Nemainīgas vērtības- dodamies baudīt saulrietu Kaņieru ezera niedru takā

Nemainīgas vērtības- dodamies baudīt saulrietu Kaņieru ezera niedru takā

27. Jun 2022, 14:52 Cielavinna Cielavinna

Mūsu ģimenei ļoti patīk izbraucieni dabā, tāpēc vienmēr mūsu maršrutos tiek iekļautas dabas takas, lai mazie varētu gan izkrieties un iepazīt Latvijas dabas skastumu, jo katra dabas taka ir unikāla ar savu skaistumu.

Kaņiera ezera niedru taku apmeklējam ne pirmo reizi, bet šī taka mums ir ļoti mīļa, jo tā paver plašu skatījumu uz Latvijas putnu daudzveidību, jo katru reizi aizbraucot uz turieni, Tu vari ieraudzīt ar vien jaunus putnus un dzirdēt skaistās putnu dziesmas. 

Kapēc arī Tev būtu vērts uz turieni aizbraukt, jo šāda dabas taka Latvijā ir unikāla, zaļās niedres taku padara noslēpumainu, jo Tu nevienā brīdī nezini no kurienes izpeldēs kāds putniņš, tur Tu vari baudīt dabu visā krāšņumā, tāda kārtīga miera osta,vismaz man. Bērniem noteikti patiks putnu vērošana un to meklēšana kā arī tornī kāpšana, jo augšējā stāvā ir informatīvi stendi par Kaņiera ezerā sastopamajiem putniem. 

Netālu no takas var izstaigāt venu no lielākajām kadiķu audzēm Latvijā un uzkāpt Riekstu salas skatu tornī, lai izbaudītu Kaņiera ezera iemītniekus no augšas. Saulrieta laikā no skatu torņa paveras burvīgs skats uz ezeru. 

Taka nav sarežģīta un ģimenēm ar bērniem pieejama, vienīgais grūtāk taku izbraukt būtu ar bēbi ratos, bet nu tur var opītē paņemt. Šo taku uzpasē kārtīgi, jo kad bijām pavasarī daži dēļi bija salūzuši un iegrimuši ūdeni, tagad viss bija salabots.

Kaņiera ezera niedru taka atrodama starp Lapmežciemu un Antiņciemu, braucot no Jūrmalas puses vai no Kolkas puses abās pusēs būs norāde par taku, wazze aizved ar.