Nedzirdēti padomi, kā izmantot kartupeļu cieti

Nedzirdēti padomi, kā izmantot kartupeļu cieti

28. Mar 2018, 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kartupeļu ciete zināms jau no mūsu vecmāmiņu laikiem un tam ir dažādi izmantošanas veidi ne tikai iebiezinot ķīseli, bet padarot citus ēdienus daudz saturīgākus! Lūk, mūsu ieteikumi, no kuriem daļa noteikti nebūs nekur dzirdēti!

Cepumu pagatavošana. Gatavotie cepumi sanāks daudz kraukšķīgāki, ja 10% miltu aizstāsiet ar Alojas kartupeļu cieti.

Gardākā siera kūka. Gatavotā siera kūka sanāks gaisīga un garda, ja pievienosiet 2 ēdamkarotes Alojas kartupeļu cieti.

Vafeles. Gatavotās vafeles sanāks trauslas un kraukšķīgas, ja ½ no miltiem Jūs aizstāsiet ar Alojas kartupeļu cieti.

Saldējums pašu mājās bez liekām E vielām. No jebkuras biezsulas Jums sanāks izcils sorberts, ja tam pievienosiet 2 ēdamkarotes Alojas kartupeļu cieti. Biezsulai ir jāpievieno cukurs un Alojas kartupeļu ciete, viss jāuzsilda, jāsaputo un jāliek saldētavā lai sasalst.

Klasiskais ķīselis. Lai mājās pagatavotu ķīseli, tikai jāuzvāra sula vai ogas un jāpievieno 2 ēdamkarotes Alojas kartupeļu ciete.

Plānās pankūkas. Plānās pankūkas sanāks izcilas un nesaplīsīs, ja ½ no miltiem Jūs aizstāsiet ar Alojas kartupeļu cieti.

Krēmzupa. Gatavotā siera vai ķirbju krēmzupa vienmēr sanāks izcila, ja pievienosiet 1 ēdamkaroti Alojas kartupeļu cieti uz 1l zupas.

Sulīgās koteles. Gatavotās kotletes sanāks daudz sulīgākas, ja uz 500g maltās gaļas pievienosiet ēdamkaroti Alojas kartupeļu cieti.

Ogu saldēšana. Lai sasaldējot ogas tās nesaliptu kopā, pirms sasaldēšanas uz ogām ir ieteicams uzsijāt Alojas kartupeļu cieti.

Citi izmantošanas veidi:

Rotaļām. Ar Alojas kartupeļu cieti sanāks brīnišķīga rotaļa: šķidrs ir ciets vai ciets ir šķidrs. Trauciņā ir jāieber Alojas kartupeļu ciete un nedaudz jāpielej ūdens. Jums sanāks aizraujoša rotaļlieta kas patiks gan maziem gan lieliem.

Mīcāmā stresa rotaļlieta.  Sanāks aizraujoša mīcāmā rotaļlieta, ja Alojas kartupeļu cieti iebērsiet balonā vai gumijas cimdā. Būs jautri gan maziem gan lieliem.

Tīrīšanas līdzeklis katrās mājās. Alojas kartupeļu ciete ir izmantojama kā dabīgs tīrīšanas līdzeklis gan Jūsu mīkstajām rotaļlietām gan Jūsu mājdzīvnieka spalvai. Uzberiet Alojas kartupeļu cieti un pēc brītiņa izsukājiet. Aloja kartupeļu ciete absorbēs putekļus un nepatīkamus aromātus.

20180328104301-74189.jpg

20180328104306-58954.jpg

www.aloja-starkelsen.lv