Sveicam ceturtajā Adventē! Vai eglīte jau ienākusi jūsmājās?

Sveicam ceturtajā Adventē! Vai eglīte jau ienākusi jūsmājās?

18. Dec 2016, 00:37 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šogad ceturtās Adventes sagaidīšana iekrīt 18.decembrī. Vēl tikai mazs laika sprīdis atlicis līdz Ziemassvētkiem! Vai viss jau paveikts? Vai viss ir sagatavots, svētku gaidās?

Kristietības rituāli no sendienām

Tā kā ar ceturtās sveces aizdegšanu Adventes vainaga izstarotā gaisma kļūst visgaišākā, kas simbolizē Kristus tuvošanos, arī cilvēku domas un lūgšanas iegūst visgaišāko nokrāsu. Šī arī ir diena, kad tiek gatavots teksts 24. decembra dievkalpojumam, kas saistīts ar Kristus piedzimšanu un Dieva solījumu pildīšanu, tāpēc šai dienai piemīt izteikts pārdomu laiks. Ikviens kristietis šo dienu velta lūgšanām, atturībai, grēksūdzei un žēlsirdības darbu veikšanai, tāpēc skaļi pasākumi tiek aizstāti ar klusuma meklēšanu, jo tieši tā vislabāk var saklausīt Dieva balsi. Ja neesi tik kristīgu tradīciju ievērotājs, svētdienas svinīgā dievkalpojuma apmeklējums var būt notikums, kas šo svētdienu padarītu īpašu.

Tā kā kristietībā tiek piekopts arī gavēnis Adventes laikā, kad notiek ēšanas paradumu maiņa, atteikšanās no baumošanas, sliktām domām un sliktiem darbiem, ir vērts aizdomāties arī par mūsu ikdienas paradumiem. Pat tad, ja neesi ievērojis nekāda veida gavēni Adventes laikā, šī var būt diena, kad atsakāmies kaut ko no sava viedtālruņa lietošanas un interneta izmantošanai, un aizstāt to ar laika veltīšanu ģimenei.

Latviski rituāli, ko nedrīkst aizmirst arī mūsdienās

Tiem, kas piekopj latviskus rituālus, ir lieliska diena Adventes un šo tradīciju apvienošanai:

  •     Ar sveču aizdegšanu,
  •     ugunskura kurināšanu,
  •     bluķa vilkšanu,
  •     sklandu raušu cepšanu,
  •     ķekatu rituāliem,
  •     puzura veidošanu,
  •     zīlēšanu,
  •     tradicionālu ēdienu gatavošanu

Vai eglīte ienākusi arī jūsu mājās?

Ja mājoklī vēl nav eglītes, ir īstais laiks to labot, un doties uz mežu pēc svaiga gaisa un svētku egles. Došanās pēc egles ir brīnišķīgs process, kurā iesaistīt visu ģimeni, tāpēc pēdējā pirmssvētku svētdiena ir kā radīta gājienam pa mežu un pēc tam kopīgai egles dekorēšanai. Tā kā šajā svētdienā tiek atzīmēti arī ziemas saulgrieži, kas ir īpaši maģiska diena, līdz ar egles atnešanu, mājās var ienest īpaši spēcīgu un brīnumainu enerģētiku, kas smelta dabā.

Pēdējie rūķa pienākumi

Tā kā šī ir pēdējā brīvdiena pirms Ziemassvētku vakara, pēdējo darbu dunā var piemirst paveikt kādus rūķa pienākumus, tāpēc parūpējies par visu laikus, lai negadās attapties pēdējā brīdī par kādām neizdarītām lietām. Dāvanu saiņošana, galda un mājas dekoru sagatavošana, egles izpušķošana, svētku galda maltītei nepieciešamā sagatavošana un citi mazie pienākumi, kas prasa kaut nedaudz laika ziedošanas.

Vai viss jau gatavs Ziemassvētkiem?

Māmiņu Klubs