Uz Tukumu pēc smukuma. Bērnu laukums un Durbes pils

Uz Tukumu pēc smukuma. Bērnu laukums un Durbes pils

16. Jul 2021, 18:33 sandux sandux

Dažām pilsētām ir paveicies ar nosaukumu. Piemēram, zināt taču pantiņu "Ja tev dzimtene ir Talsi, tad tu saldams nenosalsi". Bet Tukums var lepoties ar teicienu "Uz Tukumu pēc smukuma". 

Šoreiz pastāstīšu par Tukuma bērnu pilsētiņu, kas atrodas Tukuma pilsētas parkā Lielajā ielā 36A.Pilsētas parks iekārtots 1869. gadā pie Lielās ielas, pēc Kurzemes gubernatora ieteikuma. Sākotnēji tajā bijuši tikai pastaigu celiņi, taču jau 19. gadsimta beigās te atradās arī mūzikas estrāde, deju laukums, bet 20. gadsimta pirmajā pusē uzbūvēts neliels, kokgriezumiem rotāts restorāns. Padomju laikā te darbojās karuseļi.

Ilgāku laiku parks bija aizmirsts, bet  2016.gada vasarā tas atkal atjaunots un parka apmeklētājiem pieejama viena no parka vecākajām daļām, kurā izvietoti plaši rotaļlaukumi dažādu vecuma bērniem, kā arī pastaigu takas un atpūtas soliņi. Nākotnē tiks pabeigta visa vecā parka daļas atjaunošana un labiekārtošana dabas baudītājiem, kā arī izveidots jaunā parka daļa sportiskākajiem parka apmeklētājiem.

Un šajā laukumiņā patiešām ikviens var atrast kādu atrakciju sev - gan vecumam, gan aktivitātes līmenim piemērotu.

Un pat šūpuļtīkls!Man patika ideja par krūmu ieskautiem celiņiem.

Jauku, ka bērnu laukums atrodas koku pavēnī, bet pa malām ir ērti krēsli.

Zālē izvietojušās gleznas mājiņas. Viena ir slēgta, bet otra ir vaļā un tajā ielikts siens. Iespējams, mūsu apmeklējuma laikā tās iemītnieks bija izgājis pastaigā.Laukumiņā darbojas kajefnīca, kas strādā līdz 20.00, kurā var nopirkt dažādas vafeles un saldējumu (tas maksā 1,50), kā arī dzērienus. Turpat ir arī bezmaksas labiekārtota tualete, pie kuras satiku apkopēju, kas lepojās ar Tukuma parku un pastāstīja (un pat parādīja iekārtu), ka katru dienu rotaļlaukuma iekārtas tiekot dezinficētas. Tualete ir piemērota gan ratiņkrēsliem, gan arī tajā ir bērnu podiņš un pārtinamā virsma.Tiešām jauks rotaļu laukums! Ja braucat garām, piestājiet!

Bet atcerieties arī par Durbes pili, kas atrodas turpat Tukumā Mazā Parka ielā 7. Tā ir uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm un vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kurā atjaunots 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru. Pašlaik iekšpusē saimnieko muzejs.

Mēs tur bijām pavasarī, bet šobrīd skats noteikti ir vēl pasakaināks.Lūk, šādi zvēri to sargāun sargājot nolūkojas uz Tukumu savā piekājē.Pati pils reiz ir piederējusi pat Rainim, bet tās pamatos savulaik esot spridzināti partizāni.

Pils parku grezno slaids tiltiņš un romantiskā, teiksmām apvītā rotonda.

 Iesakām pastaigāties un izbaudīt arī šo Latvijas pērli!