Retro ferma Tukumā

Retro ferma Tukumā

25. Jul 2022, 11:25 Cielavinna Cielavinna

Man ļoti priecē viens fakts, kad Latvijā ar vien vairāk veras vaļā daudz jaunu un interesantu muzeju. Agrāk man likās, kad muzeji ir garlaicīgi, kad muzejos bērni neko nevar aiztikt, kas viņus sarūgtina, tāpēc muzejus apgājām. Bet, izrādās vienkārši ir jāatrod muzeji, kuri piedāvā Tevis interesējošo tēmu un bērniem draudzīgs.

Tukuma pusē, nesen atvērās- Retro ferma un protams, kad jādodas lūkot kas slēpjas zem šāda interesanta nosaukuma. Šis nav muzejs tradicionālā izpratnē, tā vairāk ir kā kolekcija, kas veidojusies pateicoties saimnieka azartam pret retro lietām. Retro fermā mazie var paskriet, aptaustīt, izbaudīt un par to netikt sarātiem.

Muzeja apmeklējums ir jāpiesaka, uzzvanot saimniekam- 29796697. Uzreiz minēšu, saimnieks ir riktīgi foršs cilvēks- parunāsies, izstāstīs, uzklausīs. Muzeja apmeklējums ir par ziedojumiem.

Jau pa gabalu pirms galapunkta sasniegšanas jau ir redzami zapiņi, kas vedina uz domu kad braucam pareizi. Iebraucot sētā, mūs jau sagaida saimnieks, kas aizved mūs retro piedzīvojumā.

Visa kolekcija veidota fermā, tur nav super sterili un tīrīgi, bet vai tad tas ir galvenais, kad ieraugi vecos televizorus, veļmašīnu un vakara naglu mazjiem- stacionāro telefonu, kur cipariņi jāgriež uz riņķi bija. Mazie no tā neatlipa.

Kolekcijas saimnieks, kā izrādas atbalsta Ukrainu vedot uz turieni saziedotās automašīnas un ukraiņi viņam uzdāvināja par to pretī vecu pikapu, kurš nemaz nav saglabājies daudzos eksemplāros un piedevām tas ir ejošs.

Saimnieks atļāva mazajiem pastūrēt retro autotu, kura durvis veras uz otro pusi, padzīvoties mocī ar piekabi.

Paklausījāmies arī veco skaņu plašu atskaņotāju.

Jebkurā gadījumā ir interesanti un ja arī Jums sanāk pabūt Tukuma pusē, noteikti auzbrauciet līdz Retro fermai.

Adrese- Intari, Tumes pagasts, Tukuma novads, bet WAZE arī aizved.