Sēžammaiss - labākā izvēle bērna istabai, ko uzdāvināt svētkos

Sēžammaiss - labākā izvēle bērna istabai, ko uzdāvināt svētkos

16. Jun 2022, 12:43 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazulim pieaugot, parādās nepieciešamība piešķirt bērnam savu telpu. Tā ir vieta gan rotaļām, gan atpūtai, kas ļauj atbrīvot laiku vecākiem, lai nevajadzētu nemitīgi aizsargāt pieaugušo mantas un pašu bērnu.

Veidojot bērnam istabu, arvien biežāk vecāku uzmanība tiek pievērsta dizainam un interjeram, taču tikpat svarīgi būtu ņemt vērā arī paša mazuļa vajadzības - istabas iekārtojumam būtu jābūt drošam, praktiskam un bērna vecumam atbilstošam.

Gandrīz katrs var atcerēties to nepatīkamo sajūtu, kas rodas, atsitot elkoni vai celi pret cieto koka mēbeles stūri. Sadzīves traumu zilumi, iespējams, ir vērtīga pieredze, mācoties pareizi noteikt priekšmetu novietojumu telpā, taču ļoti traucējošs faktors aktīvo rotaļu laikā. Lai gan mūsdienās ir pieejams plašs drošības līdzekļu klāsts, kuru uzdevums ir pasargāt no šādām traumām, būtu vērts pievērst uzmanību arī sēžammaisam kā vienai no drošākajām mēbelēm.Droši, mīksti un ērti

Sēžammaiss ir jaunievedums mēbeļu jomā. Tas ir bez karkasa krēsls ar iepildītām poliestera granulām, pateicoties kurām tā forma nevainojami pielāgojas ķermenim.

Šādai mēbelei nav aso stūru, tā ir viegli pārvietojama un parocīga, it sevišķi spēlējoties uz grīdas. Ja māja ir vēsa un grīdas netiek apsildītas, sēžammaiss lieliski sasildīs, jo granulas atdod ķermeņa siltumu. Atkarībā no modeļa veida, uz tā var gan gulēt, gan sēdēt, gan ieņemt jebkuru, pat pašu dīvaināko pozu, tāpēc tas ātri vien kļūst par dabisku rotaļu sastāvdaļu. Turklāt dažiem modeļiem ir iestrādāti īpaši rokturi, kas pēc nepieciešamības ļauj atbrīvot grīdas virsmu, vienkārši pakarot tos uz āķa. Tādā veidā telpa nekad nepaliek statistiska, bet gan mainās pēc īpašnieka vajadzībām.

Kas jāņem vērā izvēloties sēžammaisu?

Katrs bērns ir individuāls, un tikpat dažādi ir arī sēžammaisu modeļi. Izvēloties piemēroto, ņemiet vērā bērna raksturu un aktivitāti. Jo nerātnāks ir mazais, jo vienkāršākam jābūt sēžammaisa modelim, lai pasargātu to no ātras sabojāšanas.

Nodrošinieties pret bērna ziņkārību

Rotaļu laikā bērni cenšas izpētīt vidi un dažādu priekšmetu īpatnības. Tāpēc pārliecinieties, vai granulu uzpildīšanas vieta ir droši aizsargāta. Granulas kā pildījums var viegli izbirt, turklāt, pateicoties īpašībai uzkrāt statisko elektrību, tās ir grūti savācamas un mēdz pielipt visdažādākajās vietās. Vislabāk izvēlēties modeļus ar iekšējo maisu, jo tādos granulas atrodas atsevišķā iepakojumā, apgrūtinot bērna piekļūšanu saturam. Laba izvēle ir arī dubultā aizsardzība ar vairākiem fiksatoriem.

Aktīviem bērniem jāpiedāvā modeļi no berzes un mitruma noturīga auduma, romantiskajiem sapņotājiem noderēs modeļi zvēriņu izskatā, bet pusaudžiem jau modeļi, kas nodrošina ērtu pozīciju, spēlējot iemīļotās datora vai video spēles.


Izvēloties sēžammaisus no mākslīgās ādas, pārliecinieties, vai ražotājs ir nodrošinājies pret pēkšņa gaisa spiediena izraisīto plīsumu. Bērni mēdz ar maisiem dauzīties, rīkot rotaļu kaujas un lēkāt, bet āda kā materiāls neelpo, tāpēc bieži plīst šuvju vietās, ja bērns uz sēžammaisa strauji apsēžas vai nokrīt. Lai novērstu šādu bojājumu, ražotāji iestrādā elpojošas atveres, kas novērš gaisa spiediena pārmērīgu pieaugumu. Pajautājiet ražotājam, vai viņa modeļiem ir pieejams šāds risinājums.


Lai arī šķiet, ka šāda inovatīva mēbele ir jāmeklē kaut kur ārpus mūsu valsts, sēžammaisi plaši tiek ražoti Latvijā, bieži izmantojot roku darbu un eko materiālus.

Vienu no lielākajām izvēlēm katrai gaumei piedāvā Latvijas ražotne "QUBO", kurā atradīsiet visas iepriekš aprakstītās sēžammaisu versijas ar plašu krāsu, materiālu un izmēru izvēli. Gadu gaitā uzkrātā pieredze ir ļāvusi izstrādāt īpaši ērtus un praktiskus modeļus, kas apmierinās pat visprasīgāko pircēju.

Vasara ir lielisks laiks, lai atpūstos uz sēžammaisiem dārza pasākumos, tāpēc izmantojiet iespēju, lai iegādātos šo lielisko mēbeles alternatīvu saviem mazajiem.

Vairāk par piemērotiem modeļiem atradīsiet šeit: www.qubo.lv!