Modes blogere Alina Keller mudina topošās māmiņas gatavoties dzemdībām

Modes blogere Alina Keller mudina topošās māmiņas gatavoties dzemdībām

24. Oct 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Savulaik Alina Keller, kura šobrīd ir viena no atpazīstamākajām modes blogerēm Latvijā, pat nespēja iedomāties, ka viņas dzīve šajā jomā attīstīties tik strauji. Tagad tas ir kļuvis par viņas pilnas slodzes darbu, un vienlaikus viņa spērusi soli vēl tālāk, kļūstot arī par raidījuma “Stila patruļa” vadītāju.

Raidījuma vadīšana Alinai ir jauna pieredze. “Es vēlos attīstīties ne tikai blogošanā. Gadi iet, tāpēc es nevaru visu laiku būt tikai modes blogere, gribu arī ko nopietnāka,” saka Alina. Viņai pašai ir nemainīgs stils, kas apvieno eleganci, klasiku un sievišķību. “Es saprotu, kas ir modē, sekoju trendam, taču negribu sekot tam 100% apmērā,” savu viedokli par sekošanu jaunākajai modei stāsta Alina, kura šogad, aizbraucot uz Modes nedēļu, secinājusi, ka tur visi cilvēki ģērbušies identiski vienādi. “Saprotu, ka tas ir modīgi, bet kur ir tavs stils? Tu vari savam stilam pievienot aktuālos trendus,” mudina Alina.

Dzīve aizkadrā

Alinas Instagram kontā redzam fantastiskas modes stila bildes, taču ar savu privāto dzīvi sociālajos tīklos viņa dalās minimāli. “Es apzināti nedalos ar savu privāto dzīvi, jo tai arī jāpaliek manai privātajai dzīvei,” saka modes blogere, kura sākotnēji nav plānojusi, ka kļūs par divu bērnu mammu.

Gaidot pirmo bērnu, Alina nav zinājusi, kas viņu sagaida. “Man viss bija forši. Man bija laiks sev, un es zināju, ka pēc deviņiem mēnešiem laika nebūs, taču nezināju, ka tā nebūs vispār. Es biju priecīga un laimīga,” teic viņa.

Pēc piedzīvotās pirmo dzemdību traumas, tagad Alina ir pārliecināta, ka dzemdībām vajag gatavoties. “Es nelasīju un domāju, ka viss notiks tā, kā tam jānotiek,” dalās Alina, piebilstot, ka viņai tika ieteikts arī neslēgt līgumu ar vecmāti, taču tā bijusi lielākā kļūda, tāpat kā ārsta izvēle. “Ir jābūt pārliecinātai, ka tev ir labs ārsts, kuram var uzticēties un kurš skatīties uz visām niansēm, kas ar tevi notiek,” stāsta viņa.

Alinai gaidību laikā bija palielināts rādītājs, kas norāda uz paaugstinātu spiedienu organismā. Diemžēl, ārste to nav pamanījusi, tāpēc mēnesi viņa staigājusi ar paaugstinātu spiedienu, jo pati jutusies labi. “Kad to uzzināju, sāku uztraukties par to, kā dzemdēšu. Tas bija visbīstamākais moments dzemdību laikā. Mani no ārsta aizveda ar ātro palīdzību uz Dzemdību namu, kur nogulēju piecas dienas, līdz tika izlemts, ka jāierosina dzemdības,” atklāti ar savu dzemdību pieredzi dalās Alina, stāstot, ka ir briesmīgi, ja sagaidi vienu, taču realitātē viss attīstās pavisam citādāk, radot haosu.

Lai arī Alinai dzemdībās blakus bija vīrs, trūka vecmātes, kura varētu nomierināt. “Tas bija konveijers,” atzīst viņa. Alinas meitiņa piedzima ar vakuuma palīdzību, tāpēc viņai uz galvas bijusi hematoma. “Tev piedzimst cilvēks, gribi uz viņu skatīties un lepoties, ka biji tik stipra, ka visu izdarīji pati, taču man bija ļoti slikti. Ķermenim sajūta bija uz 0. Es gulēju četras dienas, visu darīja vīrs, jo es nespēju pat bērnu rokās noturēt,” ar pārdzīvoto dalās Alina, mudinot citas topošās māmiņas gatavoties dzemdībām. Pēc pirmajām, tik ļoti traumējošajām, dzemdībām Alina bija pārliecināta, ka viņai bērnu vairāk nebūs.

Tomēr dzīve ieviesusi savas korekcijas, tagad Alina ir divu bērnu mamma. Par otrajām dzemdībām viņa saka: “Es nevarēju iedomāties, ka tas var būt tik viegli, ja elpo pareizi un strādā komandā ar savu bērnu. Es visu izdarīju perfekti.” Atceroties šo lielisko dzemdību pieredzi, viņa teic, ka, iespējams, būtu gatava dzemdēt arī trešo reizi, jo vairs nav lielās dzemdību traumas.

Strādāt komandā ar vīru

Vēl pirms kļūšanas par vecākiem, Alina ar savu vīru bijusi kopā 12 gadus, tāpēc pāris lieliski zina, ko var sagaidīt no otra. “Protams, bērni atver jaunas puses, kuras vēl nebija redzētas. Tas ir stress, psihoze. Visvairāk, protams, tas nāk no sievietes. Ja tavs vīrs to var izturēt, viņš ir zelts,” smejas Alina, sakot, ka viņas vīrs to izturējis gan pirmajā, gan arī otrajā reizē, kad viņa kļuvusi par mammu. Kopā ar vīru viņi abi strādā komandā, nedalot pienākumus.

Šobrīd pārim aiz muguras jau 15 kopīgi gadi. Lai gan nav daudz laika, ko pavadīt divatā, Alina stāsta, ka to tomēr var atrast brīžos, kad bērni guļ. “Tad var paskatīties kādu seriālu. Dažkārt gribas paņemt glāzi vīna un noskatīties filmu,” stāsta Alina, sakot, ka grūtais periods reiz beigsies un viss būs kārtībā. “Galvenais ir dot otram brīvības sajūtu, lai vari sajusties kā “tu” nevis tikai kā tētis, mamma vai trauku mazgājamā mašīna,” ir pārliecināta Alina.