Vieta uz kuru noteikti ieteiktu aizbraukt ik vienam- Bernāti

Vieta uz kuru noteikti ieteiktu aizbraukt ik vienam- Bernāti

15. Aug 11:45 Cielavinna Cielavinna

Vieta uz kuru noteikti ieteiktu aizbraukt ikvienam tie ir - Bernāti. Bernāti ir Latvijas sauszemes tālākais rietumu punkts. Bernātu rags ir pakļauts vēja un viļņu iedarbībai, tādēļ šeit vērojama jūras krasta noskalošanās. Pludmale šeit ir īpaši ainaviska un viļņi iespaidīgi. Man ļoti patīk šie jūras krasti, kur ir stāvkrasti ar priežu audzi.

Ir tādas vietas, kas atjauno sakņu spēku un dabiski ceļ skatu debesīs. Šī ir viena no tādām – ļauj satikties ar paša cilvēka un pasaules centru. Bernātu dabas parks ir vieta, kas savās takās caur dabas un cilvēka radīto dāvā iespēju pieskarties dzīves ritam, pieturot mirkli iedvesmas vietās. Piejūras kāpu mežs ir īpašs ar savu reljefu un ir viena no Dienvidkurzemes un Nīcas novada lielākajām vērtībām.

Bernātu dabas parkā ierīkotas 7 tematiskās izziņas pastaigu takas, kurās apmeklētājiem radīta iespēja gan aktīvi atpūsties, gan izzināt latviešu mitoloģiju un ar Nīcas novadu saistītās teikas.

Šeit ir arī Bernātu skatu tornis. Teikšu kā ir, tādas formas skatu torni redzu pirmo reizi, ļoti simpātisks un gana savdabīgs, tik savdabīgs ir arī skats uzkāpjot tajā. Ko var redzēt no skatu torņa paturēšu noslēpumā, lai Jums interesantāk būtu pašiem iekarot šo torni.

Īstenībā sakopta un ļoti tīra vieta, Bernātus izstaigāt ir to vērts. Pirms iebraukšanas pie jūras, protams ir arī kafejnīcas, ja būsiet izsalkuši būs kur veldzēt izsalkumu. Mēs ēdienu ņēmām līdzi un nekas nevar būt foršāks kā pēc peldes ieturēt maltīti jūras krastā baudot sauli un vēju un skaisto ainavu.

Pašā startā ir arī Tautas tērpu taka, izskatījās interesanta. Braucot līdz jūrai, iesaku braukt līdz galam, jo tur būs foršs rotaļu laukums mazajiem.

Pie ceļa, kas no Bernātu ciema centra ved uz jūru, kāpas galā (ir norāde) novietots piemiņas akmens ar pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 1924. g. teiktiem vārdiem: “Te jābūt kūrortam.”

Cielavinna Cielavinna 22. Aug 21:16

Mēs, Covid laikā uz kafejnīcam neejam. Mēs ēdienu ņemam līdzi vai no mājām vai veikala.

lauvinja lauvinja 17. Aug 11:36

Velti neiegajāt Bernātu Dzintariņā, dievīgi burgeri! Iekrita sirdī, tik neznu, kad turp būsim nākamreiz!