Māmiņu Klubs testē: Aukstuma peldes

23. Oct 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kā tu norūdi savu organismu? Veidi ir dažādi un viens no tiem ir aukstuma peldes, kuras Rūdīšanās skolas vadītāja un trenera Māra Žundas pavadībā izmēģināja arī Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāja Rūta.

Māris Žunda skaidro, ka aukstuma peldēs pirmā organisma sistēma, kura tiek ietekmēta ar temperatūras kontrastu, ir nervu sistēma, tālāk iekustinot arī endokrīno sistēmu, kas aptver arī hormonālo sistēmu.

Elpošana ir kā tālvadības pults nervu sistēmai, tāpēc ieteicams mājas apstākļos trenēt elpošanu, lai iemācītos samazināt domu skaitu un caur elpošanu iegūtu bezdomu stāvokli. Šo stāvokli var pārnest uz jebkuru stresa situāciju dzīvē.

Ir veikti vairāki pētījumi, kas apliecina, ka aukstuma peldes uzlabo miegu, imunitāti un arī ādas kvalitāti, jo, kairinot ādu, tiek uzlabota tās apasiņošana. Māris Žunda teic, ka lielākais pārbaudījums ir prast caur ziemas peldi atrast mieru.

Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāja Rūta Dvinska, daloties ar savām izjūtām pēc pirmās aukstuma peldes, saka, ka pirmajās 30 sekundēs pēc iegremdēšanās ķermeni, kamēr tas sapratis, kas notiek, pārņēmis šoks. “Kad pieradu, sajūtas mainījās pa minūtēm,” stāsta Rūta, sakot, ka šādas peldes ir interesants veids, kā sevi sajust, saprast un notestēt, rodot sava veida kontroli pār ķermeni. “Ja neesi gatavs mainīt savā dzīvē ko citu, šis ir veids, kā sevi izaicināt,” saka viņa.

Aukstuma pelde ir lielisks veids, kā ar dabīgu kontrastu palīdzību sevi pārvarēt un kļūt daudz spēcīgākam arī no pārliecības viedokļa, jo aukstums un kontrasti ir dabīgs rīks, kā integrēties un atrast ātru, efektīvu veidu, kā radīt sev pozitīvu šoku, kas vienlaikus arī palīdz uzlabot dzīves kvalitāti.