Mammu bizness: LV cepuru radītāja- soli pretī latviskākai Latvijai!

Mammu bizness: LV cepuru radītāja- soli pretī latviskākai Latvijai!

28. Oct 2014, 15:23 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

- Ko tieši tu radi,ar ko ir saistīts Tavs bizness un kā sākās viss tavs radošais process? Kas tevi iedvesmoja, pamudināja uzsākt kaut ko pašai? 

Mans bizness ir ar roku adītas cepures, šalle, ausaines un cimdi Latvijas karoga krāsās- gan lieliem, gan maziem. Ideja radās pirms apm.2,5 gadiem, kad pirmo reizi uzadīju šādas cepurītes sev un vīram un kopīgi devāmies balsot referendumā pret divvalodību Latvijā. Tas bija arī laiks, kad burtiski pāris mēnešu atpakaļ bija piedzimusi pirmā meitiņa.

20141027104609-86838.jpg

Šajā referendumā mūsu pilsētā cepurītes izpelnījās īpašu uzmanību un pozitīvas emocijas un tas lika man sākt domāt, ko šādu adīt un piedāvāt arī citiem.

20141023151424-21963.jpg

To arī sāku darīt, jo patika tas, kā cepurītes izskatās un gribēju uzsvērt tieši Latvijas karoga krāsas un padarīt šos adījumu patiešām īpašus un patriotiskus.

Pa vasaru nostiprināju savu prasmi un jau rudenī (2012) sāku startēt pirmajos gadatirdziņos. Un veiksmīgi- cilvēki, ieraugot cepurītes, sāka no sirds smaidīt. Atskatījās, nāca piemērīt un, redzot, ka patiešām labi izskatās, arī sāka pirkt. Parādījās arī pirmās sadarbības iespējas.

20141023151448-31845.jpg

- Kas ir tas, kas šajā procesā liek virzīties uz priekšu un meklēt arvien jaunas un jaunas idejas?

Tieši šajā rudenī pieteicās otra meitiņa, un tā kā otrā grūtniecība bija nedaudz grūtāka no pirmās, tad nācās pātrauk savas idejas realizāciju un pie tās esmu atgriezusies šogad, bet nu jau ar lielākiem apjomiem, palīgiem, sadarbības iespējām, oficiālu uzņēmumu un daudz lielāku pārliecību un cilvēku atsaucību.

Šogad esmu paņēmusi divas adītājas, jo viena vairs nespēju saadīt to apjomu, kurš ir nepieciešams. Piedāvājums ir papildināts ar šallēm, cimdiem un ausainēm. Ir doma arī par getrām un citām lietiņām, kuras varētu adīt tikai un vienīgi Latvijas karoga krāsās.

- Vai Tev ir arī sava mājas lapa, kur aplūkot un iegādāties radītās lieta? Kur par tevi, taviem ražojumiem var uzzināt vairāk?

20141023151107-22395.jpg

Pašlaik mūsu adījumus var iegādāties internetā: draugiem.lv un facebook izveidotajā lapā, kamēr oficiālā mājas lapa vēl top. Mūsu adījumus piedāvā arī citas interneta vietnes kā kalnuslepes.lv un madeinlv.lv. Kā arī gandrīz katru sestdienu esam sastopami Kalnciema kvartāla tirdziņos.

- Kā ir ar reklāmu? Bez reklāmas nav nekā, kur un kā reklamē savu uzņēmumu?

Speciālas reklāmas pagaidām neesam organizējuši, jo tam vajag papildus līzekļus, tāpēc aktīvi piedalamies tirdziņos un esam aktīvi sociālajos tīklos. Tas savu rezultātu ir devis un palēnām nevis mēs meklējam jaunus sadarbības partnerus, bet tieši otrādi- mūs atrod, uzrunā, aicina sadarboties un piedalīties tirdziņos.

- Kā ir ar šādu preču konkurenci? Vai arī tādu esi pamanījusi?

Pagājušo gadu vienā tirdziņā manīju šādu pašu ar rokām adītu cepurīti. Bet, redzot kvalitāti, sapratu, ka mēs tomēr esam daudz kvalitatīvāki un labāki, jo mūsu adījumi patiešām ir rūpīgi adīti un stingri piedomājam pie kvalitātes.

- Kāpēc Tavu uzņēmumu sauc tieši šādi? Kā pie šāda nosaukuma nonāci?

Pie uzņēmuma nosaukuma nenācās ilgi domāt, jo tas jau principā bija acu priekšā: LV cepures

- Cik viegli vai cik grūti ir savienot darbu un biznesu ar ģimeni un ikdienu?

Tā kā esmu divu bērnu, kuriem gadu starpība ir tikai 1,7 gadi, māmiņa, tad protams, daudz laikam visam nepietiek un ir ļoti jāplāno kad un kurā brīdī es varēšu kaut ko izdarīt sava biznesa labā (tāpat ir arī ar šī e-pasta rakstīšanu :) ), bet kaut kā man tas ir izdevies. Tā pat paspēju piedalīties citos pasākumos un projektos, kuri nav saistīti ar manu biznesu, kā piem., esmu piedalījusies Jūsu rīkotajās online konferencēs un gatavojusi kokteilīšus :)

20141023151500-83243.jpg

- Kā bērni palīdz Tavā biznesā? Ar idejām? Modeļiem?

Manas meitiņas mani iedvesmo vairāk piedomāt pie bērnu modeļu radīšanas un izprast kā labāk to darīt. Kas būtu vairāk vajadzīgs un pie kā būtu īpaši jāpiedomā. Un kad nepieciešams, tad meitiņas varu izmantot kā modelītes un piemērīt cepures, ausaines un šalles.

Šis laiks, kad esmu prom no līdz šim ierastās darba vides un ļāvusies ģimenes veidošanai, personīgi mani ir ļoti iedvesmojis un mainījis. Iedvesmojis uzsākt, ko savu, saprast, ka man tas ir  pa spēkam un izjust, ka ir ļoti daudz iespēju - vajag tikai gribēt. Tā pat šajā laikā esmu mainījusies- esmu kļuvusi daudz pašpārliecinātāka, drošāka, mērķttiecīgāka un uzņēmīgāka/ apņēmīgāka.

- Ko tu ieteiktu citām mammām, kas rada, bet baidās nodot tālāk savus ražojumus un uzsākt savu biznesu?  

Citām mammām es ieteiktu, to, ko parasti saka šādās reizēs- būt pārliecinātām par savu sapni/ ideju, iet un darīt! Jo tikai tā varēs saprast vai izsapņotais kļūs par īstenību. Un svarīgākais- darīt to, kas rada patiesu prieku sev un citiem.

 

UZDOD JAUTĀJUMUS 28.oktobrī un laimē LV Cepuri!

 20141023151147-75743.jpg

 

JAUNS projekts: MAMMU bizness! Gaidām uzņēmīgo māmiņu pieteikumus!

Hobby Set dāvanu karte 20 EUR vērtībā katru nedēļu - KATRAI mammu biznesa intervijai!


20141202111131-14474.jpg

20141001142247-77050.jpg

www.hobbyset.lv

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 23:19

IZLOZES REZULTĀTI:
Vispirms vēlos pateikt paldies visām, kuras šodien aktīvi dalījās ar savām idejām, viedokļiem, komentāriem un novērtējumu! Jūtos iedvesmota un pacilāta vēl vairāk! 😀
Tikko veicu izlozi. Uzreiz vēlos painformēt, ka izloze tika veikta pēc nejaušības principa.
Un šīs reizes balvas ieguvēja ir sangy: http://www.maminuklubs.lv/user/76518/
Lūdzu uzvarētāju sazināties ar mani personīgi, rakstot e-pastu uz : lvcepures@gmail.com APSVEICU! 😀

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 23:12 kristiiine:)

Paldies! 😀
Ir padomā arī plānākas cepurītes pavasarim un siltākam rudenim, bet šķiet, ka tās piedāvājumā parādīsiet ne ātrāk kā nākošā gada pavasarī 😀

28. Oct 2014, 23:09

Es arī esmu sajūsmā par jūsu skaistajām cepurēm😀Man jautajums vai tās ir tikai ziemas cepures,vai arī jums ir padomāts par citiem gadalaikiem😀🌷

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 21:47 Vavinna

Paldies! 😀
Jā, protams, cepuru modeļi ir universāli- paredzēti gan sievietēm, gan vīriešiem. Katrs var izvēlēties sev tīkamāko modeli. Kā arī katrs savu cepuri var izvēlēties pasūtīt ar vai bez bumbuļa- atkarībā no savām vēlmēm un savas gaumes. 😀

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 21:40 pandulaacis

Var, var. 😀 Es no Jūsu komentāra būšu nepareizi sapratusi Jūsu rakstīto.

pandulaacis pandulaacis 28. Oct 2014, 21:25 Lāsma M.

Bet es jau to nemaz neminēju! 😀 LV cepures nevar piestāvēt Happy Ulula cepurēm?

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 20:23 pandulaacis

Vēlreiz vēlos uzsvērt, ka Happy Ulula un LV cepures ir divi dažādi uzņēmumi un katram ir sava saimniece. Neesam saistīti! 😀
Ir saņemti pasūtījumi uzadīt citas valsts karogu. Tas arī ir izpildīts un to, individuāli sarunājot, var izpildīt, bet speciāli nekur šāda iespēja netiek un arī netiks reklamēta. Bet nu šādi pasūtījumi pagaidām ir bijuši ļoti reti! 😀

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 20:20 vince25

Man personīgi vienas cepures adīšana aizņem apm. nepilnas 3 h, bet mani palīgi jau ir iepraktizējušies uzadīt 2 h laikā.
Ideja radās pavisam nejauši: nejauši ieraudzīju attiecīgo dziju, tad bija laiks, kad notika referendums par otru valsts valodu un nolēmu, ka par godu šim notikumam ļoti atbilstoši būtu uzadīt šādu cepuri. Un tā arī ideja soli pa solim tika realizēta. Nekāda speciāla parauga nav, pēc kura vadītos, adot cepuri. Karogs mums visiem zināms, tālākai- krāsu un rindiņu attiecība, rakstu veidi un cepuru modeļi- tas jau viss tapa laika gaitā un ir manis pašas domāts. 😀

pandulaacis pandulaacis 28. Oct 2014, 20:15

Pievienojos visām fanotājām! Man jau vispār acis momentā iedegas uz latviskumu dizainā - labprāt matu gumijas vietā nepārtraukti sietu prievīti, bet mūsu valstī par demonstratīvu patriotiskumu diemžēl var arī "atrauties". Ceru, "LV cepuru" nēsātāji necieš! 😉 Brīnišķīgas cepures - man mājās ir 2 Happy Ulula patrioti, priecātos, ja arī mēs ar vīru viņiem "pieskaņotos".

Nepārlasīju visus jautājumus, ceru, neatkārtošos. Manējais - vai ir saņemti pasūtījumi "pa kluso" uzadīt cepuri ar kādas citas valsts karogu? Un vai šāds lūgums tiktu izpildīts?

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 18:59 mazaa_2012

Cepures dizaina ideja radās pavisam nejauši. Sāku adīt krāsainas cepures un tad pavisam nejauši "uzdūros" Latvijas karoga krāsas sarkanajai dzija. Tajā brīdī radās ideja pamēģināt- kā tas būtu. Un re- te ir rezultāts. Gribēju kaut ko savādāku- lai arī ideja nav oriģināla, tomēr tā ir pietiekoši pamanāma un saistoša. 😀

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 16:43 alexy

Bai.Ma jau paspējusi pievienot linkus ar pašlaik pieejamajiem cimdu modelīšiem. Bildēs redzmie cimdi adīti no viena dzijas pavediena, bet tagad top arī no diviem dzijas pavedieniem, lai rokām būtu vēl siltāk. Tā, ka ja ir interese, tad droši dod ziņu. 😀

28. Oct 2014, 15:31 Bai.Ma

sajaucu.

28. Oct 2014, 14:31 Lāsma M.

paldies par atbildi.
ceru, tik arī pie šādas cepurītes 😀

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 14:19 Bai.Ma

Latvju rakstu zīmes laikam tuvākajā laikā neplānoju iekļaut. Šāda tipa cepures ir pieejamas jau citur. Gribu pašlaik pieturēties pie viena stila.
Jā, cepures ir sūtītas arī ārpus Latvijas robežām- gan kā dāvanas, gan pašu pircēju lietošanai. 😀

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 14:17 raula

Pašlaik ir izveidota lapa draugos un facebook.
http://www.draugiem.lv/lvcepures/
https://www.facebook.com/lvcepures
Pēc individuāla pasūtījuma adam bērnu cepurītes ar austiņām, kuras zem zoda var sasiet, lai arī vaidziņiem ir siltāk. 😀

28. Oct 2014, 13:53

Paslavējusi esmu, Tavus darbiņus, tagad jautājumi:

1. Varbūt ir padomā kādas latvju zīmes, iekļaut savos darbiņos? ( ta piedotu lielāku spēku.
2.Vai Tavi darinājumi, ir sūtīti ārpus Latvijas, citur dzīvojošajiem latviešiem ?

Lāsma M. Lāsma M. 28. Oct 2014, 13:47 Tisha_

Paldies par novērtējumu.
Es tiešām esmu centusies izstrādāt kvalitatīvas un labas cepurītes, lai katrs tās nēsātājs būtu priecīgs un apmierināts! 😀

1 2