Mammas pieredzes stāsts: Krūšu un vēdera plastikas operācija

04. May 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pēc dzemdībām ikvienas sievietes ķermeni skar pārmaiņas. Diemžēl, ne vienmēr visas problēmas var atrisināt ar uztura vai sporta palīdzību, tāpēc vaicājam Aesthetica klīnikas plastikas ķirurģei Dr. Mārai Rudakovskai, kā uzlabot savu figūru ar plastiskās operācijas palīdzību.

Kad sieviete sapratusi, ka viņu neapmierina savs atspulgs spogulī, jāvēršas pie plastikas ķirurga. “Kad pie mums atnāk paciente, pārrunājam, kas sievietei nepatīk un ko viņa vēlētos mainīt. Svarīgi noskaidrot, cik bērnu sievietei jau ir, cik vecs ir jaunākais bērniņš, kā arī saprast, cik nesen māmiņa ir beigusi barot ar krūti,” skaidro plastikas ķirurģe Dr. Māra Rudakovska. Viņa norāda, ka ieteicamais minimālais laiks pēc krūts barošanas, lai vērstos pie plastikas ķirurga, ir 6 mēneši.

Gadījumā, ja sieviete vēlas veikt vēdera plastikas operāciju, ārsts izvērtēs, cik daudz ir lieko audu. “Iesākumā jātiek galā ar lieko svaru, lai ķermenis būtu sagatavots, un pēc tam var spert nākamo soli un veikt operāciju,” uzsver plastikas ķirurģe. Viņa norāda, ka ārsts vēlēsies arī uzzināt, vai sieviete plāno vēl kādu mazuli. Ja sieviete plāno vēl kādu bērniņu, speciālists ieteiks operāciju veikt pēc tam, kad pasaulē laisti visi ieplānotie mazuļi, jo, veicot vēdera plastikas operāciju atkārtoti, tā būs sarežģītāka.

“Vajag sevi pieņemt un mīlēt, taču paturēt prātā, ka tad, ja sev nepatīc mēnesi pēc mēneša, lai arī esi darījusi visu – gan sporto, gan pareizi ēd –, jāvēršas pēc palīdzības pie plastikas ķirurga,” saka Dr. Māra Rudakovska.