07:11 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmo svešvalodu jau no 1.klases paredzēts mācīt no 2011./2012.mācību gada, paredz ceturtdien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi noteikumos par valsts standartu pamatizglītībā un pamatizglītības mācību priekšmetu standartiem.

Grozījumi paredz arī Latvijas vēstures mācīšanu kā atsevišķu mācību priekšmetu.Kā informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža, noteikumu projekts nosaka vēstures apguvi saskaņā ar mācību priekšmeta "Latvijas vēsture" un "Pasaules vēsture" standartiem, paredzot pakāpenisku pāreju uz divu atsevišķu mācību priekšmetu apguvi pamatizglītībā. Līdz šim skolēni 6.-9.klasē apguva vienotā mācību priekšmetā "Latvijas un pasaules vēsture".Laika posmā no 2006.gada līdz 2009.gadam notika "Latvijas vēstures" kā atsevišķa mācību priekšmeta aprobācija 40 Latvijas skolās. Aprobācijas rezultāti liecināja, ka šāds mācīšanas modelis ir vairāk motivējis skolēnus interesēties par Latvijas vēsturi un pozitīvi mainījis viņu attieksmi.Standarta grozījumu projektā ir noteikta arī pirmās svešvalodas apguve no 1.klases, sākot ar 2011./2012.mācību gadu. Iepriekšējā mācību gadā daudzās skolās bērni mācījās kādu no svešvalodām no 1.klases, bet līdz šim tā nav bijusi obligāta prasība. Piemēram, iepriekšējā mācību gadā 1.klasē kā obligātu svešvalodu 2081 bērns mācījās angļu valodu, 64 bērni - franču valodu, bet 135 bērni - vācu valodu.Ir skolas, kurās bērni apgūst arī igauņu valodu un ivritu. Daudzās skolās svešvaloda līdz šim ir piedāvāta kā fakultatīvs mācību priekšmets. Līdzīga situācija ir vērojama arī pirmsskolas izglītības iestādēs. Arī daudzās no tām bērni apgūst svešvalodas, tāpēc ir gatavi turpināt tās mācīties 1.klasē.Eiropas valodu politika rekomendē, ka vairāku svešvalodu zināšanas ir ļoti būtiskas katra cilvēka dzīvē, tās paver iespējas sazināties, strādāt kopā un dalīties ar savu pieredzi. Eiropas Komisijas valodas politikas dokumentos uzsvērta nepieciešamība uzlabot svešvalodu apguvi un uzsākt to apguvi jau no agras bērnības.

 

LETA

 

Ko Tu domā par šo ierosinājumu? Vai gribētu, lai Tavs bērns svešvalodas sāk apgūt jau no pirmās klases? Vai tā nebūs pārāk liela slodze?

09. Jul 2010, 19:05

Es arī pilnībā to atbalstu. Tāpat es vienmēr esmu domājusi, kāpēc visas filmas angļu u.c. valodās, izņemot krievu, Latvijas TV kanālos tiek tulkotas? Varēja kādu daļu, es pat būtu ar mieru, ja visas, tiktu rādītas ar subtitriem. Tikai tā savā bērnībā es iemācījos krievu valodu, jo dzīvoju latviskā pilsetā un vidē, un tagad esmu par to ļoti priecīga.

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 09. Jul 2010, 08:13

Es arī piekrītu tam! Tāpat jau vecāki cenšas vest bērnus uz dažādām nodarbībām un svešvaloda varētu tikt uzskatīta par vienu no tādām!

taschinka taschinka 09. Jul 2010, 07:55

Domaju,kas tas ir labi,jo maziem berniem ir vieglas galvas un loti atri visu iemacas,atceraas.Mans dels loti atri atceras katru vardu ko pasaka,vinam tagad 2,9 gadi.