Bērniem skolās un dārziņos būs silti! Sākuši kurināt

Bērniem skolās un dārziņos būs silti! Sākuši kurināt

21. May 2010, 18:51 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Aukstā laika dēļ Rīgā apkure pieslēgta 309 skolām un bērnudārziem jeb 65,2% no kopējā izglītības iestāžu skaita, apstiprināja AS "Rīgas siltums" (RS) Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.


Patlaban Rīgā apkure ir pieslēgta 1533 ēkām jeb 20,6% no RS apkalpoto ēku skaita. Apkure pieslēgta 53 ārstniecības iestādēm jeb 59,6% no kopējā šo iestāžu skaita, kā arī vairāk nekā 1110 privātām nedzīvojamām un dzīvojamām ēkām.

 

Apkure tiek pieslēgta pēc ēku apsaimniekotāju lūguma. Patlaban vairāk nekā 90% māju ir jaunie siltummezgli, kas ieslēdzas tikai nakts laikā, tādējādi nodrošinot iedzīvotājiem dzīvokļos optimālo 18-20 grādu temperatūru.

 

"Rīgas siltums" nevar pieslēgt vai atslēgt apkuri, kamēr nama īpašnieks vai apsaimniekotājs nav izteicis šādu lūgumu. Agrāk apkure tika pieslēgta, ja vidējā diennakts temperatūra trīs dienas pēc kārtas bija zemāka par plus astoņiem grādiem.

 

RS ir atbilstoši sagatavojies 2009./2010.gada apkures sezonai, un tā sāksies kā ikkatru gadu savlaicīgi, atsaucoties uz klientu pieprasījumu sākt siltumenerģijas piegādi, norādīja Rence.

 

Lai komfortabli sāktu šī gada apkures sezonu, dzīvokļu īpašniekiem, kad vēlas sākt apsildīt savus mājokļus, ir jāvēršas pie saviem apsaimniekotājiem ar lūgumu sākt apkures sezonu. Balstoties uz apsaimniekotāju lūgumu, RS sāks siltumenerģijas piegādi mājām.

 

Kā uzsvēra Rence, viens no veiksmīgas apkures sezonas priekšnosacījumiem ir nokārtotas parādsaistības par jau patērēto siltumenerģiju. Patlaban rīdzinieki par siltumu parādā ir 1,8 miljonus latu. Par siltumu pilnībā ir norēķinājušās 12 no 15 namu pārvaldēm.

 

Iepriekšējā apkures sezona Rīgā sākās jau pagājušā gada oktobra sākumā, bet vairums ēku tika apkurei pieslēgtas līdz oktobra beigām. Skolām un bērnudārziem apkuri sāka pieslēgt jau septembra vidū.

 

2007./2008.gada apkures sezona sākās septembra beigās, bet noslēdzās aprīļa beigās.

 

Savukārt 2006./2007.gada apkures sezona Rīgā bija garākā vēsturē. Apkuri sāka pieslēgt 2006.gada 19.oktobrī, bet no siltuma pēdējās mājas tika atslēgtas 2007.gada 15.maijā, tādējādi apkures sezona ilgusi gandrīz septiņus mēnešus.

 

10. Oct 2009, 15:20

Vakar biju Rīgā ciemos pie radiem...ārprāts, naktī guļot salu nost un iesnas dabūju....sen jau vajag apkuri pieslēgt....☹
Mums ir mājās ļoti silti, jo paši varam kurināt, cik gribam....priecājos, ka bēbis var skriet pat ar pliku dupsi, jo ļoti silts dzīvoklis!!!😀😀😀

08. Oct 2009, 22:02

es arī salstu dzīvoklī,un ļoti gaidu kad tad beidzot pieslēgs siltumu..

08. Oct 2009, 21:45

mums šodien dzīvoklī bij 16 grādi- sēdeju "kurtkā" un vilnas zeķēs, bērns pusdienlaiku gulēja zem 2 biezām segām. no rīta vispār negribas līst no gultas ārā....
naktīs jau vairākkārt bijis zem nulles, kad tad beidzot pieslēgs?... ☹