Miegs ir kā degviela, lai tu varētu būt forša mamma

01. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Laikā, kad tikko pasaulē nācis mazulis, jaunajai māmiņai pilnvērtīgs miegs var kļūst par ekstru, taču, lai arī cilvēks var turpināt dzīvot bez miega, tas ievērojami pasliktina viņa pašsajūtu, imunitāti, liedzot būt laimīgai mammai saviem bērniem. 

Kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande salīdzina cilvēka nepieciešamību pēc miega ar automašīnas vajadzību pēc degvielas. “Vai varam iztēloties auto, kas brauc bez degvielas? Tiklīdz beidzas degviela, auto apstājas. Ar cilvēku ir nedaudz atšķirīgi, jo spējam funkcionēt vēl ilgi pēc tam, kad mūsos nekā nav,” saka speciāliste.

Viņa gan uzsver, ka ir ļoti svarīgi domāt par sevi, lai varētu turpināt ceļu kā drošs auto, kas droši ved savu bērnu cauri bērnībai. “Mums sev ir jāiedod elementāras rūpes, un viena no pirmajām ir izgulēšanās. Ja esam izgulējušies, varam būt klātesoši bērniņam, parūpēties par viņu. Galu galā, miegs ir viens no antidepresantiem,” saka Diāna Zande, atgādinot, ka miegs ir kā degviela, lai varētu būt forša mamma.

Viņas teiktajam pievienojas arī ārsts Aldis Rozenbergs, kurš norāda, ka jaunajai māmiņai būtu jāatrod laiks sev, tostarp, miegam. “Atsevišķi pētījumi rāda, ka miegs dažkārt ilgst tikai 4 – 5 stundas diennaktī, un šādā maratona sprinta režīmā dzīvot ir ļoti grūti, organisms vienkārši izsīkst,” brīdina ārsts. Miega deficīta dēļ veidojas hormonālas dabas traucējumi. “Jo cilvēks mazāk guļ, jo augstāks ir stresa līmenis. Jo augstāks ir stresa līmenis, tiek izraisītas arī citas pataloģijas,” stāsta ārsts Aldis Rozenbergs. Viņš atgādina, ka papildu miegam un pastaigām svarīga ir arī imunitāte. Tā kā gada tumšajā laikā daudz vairāk laika pavadām telpās, risinājums ir uztura bagātinātāju un vitamīnu uzņemšana, tostarp, D vitamīna, Omega taukskābju. “Omega taukskābes ir profilaktisks līdzeklis, kas pasargās, piemēram, no infarkta un insulta,” skaidro speciālists.

 

Air Wick Botanica aromātiskā svece

Svece valdzina ar Karību jūras tropisko svaigumu, ko caurvij sandalkoka silti omulīgais aromāts.

Cena: 8.59 eiro

Pieejama: Drogas, www.drogas.lv

 

Beauty Jar Deep Sleep vannas sāls

Palīdz mazināt nogurumu, nomierina un uzlabo ķermeņa tonusu. Sāls vanna īpaši efektīva bezmiega un stresa gadījumā.

Cena: 2.29 eiro

Pieejams: Drogas, www.drogas.lv

 

Isana Good Night vannas putas

Ar lavandas smaržu un vaniļas ekstraktu bagātinātas vannas putas ar atslābinošu un nomierinošu iedarbību.
Cena: 2.85 eiro

Pieejamas: Drogas, www.drogas.lv

  

Bolsius Accents Lazy Sunday aromātiskie kociņi 

Rotangpalmas kociņi ar vijolīšu, rožu ziedlapiņu un lavandas smaržu telpu aromatizēšanai. Izsmalcināts, atsvaidzinošs aromāts harmonijas un laimes sajūtai.

Cena: 9.99 eiro

Pieejami: Drogas, www.drogas.lv