Randu pļavas, vieta kuru izbaudīt

Randu pļavas, vieta kuru izbaudīt

27. Aug 20:22 Cielavinna Cielavinna

Randu pļavas, vieta kur baudīt neskartas dabas skaistumu un klusumu, vieta kur dzirdēt putnu dziesmas vai vērot saulrietu jūras krastā.

Randu pļavas ir dabas liegums, kas aptver Vidzemes jūrmalas posmu no Ainažiem līdz Kuivižiem.

Dodieties nesteidzīgā pastaigā pa taku, kas ved uz putnu vērošanas torni caur pļavām un tām pieguļošo kāpu, ko sedz priežu mētrājs un lāns. Koka laipas vietām mijas ar vienkārši iemītu taku.  Randu pļavas ir vienīgās piejūras pļavas Latvijā, kas arī uzskatāmas par dzīvo herbāriju, kur 200 ha platībā sastopama trešdaļa Latvijas ziedaugu.

Šeit sastopami gandrīz visi Latvijas piekrastes biotopi, tai skaitā lielākais piekrastes pļavu un lagūnu komplekss.

Uzkāpjot tornī, paveras burvīgs skats uz pļavām no putna lidojuma un vējā šalkojošām niedrēm, jo tur to tiešām ir daudz un tās ir ļoti garas. Pie skatu torņa ir izvietotas atpūtas vietas.

Staigājot pa pļavu ir iespēja aiziet arī līdz jūras krastam, pa ļoti interesantu pontonu tiltu, mazie bija sajūsmā.

No retām Latvijas, kā arī dažādu Eiropas valstu Sarkanajās grāmatās ierakstītajām sugām te var atrast sarkano auzeni, ložņu smilgu, niedru lapsasti, jūrmalas āžloku, jūrmalas miķelīti, jūrmalas armēriju, jūrmalas āžloku, jūrmalas ceļmalīti.

Starptautiski atzīta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta. Ja paveiksies, ieraudzīsiet lielo dumpi, niedru liju, Šinca šņibīti, ormanīti, gugatni vai upes zīriņu.

Automašīnu iespējams novietot takas sākumā, pie lielā informācijas stenda. Taku atrast var viegli, jo ir lielā brūnā tūrisma zīme. Randu pļavas atrodas netālu no Ainažiem.

lauvinja lauvinja 30. Aug 13:44

Tāda forša, mazliet fascinējoša vieta!