Kad nu jau pirms padsmit gadiem absolvēju LLU, nekas neliecināja, ka Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis atdzims un kļūs par vēl vienu lielusju Jelgavas tūristu magnētu. Tolaik torņa apkārtne bija vēl samērā pelēka un drūma vietiņa, lai arī pats pilsētas centrs. Katru dienu nācās tornim doties garām, bet tā bija tikai vēl viena paplukusi vieta Jelgavā.
Tagad, kad pilsēta kļūst aizvien krāšņāka un sakoptāka, jau vairākus gadus arī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis ir skaisti sakopta vieta, kurai dodoties garām vienmēr paceļu galvu augšup, lai pavērtos uz stikloto torņa smaili.
Aizvadītajā nedēļas nogalē mūsu ģimenes ceļi veda Jelgavas virzienā. Atstājuši savu spēkratu stāvlaukumā pie Pasta salas, ar kājām šķērsojām gājēju tiltiņu... plāna sestdienai nebija, bija iecerēts doties virzienā, kur nu rādīs acis.
Kad piedāvāju bērniem uzbraukt baznīcas torņa smailē, saņēmu vienbalsīgu JĀ. Ja nolemts tik vienbalsīgi, nav divu domu, ka jādodas!
Jāteic, ka sākotnēji biju iecerējusi uzbraukt vien Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu torņa smailē, aplūkot pilsētu un doties tālāk, bet gala rezultātā mēs tornī pavadījām vairāk nekā stundu. Domāju, būtu pavadījuši vēl ilgāk, ja ne vien būtu nolemts meklēt vietu, kur pamielot izsalkušos vēderus (Jāteic, ka torņa 8. stāvā atrodas arī restorāns. Tas tiem, kuri vēlas apstādināt laiku un izbaudīt momentu).
Torņa 1. stāvā esošajā informācijas centrā mūs sagaida darbiniece, piedāvājot uzbraukt ne tikai tornī, bet arī aplūkot muzeja ekspozīcijas. Ģimenes biļetes cena ļoti draudzīga - 5 EUR.
Kad biļete rokā, braucam uz 9.stāvu, kur jāpakāpjas vēl mazliet un esi nonācis stiklotā piramīdā, no kuras aplūkot visu Jelgavu. Visa pilsēta te nu ir pie mūsu kājām. Zinot pilsētas vēsturi, protams, ka piefiksēju, ka lielākoties apkārt veras samērā jaunas mājas, jo vecā apbūve kara laikā izpostīta. Tomēr otrpus redzama cēlā Jelgavas pils, upju līkloči. Skatām apkārtni ilgi, tad dodamies pāris stāvus zemāk uz vienu no ekspozīcijām.
Baznīcas torņa muzeja ekspozīcijas ir interaktīvas, te aktivitātes atrod gan lielākie, gan mazākie. Mūsu piecgadniece un deviņgadnieks ar lielu interesi klausījās audiogidu par baznīcas vēsturi. Vairākus stāstus vienu pēc otra. Turpat starp ekrāniem un stāstījumiem arī informācija par baznīcas vēsturi tiem, kuri vēlas labāk paši izlasīt nevis klausīties.
Kad esam labu laiku pavadījuši torņa 5. stāvā iepazīstot tā vēsturi, dodamies stāvu zemāk uz ekspozīciju par Modi Jelgavā cauri gadsimtiem. Vēl viena ekspozīcija, kas ierauj ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos. Te var noklausīties stāstījumu ar veselu modes skati par to, kā laika gaitā mainījušies tērpi, te - arī nobildēties un iegūt savā īpašumā foto (nosūtīs jums uz e-pastu tajā pat mirklī), kurā esat ietērpti kādā senā kāzu tērpā. Bet tas pavisam noteikti vēl nav viss, jo, kad jau esam gatavo doties uz nākamo ekspozīciju, bērnus savā varā pārņem iespēja uzzīmēt rotaslietu un to turpat arī piemērīt.
Torņa vēsture zināma, modes izmaiņas iepazītas, nu laiks arī uzzināt, kā augusi un mainījusies laika gaitā Jelgava. Varētu domāt, ka tie jau būs tikai garlaicīgi skaitļi, kas neko neizsaka? Nebūt, arī par šo ekspozīciju var dot 10 punktus no 10.
Visu cieņu tiem, kuri strādājuši pie muzeja ekspozīcijām. Baznīcas torņa muzeju patiesi varētu rādīt daudziem citiem muzejiem kā piemēru, kā augt līdzi laikam un izmantot tehnooģijas savā labā. Bērni sajūsmā, vecāki tāpat. Jaunas emocijas, jaunas zināšanas un vēlme šeit atgriezties vēl kādu reizi.
Darba laiks
- Pirmdiena: Brīvdiena
- Otrdiena: 09:00 - 18:00
- Trešdiena: 09:00 - 22:00
- Ceturtdiena: 09:00 - 22:00
- Piektdiena: 09:00 - 22:00
- Sestdiena: 09:00 - 22:00
- Svētdiena: 10:00 - 21:00
Adrese: Jelgava, Akadēmijas iela 1