Zanda Zariņa-Rešetina: Ar fiziskajām aktivitātēm ne tikai tērējam, bet arī radām enerģiju

Zanda Zariņa-Rešetina: Ar fiziskajām aktivitātēm ne tikai tērējam, bet arī radām enerģiju

20. Apr 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Aicinot jaunās māmiņas vairāk kustēties, aicinām piedalīties soļu izaicinājumā #aktīvaveselamamma. Priecāsimies aktīvo māmiņu rindās redzēt arī tevi! Kāpēc? Kā atzīst veselības un fiziskās sagatavotības trenere Zanda Zariņa-Rešetina, raita pastaiga ir lieliska fiziskā aktivitāte jaunajai māmiņai, ar kuru sākt pēc tam, kad bērniņš nācis pasaulē.

Zanda Zariņa-Rešetina ir divu meitu māmiņa un atzīst: “Lai arī esmu trenere, es pēc dzemdībām uzreiz neskrēju uz zāli. Manas pirmās fiziskās aktivitātes bija pastaigas.” Viņa uzsver, ka jaunajai māmiņai mazākais, par ko vajadzētu satraukties un stresot, ir tas, ka nepietiek laika vingrošanai vai citām fiziskām aktivitātēm. “Vissvarīgākais šajā posmā ir miegs. Ja diendusas laikā ir jāizvēlas starp pagulēšanu kopā ar bērnu vai fiziskām aktivitātēm, noteikti paguli! Vakara pusē varēs veikt minimālu vingrinājumu kompleksu, taču pilnībā arī pietiks, ja iziesi garākā pastaigā,” tā trenere Zanda Zariņa-Rešetina.

Viņa mudina jaunās māmiņas nesatraukties par to, ka ķermenis pēc dzemdībām uzreiz nav atgriezies pirmsgrūtniecības izskatā. “Tu esi cita! Tu vairs neesi tā, kas biji pirms bērniņa. Pieņem sevi!” mudina trenere, norādot, ka laikā, kamēr vēl baro mazuli, sievietes hormoni nav nostabilizējušies. “Viss vēl būs, jo visam ir savs laiks,” saka viņa.

Ja jaunajai māmiņai ir gan fiziskie, gan arī laika resursi, lai pievērstos fiziskām aktivitātēm, Zanda Zariņa-Rešetina uzsver, ka ļoti svarīga ir regularitāte, taču, ja kāda diena izkrīt, par to nevajadzētu pārdzīvot.

Sāc ar pastaigām

Atceroties laiku pēc meitu piedzimšanas, Zanda Zariņa-Rešetina stāsta, ka pati gājusi garās un raitās pastaigās. “Par spīti tam, ka man ir gan zināšanas, gan iespējas, pēc otrās meitas piedzimšanas man nebija ne laika, ne vēlēšanās vingrot,” atceras viņa.

Vaicāta par pastaigu efektivitāti, Zanda Zariņa-Rešetina uzsver, ka pastaigas var būt ļoti dažādas. “Ja iziesi vieglā plezīrā, skatīsies telefonu, tā būs ikdienas aktivitāte, un es to nepieskaitītu pie fiziskām aktivitātēm. Ja pastaiga ir raitā solī, tā jau būs fiziskā aktivitāte,” saka viņa, piebilstot, ka šīm pastaigām gan jābūt katru dienu. To ilgums atkarīgs no pašas sagatavotības, kā arī tā, cik pacietīgs ir bērniņš. “Raita pastaiga 1 – 1,5 stundas garumā katru dienu būs lieliska fiziskā aktivitāte,” saka trenere, piebilstot, ka līdzīgi kā skriešana, arī raita pastaiga pozitīvi ietekmē kardiovaskulāro sistēmu, tiek trenēta sirds.

“Fiziskās aktivitātes man sniedz gandarījumu par labu darbu, jo savam ķermenim esmu izdarījusi labu. Nevaram noliegt, ka fiziskās aktivitātes ir viens no stūrakmeņiem, lai mēs ikdienā justos labi, būtu veseli, spēcīgi un enerģijas pilni,” skaidro trenere, uzsverot, ka ar fiziskajām aktivitātēm ne tikai tērējam, bet arī radām enerģiju.