Lindex atzīmē divas desmitgades, kopš uzņēmums aktīvi iesaistās vēža pētniecības atbalstīšanā

Lindex atzīmē divas desmitgades, kopš uzņēmums aktīvi iesaistās vēža pētniecības atbalstīšanā

04. Oct 15:34 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Oktobrī Lindex ziedo vēža pētniecībai 10 procentus no ieņēmumiem, kas gūti no krūšturu pārdošanas visos tā tirgos. Atbalstot “Pink Ribbon” (“rozā lentīte”) kustību, modes uzņēmums apliecina savu apņēmību cīnīties pret krūts vēzi, un savā kampaņā Lindex portretē sievietes, kas ir pabeigušas vai pašlaik iziet vēža ārstēšanu.

“Mēs ārkārtīgi lepojamies ar to, ka esam atbalstījuši vēža pētniecību divas desmitgades, un šī mūsu apņēmība pilnībā sakrīt ar mūsu augstāku mērķi – nodrošināt iespējas sievietēm un iedvesmot viņas. Mūsu ceļš sākās Ziemeļvalstu tirgos, taču pašlaik jau vairākus gadus mēs atbalstām “Pink Month” (“rozā mēnesis”) visos mūsu 18 tirgos. Tā ir ārkārtīgi svarīga iniciatīva, kurā tiek iesaistīti un savesti kopā mūsu pircēji un darbinieki, un mēs vēlamies darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai atbalstītu vitāli svarīgo vēža pētniecību", atzīmē Sanna Lindgrēna [Sanna Lindgren], Lindex kultūras un sakaru direktore.

Oktobrī Lindex ziedo vēža pētniecībai 10 procentus no ieņēmumiem, kas gūti no krūšturu pārdošanas, un šī gada kampaņā Lindex portretē sievietes, kas ir drosmīgi stājušās pretī vēzim vai pašlaik cīnās ar to. Apkopojot satriecošus attēlus, prasmīgi veidotas filmas un personīgus ierakstus no šīm apbrīnojamajām sievietēm, Lindex fiksē neizskaistinātu realitāti par to, ko nozīmē dzīve ar vēzi.

“Šī gada kampaņā mēs vēlamies izcelt skarto cilvēku personīgos stāstus un parādīt viņu spēku, sāpes un cerības. Šie centieni ir kas vairāk par vienkāršu kampaņu. Šajā ziņā mums nav nekā svarīgāka par sievietēm, un mēs strādājam visa gada garumā, lai uzlabotu informētību par to, cik būtiski ir regulāri veikt krūšu pašpārbaudes, lai vēzi būtu iespējams diagnosticēt agrīnā stadijā”, norāda Linda Olsone [Linda Olsson], globālā mārketinga direktore.

Lai uzlabotu informētību par krūšu pašpārbaudes būtisko nozīmi, modes uzņēmuma tīmekļa vietnē lindex.com ir atrodama “soli pa solim” pamācība.

Kopš 2003. gada Lindex un tā pircēji kopā ir ieguldījuši 19,3 miljonus EUR vēža pētniecībā.

Lindex Latvia sadarbības partneris krūts vēža izpētē ir Rīgas Stradiņa universitātes Onkoloģijas institūts, kuram ir vairāk nekā 20 gadu pieredze ģenētiski pārmantotā krūts vēža pētījumos, un Latvijas digitālās veselības jaunuzņēmums Longenesis, kas izstrādā digitālus rīkus uz pacientu orientētas pētniecības veicināšanai.

Pateicoties sabiedrības iesaistei, atbalstot Lindex Rozā lentītes kampaņu, mēs varam atbalstīt krūts vēža ģenētisko riska faktoru pētniecību. Vismaz 7% gadījumu krūts vēža pacientēm ļaundabīgais audzējs ir attīstījies dēļ pārmantotām gēnu izmaiņām un ar ģenētisko izmeklējumu palīdzību varētu savlaicīgi atklāt sievietes ar augstu krūts vēža risku. Tas ļaus ievērojami uzlabot pārmantotā krūts un olnīcu vēža diagnostiku Latvijā, palīdzot sasniegt labākus ārstēšanas rezultātus. Arvīds Irmejs, RSU Asociētais Profesors, Ķirurgs, Krūts slimību centra vadītājs.

"Digitāla pieeja pētījuma dalībnieku iesaistei ir solis uz priekšu pētniecības attīstībā, nodrošinot ērtu un ātru dalībnieku identificēšanu, digitālu piekrišanu parakstīšanu un datu ievākšanu, kas var būtiski uzlabot krūts un olnīcu vēža diagnostiku un savlaicīgu ārstēšanu" komentē ārste, Medicīnas projektu vadītāja Agate Kalcenaua.