Pieredze un ieteikumi: kā saglabāt grūtnieču mirdzumu sejā

Pieredze un ieteikumi: kā saglabāt grūtnieču mirdzumu sejā

06. Feb 2021, 13:21 mammaannakarklina mammaannakarklina

Mana sejas āda vienmēr bijusi problemātiska. Pusaudžu gados katru dienu uz skolu gāju ar kādu sarkanu pinni. Reti paveicās kādu dienu nodzīvot ar pilnīgi tīru sejas ādu. Savos 20 gados man vienmēr bija tā viena ceļojošā pumpa. Uzaug uz zoda, pazūd un tad atkal parādās uz pieres, un tā – kamēr apceļo visu seju. 

Šajā laikā manas rūpes par sejas ādu aprobežojās ar “vienalga kādu” vai “uz atlaidi” sejas krēmu, kuru ikdienā lietoju, jo domāju, ka vajag. Man bija arī sejas skrubis, kas iegādāts arī skatoties vairāk uz cenas pusi. Bet to citreiz lietoju biežāk un citeriz retāk kā vajadzētu. Atceros, ka ik pa laikam aizgāju pie kosmetologa, bet nezinu, kurš no mums tajā vecumā labprātīgi pierakstās uz tādu spīdzināšanu. Sejas vajadzības – attīrīšana, mitrināšana un kopšana – man bija pavisam tāla padarīšana. Zināju, ka nepieciešama, bet tik nesaprotama.

Pusaudžu gados iegūtas mazās rētiņas no pūtīšu spiešanas mājas apstākļos un nepareizo rūpju sekas izzuda, kad paliku stāvoklī. Sejas āda beidzot bija tīra bez speciālas kopšanas. Noteikti slaveno grūtnieču harmonu dēļ. 

Grūtniecības mirdzums – pēc Jēkaba piedzimšanas apņēmos pievērst uzmanību krēmiem, serumiem, pieniņiem, skrubjiem, nu visam, kas saglabātu manu seju tik pat mirdzošu, skaistu un tīru. 

Tad nu sākās mans neskaitāmu mēģinājumu, sajūsmas un vilšanās, interesantais un reizē nomācošaos ceļojums man iepriekš nezināmu produktu pasaulē. Trīs gadus meklēju, testēju, līdz beidzot atklāju savu perfekto kombināciju.

Es noteikti neteikšu, ka šie ir vienīgie labākie produkti pasaulē. Šie ir mani favorīti. Un šis ir mans sejas kopšanas rituāls ar mērķi – mirdzēt! Neesmu profesionālis un neesmu izglītots speciālists. Šis ir tikai mans viedoklis un pieredze.

Dekoratīvās kosmētikas vietā veselīga sejas āda

Man nekad nav piederējusi tonālā krēma pudelīte. Nezinu kā tumšos lokus spēj noslēpt konsīleris. Un pūderis man joprojām asociējas ar pūdercukuru. Pilnais grims man ir bijis vien divas reizes dzīvē: vienreiz, pastaigājoties ar mammu pa “Alfu” ieraudzījām bez maksas make-up testu, otrreiz – kāzās. Protams, man ir bijusi sava eksperimentālā fāze ar mammas kosmētiku, taču… laikam nemāku. Rezultāts vienmēr ir bijis – manāms.

Kļūstot par mammu, sapratu, ka man vieglāk ir parūpēties par veselīgu sejas ādu un investēt labos produktos, nekā apgūt pavisam nesaprotamu matemātiku. Ja Tu saproti bronzerus, korektorus un vēl māki pielīmēt mākslīgās skropstas un spēj ātri un viegli tikt ar visu tikt galā katru rītu… tad es apbrīnoju Tevi. Arī man pieder pāris pieder pāris produktu, kas pieder dekoratīvās kosmētikas kosmosam (par tiem nedaudz vēlāk), bet tagad pastāstīšu kā es rūpējos par mirdzumu sejā.

Sejas attīrīšana

Bioderma Sebium H2O

Mana sejas ādas kopšana sākas vakaros, kad noņemu kosmētiku un attīru seju ar micelāro ūdeni un vates spilventiņu.

Vai zināji, ka no micelārā ūdeņa var izpūst attīrošas putas? Manuprāt, šādas putas der tikai izklaides nolūkos. Tās ir plānas un bez vates spilventiņa tāpat neiztikt. 

Ja vēlies uzzināt, ko nozīmē tādas kārtīgas ādu attīrošas putas, tad vari pamēģināt Madara attīrošās putas. Tās ir krēmīgas, tās ir pufīgas un mīkstas. Šo produktu lietoju pirms pāris gadiem, bet pēc vairāku mēnešu lietošanas, atklāju, ka nav īsti domātas man – sausināja manu jau tā jutīgo ādu. Bet, ja tev ir taukaina tipa āda, esi jau lietojusi putas un meklē, ko jaunu, varu ieteikt pamēģināt.

Madara attīrošs eļļas-pieniņa skrubis

Tad pienāk dienas, kad esmu darbojusies uz saviem 100% (kārtīgi iztīrijusi māju, kārtīgi izstaigājusies un izspēlējusies ar bērniem), un liekas, ka vajag arī tā kārtīgi nomazgāt seju. Tad izmantoju šo skrubi. Tas ir maigs un smaržo pēc tējas zāļu pļavas vasaras dienā. Es nezinu kā, bet uzreiz pēc pirmās lietošanas āda ir. Tik. Maiga. Esmu iepazīstinājusi ar šo brīnumu vairākas savas draudzenes un visas ir pārsteigtas!

Ūdens un tīrs sejas dvielis

Pat, ja esmu notīrijusi seju ar micelāro ūdeni, tāpat to noskaloju siltā ūdenī un pats galvenais – noslauku tīrā sejas dvielītī. Katru vakaru jaunā. Šo procedūru aizņēmos no SPA procedūrās piedzīvotā. Pēc sejas maskas uzlikšanas, meistares parasti seju nomazgā ar mitriem, siltiem dvielīšiem. Un sajūta ir dievīga. Masāža un attīrīšana vienlaicīgi. Tas ir mazs ieradums, ko vari ieviest savā rutīnā, bet, kas liek justies lieliski katru vakaru.

Sejas mitrināšana

Madara Radiant Energy sejas eļļa

Pēc Toma dzimšanas sapratu, ka ar krēmu vien nepietiek. Mitrināju ādu katru vakaru un rītu, bet mirdzums pazuda uzreiz pēc krēma iesūkšanās. Dienas laikā seja kļuva pelēka un varēja pamanīt pavisam mazas pumpiņas ap zodu un matu līnijas tuvumā. Tā atklāju vēl vienu nodaļu un pēc laiciņa arī šo produktu. Nevajag daudz, tikai trīs pilītes, un āda atdzīvojas pirkstu galos. Ir grūti aprakstīt to efektu. Ja neesi to piedzīvojusi, pamēģini.

Šis ir viens no maniem 2020. gada favorītproduktiem

Bioderma sejas krēmi

Krēmu pasaulē uzticos Bioderma kosmētikai un mainu tos kā mainās gadalaiki. Man ir divi izteikti favorīti: Hydrabio Gel-Crème, kas ir vieglāks, plānāks pēc struktūras un kuru lietoju pavasara-vasaras-rudens periodā un Hydrabio Crème, kas tieši pretēji – ir biezāks, labāk aizsargā no aukstuma un sala ziemas periodā. Šogad vasaras periodā izmēģināšu Sebium Mat Control krēmu, kas vienlaicīgi mitrina un matē sejas ādu.

Madara Smart acu krēms

Es neticēju acu krēmu iespējām, likās – tas taču tas pats krēms, tikai dārgāks un mazākā iepakojumā. Un pēc pāris neveiksmīgiem mēģinājumiem, tiešām – tā arī likās. Bet tad es redzēju, kā manu acu priekšā pazūd tumšie loki. Šis krēms ir maigs un nekož acīs, kas man ir svarīgi, jo manas acis citu krēmu tuvumu nevar ciest.

Mitrinoša sejas maska

Ik pa laikam man patīk savai ādai iedot kārtīgu, mitrinošu bumbu. Bet viena izteikti iemīļota produkta man šajā kategorijā vēl nav. Kad nepieciešams, izvēlos un iegādājos kādu masku mazajā 10ml iepakojumā vai kādu sheet masku, kas, manuprāt mitrina ādu vienkārši ideāli. Šī ir pēdējā maska, ko esmu mēģinājusi. Taču joprojām esmu meklējumos, ja tev ir ko ieteikt, nekautrējies ar mani sazināties.

Dekoratīvā kosmētika izcelšanai, ne maskēšanai

Katru rītu es atrodu piecas minūtes, lai “atmodinātu” sevi. Jā, es ar bērniem pārsvarā dzīvojos pa māju un ir dienas, kad tā arī neizeju ārā. Bet katru rītu! Šis rituāls man palīdz saņemt sevi rokās, jo tiešām, rītos, kad palaižu garām, domājot “ai, negribas” vai “ai, nav laika”, pati diena kaut kā paslīd garām. 

Laineris ar elastīgu un spicu galiņu, ar kuru viegli uzvilkt plānu, gandrīz nemanāmu līniju. Ikdienā lietoju šo acu laineri.

Jau vairākus gadus pērku šo skropstu tušu. Neesmu atradusi nevienu citu, kas tik labi atdalītu un pagarinātu, neatstājot liekās tušas bumbiņas uz skropstām. Esmu saglabājusi un nomazgājusi birstītes no iepriekšējiem pirkumiem un izmantoju tās, lai vēlreiz pārķemmētu skropstas pēc tušas uzklāšanas. Tā rodas ļoti dabīgs, bet izteiksmīgs izskats.

Uzacu zīmulis. Šeit superzvaigznes neesmu meklējusi, jo izmantoju visparastāko uzacu zīmuli tumši-brūni-pelēkā tonī. Zinu, ka ir nopērkami uzacu geli, pormādes un flomāsteri. Bet man ir zīmulis, kā jau zīmulis – asināms, taču tieši tāpēc maciņam draudzīgs un ilgi patērējams. 

Mani daba ir apveltījusi ar tumšām, biezām uzacīm, tāpēc ar zīmuli iezīmēju tikai uzacu augšējo malu dabiskam izskatam. Šeit liela loma ir labam uzacu speciālistam, kurš pastāstīs, kā ikdienā rūpēties (izraustīt un apgriezt) uzacu matiņus. Kad mums visiem būs atļauts sakopties, tad vari pierakstīties pie superīgas uzacu meistares, manas draudzenes Evelīnas (Valmiera).

Madara Cosmic Drops izgaismotājs

Lūk, mans noslēpums. Ar pavisam mazu pilieniņu iespējams panākt tik lielu efektu. Pavisam plānā kārtiņā uzklāju virs vaigu kauliem, T zonā, virs virslūpas un virs atslēgas kauliem. Šis produkts nenoslēps nepilnības, bet āda iemirdzēsies gaismā, atklājot veselīgumu un rūpes. 

Šī sviests lūpām. Protams, pienāk dienas, kad vienkārši vajag spilgti sarkanas lūpas. Un kā jau kārtīgai mammai (sievietei, kura ik pa laikam paliek bez galvas) mīļākā lūpu krāsa vienmēr ir kaut kur noklīdusi. Tāpēc ikdienā lietoju šī sviestu, kas arī ir labs līdzeklis bērnu ādas kopšanai. Un tā kā dienā es dodu miljoniem buču saviem mazuļiem, man patīk domāt, ka tā parūpējos arī par viņu ādu. Šis ir Tomiņa krustmātes dāvināts un tam ir ļoti maiga struktūra un aromāts.

Kosmetologs ir kā tā labā draudzene, ar kuru satiecies reti, bet vienmēr vari labi parunāties

Ir simtiem faktoru, kas ietekmē Tavas ādas izskatu, veselīgumu un mirdzumu: Tava diēta, patērētais ūdens daudzums, miega kvalitāte, izmantotais veļas pulveris gultas veļas mazgāšanai, ikdienas stress, svaiga gaisa daudzums utt utjp. Un katrai no mums tā ir unikāla. Šis ir mans rituāls, bet kā jau teicu, noteikti neesmu speciālists. Taču ir daudz profesionālu meistaru pie kuriem vērsties. 

Arī es cenšos reizi pusgadā aiziet pie kosmetologa un pāršķirt jaunu lapu. Šī laikam ir vienīgā iespēja bez sirds pārmetumiem veltīt savai sejas ādas kopšanai veselu pusotru stundu un pie reizes iemācīties ko jaunu. Labi meistari vienmēr pateiks kādā stāvoklī ir Tava sejas āda, kam vajadzētu pievērst uzmanību un pastāstīs par Tev piemērotiem produktiem un to īpašībām, lai vari atrast tieši tev piemērotu produktu kombināciju un rituālu. Šeit varu noteikti ieteikt apmeklējumu “Skaistuma toņi” salonā pie Agneses (Ogre) vai “Līga SPA” kopšanas procedūru pie Initas (Valmiera).

 

Mans vīrs saka, ka nekas neliek sejai tā mirdzēt kā smaids. Un tas mums visām vienmēr ir skaists.

Ja vēlies palasīt vairāk manus rakstus, ienāc manā blogā annamamma!