Rebozo lakats- palīgs grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā

10. Jul 2018, 03:42 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Katra grūtniecība ir atsķirīga. Katras māmiņas ceļš uz satikšanos ar mazulīti ir atšķirīgs. Tāpat ir arī ar lietām, vietām un procesiem, kas palīdz mums šajā 9 mēnešus garajā gaidību ceļā. Ikviena māmiņa meklē to, kas iedos viņai īpašās sajūtas, radīs vajadzīgo noskaņu un palīdzēs un atbalstīs. Iespējams, līdz šim brīdim vārdu savienojums - Rebozo lakats - Tev neko neizteica, tad šobrīd - ieskaties.

Iespējams šis ir veids kā Tu vari izbaudīt grūtniecības laiku, mazināt spriedzi, iegūt harmoniju, ne tikai grūtniecības laikā, bet arī pēc dzemdībām. 

Gatavojoties dzemdībām rebozo lakata masāža palīdz:

 • Uzlabot asinsriti, sasilda - rada hormonus stimulējošu efektu;
 • Nomierināties stresa situācijās;
 • Pieņemt sevi un bērniņu;
 • Iemācīties ļauties un pārstāt kontrolēt, jo dzemdības ir par ļaušanos, nevis kontroli;
 • Iemīlēt savu ķermeni;
 • Iemīlēt bērniņu un vairāk veltīt viņam laiku, īpaši, ja ģimenē ir vēl kāds bērniņš;
 • Atslābināt muskuļus, lai bērniņš pats var ieņemt ērtāko pozu dzimšanai;
 • Uzlabot miega kvalitāti;
 • Iemācīties pieņemt citu rūpes, mīlestību.

Sajūtas, ko masāžu saņēmušās mammas stāsta, ir kā bērnībā, kad mamma vai vecmāmiņa viņas ir mīļojusi viegli, maigi un aijājoši.

Dzemdību laikā rebozo lakata masāžu var lietot:

 • Lai atrastu sevi, ja jūties ne savā ādā, it kā pazaudējusies;
 • Ieklausītos sevī un sajustos stipra;
 • Lai norobežotos no citiem (lakats būs uz galvas, ap pleciem);
 • Sajustu drošības sajūtu, uzmanību un rūpes;
 • Pie vājām kontrakcijām (metode pirms vecmāte ķeras pie medikamentiem);
 • Lai palīdzētu bērnam ieņemt pareizu piedzimšanas novietojumu. 

Tomēr visbiežāk dzemdībās Rebozo lakatu labi sagatavotai sievietei nevajag un to vecmāte vai dūla piedāvās tikai tad, ja būs nepieciešams un citādi nevarēs.

Pēc dzemdībām var lietot rebozo aizvēršanās masāžu jeb rituālu.

Tas palīdz orgāniem nostāties „vietās”, veic limfodrenāžas efektu, enerģētiski ļauj pieņemt jauno mammas lomu. Tas ir veids, kā „salikt sevi pa plauktiņiem”, sakārtot ne tikai fizisko ķermeni, kur ar 6-7 lakatiem parāda, kā tam sanākt atkal atpakaļ, bet arī emocionāli atgriezties pie sevis, pie sava jaunā, sievišķīgā „Es”, pieņemoši un ar mīlestību. 

Rebozo savilkšanas (aizvēršanas, noslēguma) masāžai ir divi aspekti – fiziskais un enerģētiskais. Sieviete pēc dzemdībām ir „vaļā” abos šajos aspektos. Fiziskajā plānā Rebozo savelk kopā kaulus un mīkstos audus. Savelkot lakatus ciešāk, tas veicina asinsriti, limfodrenāžu, palīdz ķermenim saprast pareizo veidu, kā atgūt formu. Asinsrite veicina siltumu, aktivizē hormonu (oksitocīna, endorfīnu, relaksantu) darbību, tā veicinot mammas labsajūtu un sajūtu, ka ir īpaša, mīlēta, lolota un lutināta. Sievietes ķermeni dzemdību laikā atstāj liels enerģijas daudzums. Bieži vien viņas jūtas ne tikai laimīgas, bet arī apjukušas, haotiskas, viņām liekas, ka netiek galā ar jauno lomu, vainīgas vai pārāk pārliecinātas un visu varošas. Viņas tā īsti nejūtas savā ādā. Enerģētiski savilkšana (aizvēršanas, noslēguma) masāža ir kā sevis atkal atrašana, sasveicināšanās ar sevi jaunajā dzīves lomā gan kā mammai, gan kā skaistai sievietei. Pēc savilkšanas masāžas sievietes vairāk izjūt pateicību savam ķermenim, raugās uz to ar apbrīnas un mīlestības pilnām acīm. Bieži vien ar to pietiek, lai sevi pārstātu vainot, ka kaut kas nav izdevies. Rebozo masāža ir lielisks sievietes palutināšanas veids, dāvana par labi padarītu darbiņu – grūtniecības iznēsāšanu, mazuļa laišanu pasaulē un agrīno pēcdzemdību periodu. Tā var būt arī papildinoša terapija dziedinot dzemdību traumas, pēcdzemdību depresiju mammai.

Rebozo lakata sneigtās iespējas vari izbaudīt arī Māmiņu kluba Vecāku skolā. Jau 25. jūlijā, Grūtnieču dienas ietvaros, topošajām māmiņām, uz savas ādas būs iespēja izbaudīt to - kādu prakstisku un emocionālu atbalstu tas var sniegt. NOSKATIES VIDEO, IEDVESMOJIES UN NĀC! 

Atliek tikai pieteikties un to vari izdarīt - ŠEIT>>>>

Grūtniecu diena ir Māmiņu kluba Vecāku skolas īpaši rīkotā tikšanās, topošajām māmiņām un speciālistiem, kas dažādu nodarbību/semināru/lekciju laikā dod iespēju uzzināt un iegūt ārkārtīgi daudz noderīgas infromācijas, kā arī satikt vienuviet gan speciālistus, kuri labprāt atbildēs arī uz Jūsu jautājumiem, gan pabūt kopā ar citām topošajām māmiņām un dalīties savā grūtniecības pieredzē. 

Māmiņu klubs, 2018