No 76 kilogramiem uz 60. Kā to sasniegt?

No 76 kilogramiem uz 60. Kā to sasniegt?

21. Nov 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

„Esmu 22 gadus veca sieviete ar 76 kilogramu un 169 centimetru augumu. Sāku apmeklēt fitnesa klubu un vēlētos savu svaru samazināt līdz 60 kilogramiem. Problemātiskākās ķermeņa daļas ir vēders un augšstilbi. Vēlos uzzināt, cik bieži, cik daudz un kādas darbības man būtu ieteicamas, lai ātrāk gūtu rezultātus? 

 Jāpiebilst, ka pirmajā fitnesa kluba apmeklējuma reizē izmēģināju velotrenažieri, kurš uzrādīja, ka esmu zaudējusi 100 kaloriju. Tas ir daudz vai maz,” vēlas noskaidrot kāda no portāla lasītājām.

Uz jautājumiem atbild fitnesa trenere Iveta Ēlerte.

Speciāliste atklāj, ka viennozīmīgas atbildes šajā situācijā nav, jo jātrenē ir viss ķermenis, ne tikai atsevišķas tā daļas.

„Mūsu asinsrites sistēma ir saistīta ar visu ķermeni un tad, ja kāda konkrēta ķermeņa daļa tiks trenēta, bet pārējās – nē, asinsrite nebūs tik kvalitatīva.

Tādēļ būtiski trenēt visu ķermeni, jo šādi iedarbinām vielmaiņu. Var teikt, ka cilvēka organisms ir kā liela fabrika, kurā vienu posmu iekustinot, jāizkustina arī visi pārējie.

Protams, šajā gadījumā, treniņu laikā papildus uzmanību vajadzētu pievērst vēderpreses, muguras muskulatūras un kāju muskuļu nostiprināšanai, tomēr kā jau teicu - noteikti ir jātrenē viss ķermenis,” skaidro Iveta Ēlerte.

Komentējot sievietes vēlmi esošo svaru samazināt līdz sešdesmit kilogramiem, fitnesa trenere uzsver, ka būtiski, lai svars tiktu zaudēts kvalitatīvi.

„Dažkārt gadās, ka zaudējot svaru strauji, tikpat strauji šie izzudušie kilogrami atkal atgriežas.Tādēļ, ja ir vēlme tievēt pareizi, vispirms noteikti iesaku apmeklēt uztura speciālista konsultāciju, kurš izvērtēs, ko, kā un cik bieži sieviete ēd, un cik daudz šķidruma viņa patērē un uzņem. Savukārt pēc tam būtu jāvēršas pie fitnesa treneriem un jāuzzina, ko un kā šajā gadījumā labāk darīt.

Regulāri trenējoties un ievērojot atbilstošu ēšanas režīmu, cerētais rezultāts noteikti būs, vienīgi jāatceras, ka to noteikti nevarēs sasniegt pēc mēneša. Tas ir darba ilgstošākā laika posmā,” tā Iveta Ēlerte.Kāda ir Tava pieredze ar svara samazināšanu? Kādus treniņus Tu apmeklēji un cik ilgā laikā sasniedzi rezultātus?