Skolēni prot rīkoties ar «iPhone», taču ne aizsiet kurpes

Skolēni prot rīkoties ar «iPhone», taču ne aizsiet kurpes

06. Mar 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jauna aptauja parādījusi, ka britu skolēni augstāk vērtē savas spējas darboties ar DVD atskaņotājiem un «iPhone» telefoniem, nekā sasiet kurpes, ziņo britu laikraksts «The Daily Telegraph».

45% neprot aizsiet kurpes

45 procenti bērnu vecumā no pieciem līdz 13 gadiem neprot aizšņorēt kurpes, taču 67 procenti zina, kā darboties ar DVDatskaņotāju.

Aptaujā noskaidrots, ka liela daļa skolas vecuma bērnu prot darboties internetā, spēlēt datorspēles un lietot «iPhone» vai planšetdatoru «iPad».

Tomēr 65 procenti aptaujāto neprot pagatavot tasi tējas, 81 procents nespēj lasīt karti un 87 procenti nevarētu salabot caurumu velosipēda riepā.

Aptauja parādīja, ka daudzi skolēni zina pavisam maz par āra atpūtu.

63 procenti aptaujāto nezina, kā izveidot mitekli no koku zariem, un 59 procenti nevarētu uzrāpties kokā. 79 procenti nespētu uzsliet telti, bet 78 procenti bērnu nevarētu izveidot ugunskuru.

Dabas problēmas neuztrauc

Trešā daļa aptaujāto bērnu atbildējuši, ka viņus neuztrauc dabas problēmas. Puse no viņiem tā teikusi tāpēc, ka «nākotnē mēs varēsim dzīvot kosmosā».

Izdzīvošanas eksperts Rejs Mīrss ir pārsteigts par aptaujas rezultātiem. «Es nevaru noticēt, ka jauniešiem tik ļoti trūkst praktisko iemaņu,» viņš teicis. «Kad es biju mazs, man teica: »Tev nevajag aprīkojumu, tev vajag zināšanas, kā izdzīvot savvaļā.« Un es tā patiešām uzskatu.»

«Vienkāršas iemaņas, kā, piemēram, uzsliet telti, var iemācīt nozīmīgas lietas, kuras nesaprast, nedarot tās pašam,» viņš turpina. «Tu iemācies, kā strādāt komandā un komunicēt ar pārējiem, darboties saspringtos apstākļos un domāt loģiski.»

«Un pats svarīgākais - tu iemācies redzēt sevi no malas un novērtēt savas stiprās puses,» uzskata Mīrss.

Britu elektrokompānija «npower» un Mīrss izveidojuši jaunu izglītības programmu, kuras mērķis ir popularizēt āra atpūtu skolēnu vidū.

«[Aptaujas] dati parāda, ka vēl nekad nav bijis labāka laika iemācīt jauniešiem dažādas jaunas iemaņas,» sacījusi «npower» pārstāve Klēra Makdugala. «Mēs uzskatām, ka tad, ja jaunieši vairāk laika pavadītu ārā, viņi iemācītos mīlēt un cienīt dabu un vēlētos to saglabāt nākamajām paaudzēm.»

 

LETA