Sievietes enerģija un spēks jaunam dzīves cēlienam

Sievietes enerģija un spēks jaunam dzīves cēlienam

30. Apr 2013, 14:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Reizi gadā notiek sieviešu skrējiens, reizi gadā mums ir dzimšanas diena, tāpat ikvienai sievietei vajadzētu vismaz reizi gadā apmeklēt savu ginekologu un veikt profilaktiskās pārbaudes – aicina ārstes ginekoloģes dr. Dace Matule, dr. Zane Krastiņa, dr. Lāsma Līdaka un dr. Elīna Bērziņa. Lai mudinātu sievietes rūpēties par savu veselību, dakteres jau rīt, 1. maijā, piedalīsies Sieviešu skrējienā, pārstāvot jautājumu un atbilžu portālu visa vecuma sievietēm www.tikaisievietem.lv.

„Piekritu piedalīties skrējienā, lai pierādītu sev, ka varu saņemties un atvēlēt laiku fiziskām aktivitātēm neatkarīgi no aizņemtās ikdienas. Būt ārstam ginekologam uz pilnu slodzi ar darbu slimnīcā un privātpraksē, kā arī būt mammai diviem sākumskolas vecuma bērniem ir daudz, tāpēc esmu gandarīta, ka man izdevās veltīt laiku sev un savai veselībai – regulāri trenēties un pat vairākas reizes pieveikt 7 kilometru distanci. Uztverot labu tempu, ir iespējams pēc skrējiena justies labi, būt enerģijas pilnai un gatavai jaunam darba un dzīves posmam,” atklāj ginekoloģe Zane Krastiņa.

Ginekoloģe Dace Matule uzskata, ka sievietes veselība ir prieks par to, ko mums devusi daba, – dzīve saskaņā ar sevi un pasauli, harmonija, ko papildina nerimstošā sievišķība jebkurā vecumā. „Man šķiet, ka Latvijas apstākļos visiem pēc 40 gadu vecuma vajadzētu nodarboties ar līdzsvara un koordinācijas vingrojumiem, jo gadi katram no mums daudz ko dod, bet aiznes arī sev līdz,” uzsver dr. Matule. Daktere daudz staigā, spēlē tenisu un vingro – tieši šīs nodarbes ir viņas sievišķīgās jaunības noslēpums.

Arī daktere Lāsma Līdaka saka, ka Sieviešu skrējiens ir liels izaicinājums. „Sākumā ļoti šaubījos par piedalīšanos skrējienā, jo ar skriešanu patiešām esmu uz „jūs”. Bet dabiskā zinātkāre un piedzīvojumu meklētājas gars uzvarēja, tāpēc nolēmu piekrist. Šaubas un uztraukums gan līdz ar lēmuma pieņemšanas brīdi nav izzudis,” atzīst ginekoloģe Lāsma Līdaka.

„Man ļoti patīk sajūta pēc skrējiena. Visu aprīli trīs līdz četras reizes nedēļā esmu skrējusi un sapratusi, kādu prieku tas rada. Esmu pārliecināta, ka Sieviešu skrējiens nebūs vienīgais, kurā piedalīšos,” teic ginekoloģe Elīna Bērziņa.

Ginekoloģes apvienojušās Tikaisievietem.lv komandā, lai pievērstu lielāku uzmanību sieviešu veselībai, aicinātu būt atbildīgām un regulāri apmeklēt ginekologu, neskaidrību gadījumos nebaidīties uzdot jautājumus, piemēram, rakstot ārstiem uz jautājumu un atbilžu portālu www.tikaisievietem.lv.

Tikaisievietem.lv komanda uzsver, ka ir svarīgi zināt un saprast procesus, kas sievieti var apdraudēt, tā, piemēram, jaunām sievietēm ar atbildību pret savu veselību jāizvēlas kontracepcija, apzinoties, ka jādomā ne tikai par to, kā izsargāties no grūtniecības, bet arī no seksuāli transmisīvām slimībām.  Ginekoloģes aicina arī regulāri veikt dzemdes kakla vēža un krūts vēža profilaktiskās pārbaudes, pašām apzinoties, kāpēc tas ir jādara. „Tas ir ieguldījums sievietes drošībā un veselībā,” skaidro ginekoloģe Zane Krastiņa.

1. maijā droši nāc un atbalsti Tikaisievietem.lv lielisko ārstu komandu Sieviešu skrējienā, kas notiks Mežaparkā, tomēr pirms tam padomā – varbūt arī tu esi gatava piedalīties skrējienā? Informācija par sievietes veselību: www.tikaisievietem.lv.