Ventspils Reņķa dārzs un Livonijas ordeņa pils

Ventspils Reņķa dārzs un Livonijas ordeņa pils

20. Jun 2021, 22:52 sandux sandux

Viena no bezmaksas bērnu izklaidēm, esot Ventspilī, ir Reņķa dārzs (Sporta ielā 13/15).

Dārzs savu nosaukumu ieguva, pateicoties vienai no bagātākajām ģimenēm Ventspilī - Reinku ģimenei 19. gadsimta nogalē.

Reņķa dārzs ir centrālā kultūras pasākumu norises vieta Ventspilī vasaras sezonā, kur regulāri notiek zaļumballes, vasaras koncerti un festivāli. Šeit ir uzstājušās pat ārvalstu populārās mūzikas zvaigznes kā F. R. David, Saragossa Band un grupa „Ottawan”.

Reņķa dārzā ir izvietoti arī vairāki savdabīgi vides objekti. Parkā draiskojas Mākoņaitiņas – 10 auni un jēriņi (autors Ģ. Burvis). Koka skulptūru grupā Dārza zvēriņi pastaigājas govis, kaķis un sienāzis (autors A. Dzērve). Bet lielā, 4 m augstā Muša (autors U. Kurzemnieks) nelido prom un ļauj bērniem kāpelēt pa savām daudzajām kājām.

Reņķa dārzā milzu zābaku, cepuri, atslēgu saišķi, pogas un vilnas diegu kamolu pazaudējis milzis Lutausis (autore I. Berga), kā arī iedzīvojies liels Bruņurupucis (autors V. Suškēvičs). Netālu ganās Jūras govis, kas labi sadzīvo ar Krabju krabi un Kamolu.

Reņķa dārza dīķis ar peldošo strūklaku un atpūtas soliņiem pie tā kļuvis par patīkamu vietu, kur atvilkt elpu un atpūtināt kājas. Reņķa dārzā ierīkotas fitnesa iekārtas vingrošanai brīvā dabā.

Vēl viens apskates objekts Ventspilī ir Livonijas ordeņa pils (Jāņa iela 17). Diemžēl mūsu apmeklējuma laikā drīkstam apskatīt tikai tās teritoriju bez ieiešanas telpās. Te ir ieejas maksas. WC mūsu vizītes laikā ir slēgts.

Pils ir senākā saglabājusies būve Ventspilī, celta 13. gs. otrajā pusē (rakstu avotos pirmoreiz minēta 1290. gadā).

Pils būvēta kā konventa tipa celtne ar iekšējo pagalmu, un to var uzskatīt par vecāko viduslaiku cietoksni Latvijā, kas tikpat kā nemainītā veidā saglabājis savu pirmatnējo apjomu.

Parkā sagaida lapene, dārziņš un saules pulkstenis. Kasiere mūs apgaismoja, ka saules pulkstenis bez stundas pagriešanas pats vienmēr rāda pareizu laiku. Interesanti!

Bet pils ārpusē visus jau gaida promenāde...