Turpinot Baltu ceļu- Durbes kaujas piemiņas vieta un Liepājas ezera skatu tornis

Turpinot Baltu ceļu- Durbes kaujas piemiņas vieta un Liepājas ezera skatu tornis

25. Aug 20:29 Cielavinna Cielavinna

Turpinot Baltu ceļu, devāmies uz Durbes ezera apkaimi un Liepāju. Teikšu godīgi, man ļoti patīk dabas ainaviskums, kas paveras braucot uz Liepājas pusi. Tie vēja ģeneratori, ir bomba, kurus vērot patīk gan lielam, gan mazam, vismaz mūsu ģimenē.

Dodoties apskatīt Durbes ezera kaujas vietu, uzgājām arī skatu torni, no kura paveras burvīgs skats uz apkārtni. Man mazajiem torņa apmeklējums vienmēr sajūsmina, jo viņiem ļoti patīk rāpties augšup un no augšas vērot apkārtni. Īstenībā vērojot vietas, kurām ir vēsturiska nozīme ar mūsdienu skatījumu, ir īpaši. Apzināties cik daudz mūsu senči mums ir devuši, lai tagad mēs būtu brīvi un baudīt dzīvi, nebaidoties no tā, ka jāiet karā vai vēl kādās briesmās.

Nedaudz informācijas tieši no vēsturiskā par Durbes ezeru- 1260. gadā pie Trumpas upes ietekas Daurbes ezerā notika kauja starp apvienoto vācu ordeņa karaspēku ar kuršiem un igauņiem no vienas puses un žemaišiem no otras puses. Kaujai sākoties, kurši un igauņi kaujaslauku pameta. Žemaiši vācu ordeni sakāva pilnībā, nonāvējot gan ordeņa mestru Hornhauzenu Burhardu, gan ap 150 bruņinieku. Pēc Durbes kaujas ordenim nācās Kurzemi iekārtot no jauna.

Piekļuve pie Trumpas upes nav iespējama, jo aizaugusi ar niedrēm.

Durbes ezers ir viens no lielākajiem un ainaviski bagātākajiem ezeriem Liepājas apkārtnē. Tā platība ir 670,5 ha, vidējais dziļums 1,5 m. Ezera ziemeļaustrumu teritorijas palienu pļavas ir iekļautas NATURA 2000 aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā.

Nākošais pieturas punkts jau atradās pašā Liepājas sirdī.

Liepājas ezers ir arī populāra makšķerēšanas un atpūtas vieta un divās vietās pie ezera uzstādīti putnu vērošanas torņi – Lauku ielas galā un uz Zirgu salas izveidotā dambja.

Mēs apmeklējām torni Lauku ielas galā, kur  ir izveidota gandrīz kilometru gara laipa, kas ved ezerā līdz putnu vērošanas tornim, kur var baudīt skatu no 10 metru augstuma.

Laipas sākumā ierīkota velonovietne, turpat var ērti atstāt automašīnu.

Man ļoti patīka šī vēju brīdinošā zīme, ko tādu redzēju pirmo reizi.

Īstenībā ir forši, ka pilsētā ir ezers, kur Tu vari iet pastaigāties, peldēties, makšķerēt, šāda bagātība nav visās pilsētās.

Abas šīs vietas atradīsiet ar Waze palīdzību.