Treniņi pēc dzemdībām – komentē MyFitness privātā trenere Sindija Turka

27. Feb 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pēc bērniņa piedzimšanas jaunajām māmiņām aktuāls kļūst jautājums par ķermeņa fiziskās formas atgūšanu vai uzlabošanu. MyFitness privātā trenere Sindija Turka dalās padomos, kā to darīt saudzīgi un efektīvi.

Konsultācija pie speciālista

Pats svarīgākais ir rūpes un saudzīga attieksme pret sevi. Treniņu uzsākšana vai atsākšana ikvienā dzīves posmā ir apsveicams solis. It īpaši jau jaunajām māmiņām, kuras savā jaunajā lomā un dzīves ritmā ir atradušas motivāciju un laiku treniņiem. Tādēļ esi iejūtīga pret sevi un atceries, ka galvenais mērķis ir laba pašsajūta, fiziska izturība un spēks, nevis atgriešanās pie konkrēta skaitļa uz svariem.

Veselība ir pirmajā vietā, tādēļ pēc grūtniecības, kad ķermenis ir piedzīvojis tik daudz transformāciju un stresa, pirms treniņu sākšanas un atsākšanas ir nepieciešams konsultēties ar ārstu, īpaši, ja grūtniecības laikā nav tik daudz vingrots, kā gribētos, vai bijuši kādi sarežģījumi un veselības problēmas.

Kad ārsts ir devis apstiprinājumu treniņiem, tie jāuzsāk pakāpeniski, slodzi pievienojot pamazām. Jāsāk ar viegliem vingrinājumiem, nevis intensīvu slodzi, lai ķermenis spētu pielāgoties. Un, protams, jāieklausās savā ķermenī un jāņem vērā savas fiziskās spējas. Te palīdzēs arī konsultācija ar treneri, kurš ieteiks vingrinājumu vieglākās formas un pastāstīs, kā pamazām pievienot slodzi. Būtiski ir atcerēties par iesildīšanos pirms treniņa un atsildīšanos pēc tā, lai samazinātu traumu risku, nesastieptu muskuļus un sagatavotu ķermeni gan slodzei, gan veiksmīgi atjaunotos pēc tās.

Atbilstošas slodzes piemērošana

Jāsāk ar to, ka treniņam jābūt vieglam, patīkamam, tam dabīgi jāraisa vēlme sevi katru reizi izaicināt nedaudz vairāk un pavisam nedaudz pārvarēt sevi, lai uzturētu motivāciju ilgtermiņā, nevis izdzītu sevi mēneša laikā un iesētu sevī riebumu pret sporta zāli.

Nav viena maģiskā treniņa, kas darbosies visiem, tādēļ būtiskākais ir izvēlēties treniņa veidu, kas pašai patīk un ir piemērots fiziskajām spējām un vajadzībām. Izcili, ja patīk vairāki treniņu veidi - tad var ar tiem variēt, lai neiestātos rutīna. Treniņš var būt jebkāds, sākot no pastaigām, dejošanas iemīļotās mūzikas pavadībā līdz grupu nodarbībām un individuāliem treniņiem. Pilates un joga, kardio vai spēka treniņi – izvēlies sev saistošāko, bet vislabāk, ja savā treniņu plānā vari kombinēt elementus no šiem visiem. Tāpat arī vēlams ik pa laikam paeksperimentēt un ieviest treniņos ko jaunu, lai uzturētu interesi.

Motivācijas uzturēšanai lieliski palīdzēs konkrētu un reālistiski sasniedzamu mērķu izvirzīšana. Tas radīs sajūtu, ka tu virzies uz priekšu. Tu varēsi objektīvi novērtēt savus personiskos sasniegumus un priecāties par tiem, jo tieši tas ir svarīgākais – ieguldījums tavā veselībā.

Runājot par treniņiem, nedrīkst nepieminēt atpūtu. Treniņa laikā mēs nekļūstam spēcīgāki, spēcīgāki mēs kļūstam atjaunošanās laikā. Ja ir pietiekams miegs, uzturs un atpūta, tad ķermenis spēj pielāgoties slodzei un kļūt stiprāks. Ja ķermenis nebūs atpūties, bet turpināsi treniņus, tad labākajā gadījumā vienkārši neredzēsi rezultātu, sliktākajā gadījumā – tā var iedzīvoties traumās. Dažkārt labākais, ko vari izdarīt, ir paņemt papildus atslodzes dienu pēc intensīva treniņa, nevis stingri pieturēties pie sava ideālā treniņu plāna.

Treniņu iespējas MyFitness

Jaunajām māmiņām, kas vēlas uzsākt vai atsākt treniņus, MyFitness piedāvā dažādas iespējas – gan grupu, gan privātos treniņus. Plašajā grupu nodarbību klāstā pieejami gan zemākas slodzes, gan intensīvāki treniņi, tādēļ noteikti atradīsi treniņu, kas ir piemērots tavām spējām un vajadzībām.

Savukārt privātajos treniņos ir iespējams nodrošināt individuālāku pieeju, saņemt nedalītu trenera uzmanību un precīzāk apgūt pareizu vingrinājumu izpildes tehniku. Ieplānots privātais treniņš kalpo arī kā motivācija, jo zini, ka treneris noteiktā laikā gaida tevi uz nodarbību. Turklāt privātajos treniņos gūtās iemaņas un zināšanas varēsi izmantot arī trenējoties patstāvīgi vai grupu treniņos, ja vēlies izmēģināt arī tos.

Ja jaunā māmiņa izvēlas sākt treniņus ar grupu nodarbībām, tad ieteicams nodarbību grafikā uzmeklēt Body & Mind treniņus, kas iekrāsoti zaļā krāsā. Tie ir treniņi zemākā intensitātē, piemēram, pilates. Jebkurā gadījumā, ieteicams pirms nodarbības aprunāties ar treneri un pastāstīt par sevi, lai nepieciešamības gadījumā treneris var dot norādījumus un pievērst papildus uzmanību. MyFitness treneri ir ļoti atsaucīgi un viņus visus vieno viena misija – palīdzēt cilvēkiem ceļā uz labāku veselību un pašsajūtu.

Atceries, ka regulāri treniņi un veselīgs dzīvesveids ir ilgtermiņa mērķis visai dzīvei, un ir svarīgi baudīt šo procesu un novērtēt iespēju darīt labu savam ķermenim. MyFitness iesaka konsultēties ar profesionāliem treneriem, lai nodrošinātu, ka jūsu treniņi ir droši, jums piemēroti un efektīvi.