Māmiņu Klubs testē: Bezkontakta termometrs

11. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāja Rūta Dvinska vienmēr priecājas par dažādiem tehnoloģiskiem risinājumiem, kas ikdienā nāk talkā mammām. Šoreiz Rūta dalījās ar savas ģimenes pieredzi viena šāda tehnoloģiskā risinājuma lietošanā savā ģimenē – bezkontakta termometra.

Rūta teic, ka viņas bērni slimo salīdzinši maz, taču gada tumšajā periodā, kad biežāk var novērot iesnas, kakla problēmas, vienmēr tiek mērīta arī temperatūra, lai labāk varētu izprast saslimšanas iemeslus un konsultēties ar ārstu. 

Ikviena mamma no savas bērnības atceras, cik sarežģīts ir temperatūras mērīšanas process, ja jāizmanto termometrs, kas noteiktu laiku jātur padusē. Aktīvākiem bērniem tas var būt ļoti sarežģīts uzdevums, tāpēc labs palīgs ģimenēs, kurās aug bērni, ir bezkontakta termometrs. Kā Rūta uzsver, ir pozitīvi, ja termometram ir apgaismots displejs, lai temperatūru varētu izmērīt arī naktī, neslēdzot istabā apgaismojumu. Bonuss – ja termometrs saglabā datus par iepriekšējo mērījumu rezultātiem, jo tas noder, sazinoties ar ārstu un konsultējoties par ārstēšanu.

Mūsdienīgie bezkontakta termometri paredzēti ne tikai cilvēka ķermeņa temperatūras mērīšanai, bet arī, piemēram, lai izmērītu ūdens temperatūru vanniņā un būtu drošs, ka ūdens ir ideāli piemērots mazuļa vannošanai.